Spínač zpátečky

Moderátor:phofy
Odpovědět
bodhis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02.11.2009 23:24
Bydliště: Nový Jičín

Spínač zpátečky

Příspěvek od bodhis » 27.06.2010 23:25

Zdravím,
mám nejspíš problém se spínačem zpátečky na svém Mondeu. Při zařazení zpátečky se mi nerozsvítí zpátečkové světlo a nefunguje mi ani parkovací asistent. Žárovku sem zkontroloval a tou to není.
Můžete mi někdo prosím říct, kde najdu spínač zpátečky (případně přiložit fotku)? Mám Mondeo 2.2 TDCi, rok 2005. Předem díky za radu.

Snažil sem se najit umístění spínače ve Ford Microcat a Vivid Workshop, ale bohužel bez úspěchu.
Ford Mondeo hatchback 2.2TDCi 114 kW Ghia X 3/2005
Obrázek

Uživatelský avatar
13karel
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1029
Registrován: 13.11.2009 18:14
Bydliště: Domažlicko

Re: Spínač zpátečky

Příspěvek od 13karel » 28.06.2010 15:51

:mrgreen: Spínač zpětných světel se nachází v motorovém prostoru na převodovce na té budce řazení, si aspoň myslím :twisted: Ale je to jen tip bez fotky od lamy :wink:
Mondeo, MK4, Duratec 2.0, 2009

Obrázek

Honza89
Junior
Junior
Příspěvky: 223
Registrován: 12.06.2009 12:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač zpátečky

Příspěvek od Honza89 » 28.06.2010 18:52

Ahoj,
pokud by ses na to vrhl a odfotil, co je třeba asi pomůžeš dosti lidem....

Jinak písemně je to zde a naka fotka je zde :
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 75&t=21673

bodhis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02.11.2009 23:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Spínač zpátečky

Příspěvek od bodhis » 28.06.2010 21:52

Zdravím,

pěkně popořádku:
1. 13karel: Vím že spínač se nachází na převodovce, ale nevěděl sem, kde přesně :?

2. Honza89: Díky za ten odkaz na textový popis! Hodně mi to pomohlo s nalezením onoho spínače. Před chvílí sem se vrátil od švagra, kde sem se na to vrhnul :) Při postupném rozebírání sem to všechno fotil, takže fotky z postupu určitě dodám (nevím jestli to stihne tento týden nebo až po dovolené, ale určitě je dám k dispozici s návodem). Vymontovat samotný spínač bylo celkem peklo, ale podařilo se. Vypadá takhle http://www.autokelly.cz/ImageView.aspx? ... Occurence=. Nevěděl sem, co mě čeká, takže sem nový zatím nekupoval, to až zítra. Snažil sem se ho nějak očistit, ale nebylo co. Tak sem ho zase namontoval zpátky a všechno připojil,tak jak původně bylo.
Při prvním zařazení zpátečky světla svítili a fungoval parkovací asistent. Tak sem vyřadil a znovu zařadil a už to zase nešlo :cry:

Abych se dostal ke spínači bylo nutné vytáhnout baterku, takže se vyresetovala veškerá elektronika. A následkem toho mi se automaticky nezavírají všechny okna kromě u řidiče. Když je otevřené okno, tak musím držet tlačítko celou dobu, aby se zavřelo. Předtím stačilo přidržet 2 sekundy a automaticky se zavřelo. Stejně se okna chovají i při automatickém zavírání při zamknutí dveří :cry: :evil: Tak mám pocit, že sem se dostal z bláta do ještě větší louže :(

Nějaký nápad, jak znovu zprovoznit automatické zavírání oken?

Zítra koupím nový spínač a dám vědět, jak sem uspěl po výměně.
Ford Mondeo hatchback 2.2TDCi 114 kW Ghia X 3/2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač zpátečky

Příspěvek od Kóťa » 28.06.2010 22:02

Hodíme si tu malé OT.Okna znovu vyškolíš následovně.Všechny na doraz zavři a jak budou zavřený,tak u každého zvlášť stiskni tlačítko na cca 3 sec.jako by jsi je ještě znovu chtěl zavírat.Tím se nastaví dojezdy a bude to fungovat!Jinak doufám,že bude galerka...Auto v podpisu mě zajímá! :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

bodhis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02.11.2009 23:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Spínač zpátečky

Příspěvek od bodhis » 01.07.2010 01:43

Zdravím,
díky za radu k oknům!

Tady je slíbený obrazový průvodce a návod na výměnu spínače zpátečkového světla.
Ford Mondeo hatchback 2.2TDCi 114 kW Ghia X 3/2005
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 24 hostů