Problém po zamrzlé naftě

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Harry_Koeg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 16.11.2012 20:03

Problém po zamrzlé naftě

Příspěvek od Harry_Koeg » 10.04.2013 16:47

Ahoj lidi , předem se omlouvám že Vás otravuju s mím problémem, ale věřím že by jste mi mohli poradit :)

Pořádil jsem do rodiny Forda Mondeo r.v. 2008 s motorem 2.2 tdci, najezdil jsem pár tis. km a vše v pohodě, v lednu mi ale zamrzla nafta a od té doby se potýkám s jedním problémem. Už 2x se mi stalo, že když jsem měl v nádrži už jen cca 15 l. nafty (nádrž to má na 70l), tak při prudkým rozjezdu mi auto chcíplo , po několikátem pokusu se ho podařilo nastartovat ale při troše plynu to zase hned chcíplo, pak se s tím dalo jet s hoodně lehkou nohou ale když jsem víc přidal okamžitě to zase zdechlo. Tak po cca 500km se auto hodilo do normálu a už problém nebyl (naftu jsem měl pořád min. půl nádrže) .Najel jsem cca 2500km a bohužel popsaná situace se znova zopakova ve stejném případě a dělá to zase to samé. Ještě dodám že po té zamrzlé naftě jsem to dal do servisu a tam vyměnili pouze palivový filtr, a i po té to ještě chvíly zlobylo. Naftu tankuju u OMW tu aditivovanou.Co jsem se koukal na hadičky co vedou z pal. filtru tak tam je celkem dost bublin. Poraďte :)...
Mondeo MK IV 2.2 Titanium S pohodlné rodinné přibližovadlo
200SX S14a funny car

Uživatelský avatar
Fiber
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 841
Registrován: 06.09.2010 10:37
Bydliště: Liberec

Re: Problém po zamrzlé naftě

Příspěvek od Fiber » 10.04.2013 20:39

No co, to je jasné, odvzdušnit ;)
V servise to zřejmě zanedbali...
JE: Ford Mondeo kombi 2.5 V6, 125kW, r.v.: 2005 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi, 96kW, r.v.: 2004 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0i, 96kW, r.v.: 1996 (MK2)

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém po zamrzlé naftě

Příspěvek od davemomo » 10.04.2013 22:44

nevim jestli by zavzdušněnej systém byl i po 2500km, mě když se to zavzdušnilo, tak sem to odvzdušnil a pořát to mělo dost na hovno chod tak to běželo tak 10min naprázdno a pak prvních 5km to občas škytlo pak už klid, otázka je jestli tam třeba ten vzduch někudy neleze a co mě napadá zas jenom filtr, zkontroluj si jestli sou trubky dobře připojený

Odpovědět

Zpět na „Motor - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů