Záhadný únik chladící kapaliny

Moderátor:phofy
arumba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 10.01.2010 18:56
Bydliště: Praha 9

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od arumba » 07.09.2012 07:32

Chorvatsko zdravi Cechy :cooler:
Nakonec jsme odjeli pujcenym passatem od svagra. Auto slo zatim k mechanikovi - znamemu. Ten rekl ze kdyz se vyloucilo ze to tece ven, tak to musi tect do motoru. A ze vyndat hlavu, kdyz se nevi co s tim je, je dost draha sranda. Ze to uz mu prijde lepsi vymenit motor. Rekl nam ze muze sehnat 2 za super cenu a ze se za ne 100% zaruci. Jeden ma najeto 30 a jeden 60. Jenze vcera prisla sprcha. Ty motory jsou 2.0. Ten co mame my pry nikde nesehnal.
A ted co s tim? Bud ho muzem rovnou shodit ze skaly nebo nechat vyndat hlavu, zjistit ze je na vymenu a pak ho jit shodit ze skaly... fakt nevime co s tim. Svara bude prodavat toho passata co tu s nim jsme. Je to 2.0 4x4, kupoval to nove a bude mu koncit leasing. Ale uplne nadseni z nej nejsme, je mensi, motor slabsi, spotreba vyssi.
Jenze kdyz nedostaneme neco za nase tak na nej stejnak nemame. A nase si nepojizdne asi nikdo nekoupi, ikdyz je v plne palbe a je na nem uz vse vymenene...
Co byste delali vy?
Mondeo kombi, 2.2 TDCi, 2005, GHIA, kůže, navi Denso

Brehowicz
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4257
Registrován: 16.12.2009 13:04

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od Brehowicz » 07.09.2012 09:54

Tak za sebe :rozhodně bych to nechal rozebrat a zjistil co s tim je.Ono ani těch možnosti kudy to utíká do motoru v tom případě moc není ,protože jestliže to není v oleji tak to do motoru neteče pod válci a ale z vrchu.Přes vložky to by musel být zázrak a pokud je to hlava tak to není žádná katastrofa (jde to zavařit) a největší pravděpodobnost je těsnění.
Aby to nevypadalo že se mi to dobře mluví když ja sem v pohodě,tak minulé auto se mi tzv. potkalo taky šla hlava dolu na srovnaní výměnu ventilu..... a taky sem to cenově přežil,ale je fakt že rozborku a sborku mi dělal dobrý kamarád a samotné operace na hlavě šly do polska a tam jsou ceny fakt jiné.

Uživatelský avatar
veny
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2209
Registrován: 30.03.2009 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od veny » 07.09.2012 10:07

Zdravíme chorvatsko,

kašlete na to a užívejte si dovolenou... Budte rádi, že nekoukáte na pohádku o Rathovi a že vám všichni závidí teplo a koupání...

Já bych to zkusil taky rozhodit... Pokud je na tom autě všechno vyměněný, tak by to byla škoda... A pokud je to otázka kolem desítky tisíc, je to lepší, než aby to auto ztratilo na ceně 100... sundat hlavu je strašnej voser... vůbec se nedivím, že se tomu mechanikovi do toho nechce... Je otázka jestli se to tím vyřeší...

Nebo je ještě jedna možnost... Urychleně to odvést do AAA auto a nechat to tam za každou cenu :D ale chudák ten, kdo to od nich pak koupí :D

arumba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 10.01.2010 18:56
Bydliště: Praha 9

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od arumba » 16.09.2012 07:14

Vsichni mechanici nás od te opravy zrazují, ze to muze vyjit hrozne draho a ze to pak stejne muze tect. Zkusime ho teda prodat takhle, ale vubec nevím Co tam mam dat za cenu. Ach Jo
Mondeo kombi, 2.2 TDCi, 2005, GHIA, kůže, navi Denso

arumba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 10.01.2010 18:56
Bydliště: Praha 9

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od arumba » 26.10.2012 20:52

Ahoj,
tak tenhle týden jsme se konečně dočkali a víme příčinu. Na dvou místech děravá hlava, někde nad ventilama (doufám že to píšu správně) a podle toho jak byl ten ventil při vypnutí motoru, tak buď se tam ta voda nalila nebo ne a tím pádem to někdy šlo nastartovat super a někdy až se ta voda vycákala. Snad jsem to pochopila správně...
Nabízeli buď opravu, ale že je to tak 50:50, že někomu to vydrží, někomu ne. Takže jsme se rozhodli ať vymění hlavu za jinou.
Jinak byla hrůza sehnat servis kde by se do toho pustili když jsme řekli že je to 2,2. Nakonec jsme sehnali přes kamaráda, ale 300km od Prahy... Takže to tam manžel vezl s kamarádem na vozíku.
Tak už se těšíme až ho budeme mít doma, říkal že do týdne by měl mít hlavu a pak se uvidí jestli bude komplet nebo co se bude muset všechno dělat, ale tak do 14 dní by měl být doma...
Mondeo kombi, 2.2 TDCi, 2005, GHIA, kůže, navi Denso

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od zeli » 26.10.2012 23:31

Zajimava porucha, snad se to povede dobre poskladat a bude to drzet.
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

mik747
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2012 09:02

Re: Záhadný únik chladící kapaliny

Příspěvek od mik747 » 13.01.2014 09:16

Zajímá mě, jak to všechno dopadlo. Mám úplně stejný problém. Také jsem byl o autorizovaném servisu a také nic nenašli. Jen jsem vypozoroval, že únik kapaliny nastává až při vysokých otáčkách kolem 2500, což v servisu asi nezkoušeli a kapalina se tlačí kolem vstřiků ven.

Odpovědět

Zpět na „Motor - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů