Přední ložisko - přelisování

Moderátor:phofy
Odpovědět
janamichalova
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25.08.2017 00:16

Přední ložisko - přelisování

Příspěvek od janamichalova » 25.08.2017 00:23

Ahoj vespolek,

jsem tu nová a potřebuju trochu poradit.
Mám mondeo mk3 kombi. Pustila jsem se do ložisek předních kol, rozebrala půlku auta, zalisovala nové ložisko do těhlice a teď mě zarazilo, že tam nejsou žádné pojistné kroužky - ty segerovky.
Hledala jsem návody na netu a na videu od tecdoc také nejsou segerovky na ložisku:
https://www.youtube.com/watch?v=D3XpUxlLY2c
Jen to tam zalisují. Psala jsem tam i dotaz.

V manuálu od Haynese je uvedeno zajištění ložiska segerovkami a v některých eshopech se ložiska taky prodávají se segerovkami, třeba tady:
https://imdily.cz/autodily/ford/mondeo- ... ctId=62175

Nemůže se to bez pojistného kroužku za jízdy hnout? Nebo je to u mondea mk3 v pohodě? Nebo tam musí být? Když jsem náboj rozdělávala a vylisovávala ven ložisko, tak tam taky žádná segerovka nebyla (ale nejsu si 100% jistá).

No a druhou věcí je utažení nábojové matice - na starém Eskortu se matice dotáhla a pak povolila o 30°, aby se ložisko nezničilo a pak se matice rozklepla. Na mondeu se totakto nedělá.

Díky moc za rady. Jsem celkem manuálně zručná, ale v tomhle samouk :) :cooler:
Jaňulka

Uživatelský avatar
Jardak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2714
Registrován: 10.01.2010 10:52
Bydliště: Kaznějov

Re: Přední ložisko - přelisování

Příspěvek od Jardak » 25.08.2017 17:14

Jj ford občas spoléhá pouze na přesah při lisování. Koukal jsem do Ecatu a ložisko s segrovkou je určený na auta s automatickou převodovkou. U aut s manuální převodovkou jsou ložiska pouze nalisovaný.
Např. u dvojkovýho focusu jsou náboje s ložiskama (tvoří to jeden celek), taky pouze nalisový, bez jakéhokoli dalšího jištění.
Jinak tě chápu, člověk z toho má divnej pocit, ale není třeba mít obavy, bez problémů to drží.

Taky tě celkem obdivuju, že se pustíš do takovéto celkem náročný opravy. :palec_nahoru:
Moje žena by asi měla trochu problém i s výměnou kola kdyby píchla....
je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia kombi 1,4 TDI 70 kW 2008
byl: Focus kombi 1,8 TDCi 74 kW 2002,

janamichalova
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25.08.2017 00:16

Re: Přední ložisko - přelisování

Příspěvek od janamichalova » 25.08.2017 21:01

Tak dík moc. To mě uklidnilo, ž emi neupadne kolo po cestě :) Už jsem to dala do auta a dobrý.
No, přiznám se, že jsem to dělala 3 dny - první den zvednutí a rozborka auta, pokus o vylisování ložiska neúspěšný. Den číslo 2 - vylisování a vyklepnutí ložiska z těhlice se povedl hrubým násilím. Jenže při finálním lisování náboje jsem to přepískla, špatný přípravek, ložisko jsem přelisovala a všechno v prd..i a všechno znova = pokračování na 3. den. 3. den to šlo raz dva, za hoďku nebylo co řešit.

Pak jsem ještě musela odvrtat spodní kulák na rameni a našorubovat tam nový. To jsem si u toho pěkně zanadávala :) Dám pak fotky jaký je to opruz. Bolí mě z toho všechno všude, jako náhrada posilovny super :cooler:

Jinak mám ale s Mondískem další problémy, hrozně odskakuje a houpe do boku, je tam měněný snad už všechno, ale to dám do jiného dotazu.

Janča.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů