Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Odpovědět
ernyfocus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 31.08.2009 19:30
Bydliště: Starý Pelhřimov

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od ernyfocus » 19.01.2010 18:42

t.dudis to jo nevěřící Zdenda fakt to jede moc dobře.
Ford Focus combi 1.8 TDDI 66 KW Ghia černá metalíza r.v 2001

Uživatelský avatar
boby
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2009 07:24

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od boby » 14.02.2010 21:19

Ahojte, tak jsem se po přečtení těchto rad pustil do zaslepení EGR ventilu a vyčištění sání. Využil jsem zde uvedené nákresy na záslepku a vložil vám to ve skutečné velikosti do wordu, takže to stačí jen vytisknout a podle toho to udělat. Měl jsem strach z těch šroubků, protože mám 10 let staré auto,tak jsem přepokládal, že šrouby budou zatuhlé. Nakonec to šlo velmi lehce povolit obyčejnou 10kou klíčem (na druhé straně byla 8ka, takže to byl pidiklíček), podložku jsem vyrobil z nějakého nerez tácku a přitáhl šrouby zpět, to taky šlo rukou, jen dotažení na pár posledních závitů klíčkem. Práce na pár minut. Sání i po 10 letech bylo v pohodě, takže jsem to utřel obyčejnou hadrou, jen v manžetkách hadic od turba bylo v těch záhybech trochu oleje, to ale moc neřeším, auto má najeto 270k a snad se ve zdraví dožije 500k :D . Zkušenosti po výměně: moc jsem to zatím neprojel, protože jsem si po obědě dal malé pivko a 2 dcl vína, tak jsem raději 2 hodinky chladl:) a udělal jen asi 8 km cestu. Nárůst výkonu jsem nepozoroval, kouřivost stejná,protože to nekouřilo, jen asi při -20 stupňích, kdy mám špatnou baterku a špatné žhavící svíčky (ty po 10 letech vyměním další zimu), tak cca po 15 sekundách, než to chytlo (jinak to chytá hned), vyletěl z výfuku fakt černý dým. Takže jestli půjdou teploty ještě takto hodně dolů, tak to bude nejlpepší způsob testu. Spotřebu si zkusím vypočítat, někdo psal, že by mohla jít dolů, ale moc tomu nevěří, protože teď mimo město to má 5,2 l/100 km a ve městě v těcho mrazech 7l/100 km. Ale jakmile něco najedu, napíši, jak to funguje. Jinak zde ty návody a rady jsou super a není nad osobní předávání zkušeností, to prostě v návodech není.
Přílohy

[Přípona doc byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

EGR1.jpg
1.8 TDDi, r.v. 1999, zrezivělý dříč

Uživatelský avatar
smilexxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15.02.2010 11:49
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od smilexxx » 15.02.2010 12:17

Zdravím,

zaslepil jsme EGR ventil před dvěmi lety podle návodu tady na foru kouskem nerezového plechu, od té doby FF začoudí jen výjimečně, spotřeba mírně klesla a hlavně sací potrubí vzduchu od turba a intercoler je krásně čisté.
Nevím, jestli nebude problém při technické kvůli emisím.

Ještě jedna zkušenost, při výměně turba sem na doporučení servisáka od Forda "vykuchal" filtr pevných výfukových částic(byl už na výměnu) a efekt stejný jako u EGR ventilu - méně kouří a méně žere :-).

P.S. vím že mé chování není ekologické, ale snažím se alespoň třídit odpad :lol:

Láďa

Uživatelský avatar
honolulu
Junior
Junior
Příspěvky: 225
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Komárno, SK

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od honolulu » 15.02.2010 14:52

Akurát som čítal na inom fóre...
´´ked vyhodis "koleno" a das tam zaslepky, chybu nevyhodi ani na VAG-u, ani ta neprekvapi kontrolka na pristrojovke. ale na zimu by som nezaslepoval. Zima EGR on, leto EGR off´´
Čiže vyššia spotreba v zime so zaslepeným EGR ventilom nakolko sa motor dlhšie zohrieva?
Skusenosti? Mna to moc netankuje lebo stojím v garáži kde je plus 10-15 stupnov aj pri najvačšej kose.
Obrázek FORD FOCUS 1.8 TDDI,kombi, 66kw, GHIA,tmavomodrá metla

Uživatelský avatar
Tabi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1147
Registrován: 26.06.2008 20:22
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od Tabi » 15.02.2010 15:01

smilexxx píše: :lol:

Láďa
:mrgreen: :mrgreen:
Na emisích by jsi měl projít bez problémů.Hodnoty,které se měří by se neměli moc zvednout(někde jsem dokonce četl,že vůbec).

to honolulu:myslím,že teplotní rozdíly se zaslepením nebo bez,nejsou tak velké aby to člověk poznal na spotřebě.Já taky parkuju v teple +15 'C,takže mě to taky netrápí. :mrgreen:
Byl:Focus I viewtopic.php?f=96&t=10408
Je:Focus II viewtopic.php?f=97&t=32686
Je:Mondeo mk4 viewtopic.php?f=256&t=49613
Je:Fiesta mk7

Uživatelský avatar
smilexxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15.02.2010 11:49
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od smilexxx » 15.02.2010 16:00

Na jaře mě čeká technická a emise, tak uvidím :)
Jinak zaslepený EGR mám už přes rok a spotřeba klesla, nezávisle na počasí.

Když se nad tím tak zamyslím, čistě teoreticky by se motor mohl ohřát dřív, když do něj jde vzduch ohřátý o teplé spaliny z výfuku...

ALE ! Zásadní je a byla pro mne otázka ? Chci si pouštět do motoru sajrajt z výfukového potrubí ??? Chci mít zas...špinavé sání a intercoler olejem a dehtem ???

Odpověď byla nechci. :lol: proto raděhi jak jsme psal třídím odpad!

Láďa

Uživatelský avatar
honolulu
Junior
Junior
Příspěvky: 225
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Komárno, SK

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od honolulu » 15.02.2010 18:46

Chlapi kurňa!!!!
Dnes makám z práce, o štvrtej som doma, vo vačku vytlačený nákres na záslepku EGR ventilu.
Idem do garáže streknem WD na skrutky, idem do bytu najem sa hor sa s5 do garáže.
Vyrežem z CU plechu záslepku, vyvrtam diery, pekne očistím...hotovo za 10 min..
Idem ´´do motora´´ bez akejkolvek demontáže hadíc som sa dostal ku skrutkám , povolil som ich na prví pokus, vytočim ich...cele mi to trvalo tak 3-4 minuty.
A čo nevidim?????? Je tam pliešok - bazmek, takže ventil som mal už od byvaleho majitela zaslepeny!!!
:lol: Bol ale dost tenky akoby plech z plechovky piva, tak som tam dal svoj z medi.
Ťakže ja mám tiež absolvované zaslepenie už zaslepeného EGR-áča-
Len tolko, kto sa chystá na výmenu- hor sa smelo do toho, netrvá to viac ako 15 min!!!bez obáv :wink:
Obrázek FORD FOCUS 1.8 TDDI,kombi, 66kw, GHIA,tmavomodrá metla

Uživatelský avatar
Tabi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1147
Registrován: 26.06.2008 20:22
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od Tabi » 15.02.2010 20:38

Tak to je dobrý zjištění :mrgreen: ,jsi si to cvičně vyzkoušel zaslepit,ale nebudeš moc posoudit rozdíl před a po zaslepení. :lol:
Byl:Focus I viewtopic.php?f=96&t=10408
Je:Focus II viewtopic.php?f=97&t=32686
Je:Mondeo mk4 viewtopic.php?f=256&t=49613
Je:Fiesta mk7

Uživatelský avatar
honolulu
Junior
Junior
Příspěvky: 225
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Komárno, SK

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od honolulu » 16.02.2010 07:59

To nie, to ma práve se..e, chcel som že vyberiem záslepku a zajazdím si ale ked som videl ten bordel v potrubi tak som sa toho vzdal..fordík nechcem prerobiť na pevné palivo=uhlie
:mrgreen:
Obrázek FORD FOCUS 1.8 TDDI,kombi, 66kw, GHIA,tmavomodrá metla

Uživatelský avatar
Tabi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1147
Registrován: 26.06.2008 20:22
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od Tabi » 16.02.2010 14:57

:mrgreen:
Byl:Focus I viewtopic.php?f=96&t=10408
Je:Focus II viewtopic.php?f=97&t=32686
Je:Mondeo mk4 viewtopic.php?f=256&t=49613
Je:Fiesta mk7

fofo2001
Nováček
Nováček
Příspěvky: 168
Registrován: 17.03.2009 11:26

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od fofo2001 » 16.02.2010 15:50

honolulu píše:Chlapi kurňa!!!!
Dnes makám z práce, o štvrtej som doma, vo vačku vytlačený nákres na záslepku EGR ventilu.
Idem do garáže streknem WD na skrutky, idem do bytu najem sa hor sa s5 do garáže.
Vyrežem z CU plechu záslepku, vyvrtam diery, pekne očistím...hotovo za 10 min..
Idem ´´do motora´´ bez akejkolvek demontáže hadíc som sa dostal ku skrutkám , povolil som ich na prví pokus, vytočim ich...cele mi to trvalo tak 3-4 minuty.
A čo nevidim?????? Je tam pliešok - bazmek, takže ventil som mal už od byvaleho majitela zaslepeny!!!
:lol: Bol ale dost tenky akoby plech z plechovky piva, tak som tam dal svoj z medi.
Ťakže ja mám tiež absolvované zaslepenie už zaslepeného EGR-áča-
Len tolko, kto sa chystá na výmenu- hor sa smelo do toho, netrvá to viac ako 15 min!!!bez obáv :wink:
A proč jsi ho tedy vlastně chtěl zaslepit? Jen z principu?

Jako chápu, když to někomu kouří a je to jasný problém s EGR, u starého auta se EGR nevyplatí měnit, tak se zaslepí. Ale pokud má někdo funkční EGR a zaslepuje ho? Mají snad naše děcka málo smogu obsahující NOx ze starých nafťáků?

Btw. výfukové plyny mají za úkol teplotu spalování snižovat, ne zvyšovat, co se týče úvah o zahřívání.
Mondeo combi 2004 TDCi 96kW

Uživatelský avatar
smilexxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15.02.2010 11:49
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od smilexxx » 16.02.2010 16:13

Však taky píšu, že ty emise kompenzuju sběrem a tříděním recyklovatelného dopadu :lol: :lol: :lol:

Ale kdo z Vás má takový prachy na čištění trubek a intercoleru, takovej technickej benzín a hadry taky něco stojí ! :lol: :lol: :lol:

Ber to z nadsázkou a jden studenej start LIAZ z r.v.1980 vydá jako zaslepení 100 EGR ventilů za rok :wink: :mrgreen:

Uživatelský avatar
boby
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 30.11.2009 07:24

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od boby » 16.02.2010 17:43

....a ještě sníží podí karcinogeních sazí v ovzduší, takže životnímu prostředí vlastně prospějěš...

Uživatelský avatar
honolulu
Junior
Junior
Příspěvky: 225
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Komárno, SK

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od honolulu » 17.02.2010 08:30

Chlapy, ked už neuvidím žiadnu starú Liazku, P V3S na cestách tak si kupim auto s normou EURO 6 :lol:
Inak pre vás ´´zelených´´ nič v zlom ale auto mám už 5.ty rok takže som mal už dávno EGR ventil zaslepený. Vlani som bol na emisnej kontrole a na STK, skusim nafotiť a pridať sem protokol, som hlboko pod normou, zhruba o tretinu menej emisií ako je povolené!
Vôbec necítim zodpovednosť za zvýšené emisie..a odpad triedim samozrejme :wink:
Obrázek FORD FOCUS 1.8 TDDI,kombi, 66kw, GHIA,tmavomodrá metla

Uživatelský avatar
smilexxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15.02.2010 11:49
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zaslepit EGR ventil Tddi

Příspěvek od smilexxx » 17.02.2010 09:28

:mrgreen: :mrgreen: vůbec bych se nedivil, kdyby nějaký vědec na nějaké věhlasné univerzitě udělal převratný objev : Přepočítal by rovnici o 20 ti neznámých a zjistil by, že v minulosti udělali soudruzu chybu, protože nepočítali s globálním oteplováním země a se znečištěním vzducu a s kvalitnější naftou a s vyšší účinností motoru a s globální obezitou a s ní vyšší hmotností posádky a...... EGR ventil naopak zvyšuje emise !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti