opakujici se zavzdušnění TDCI

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 31.01.2015 20:41

Zdravím příznivce FFF,

Můj vypiplaný hokus pokus focus po výměně čerpadla najel 100 tis. bez sebemenších zádrhelů :D Jen výměny filtrů. Doteď jsem z toho v šoku 8O . Uplně jsem se do něj zamiloval.

Teď mám o něj strach. Už se mi podruhé zavzdušnil. Po stejném průběhu. V počernicích naberu plnou nádrž vervy dojedu domů na sever čech a další ráno startér točí a vytočí jen mě. Poprvé to bylo v listopadu. Odtáhl jsem ho do servisu kde mají diagnostiku ford (neautorizovaný servis). Příčina zavzdušnění , nechal jsem vyměnit palivový filtr. Příčinu zavzdušnění nenašli, idkyž jsem je o to žádal.

Včera sem naložil plný kufr a chtěl vyzvednout juniora ve školce a na hory..... Startér točí, baterka ok, ale nic, uplně stejné chování jako v listopadu. Žhavení nesvítí ani nesvítilo. Čerpadlo by mělo být taky ok. Volám vedoucího sevisu a připadalo mi, že neví co s tím. Navrhoval sundat nádrž a podívat se dovnitř. Příčin prý může být mnoho.

Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Není to lepší dát do autorizovaného ? Taky je zajímavé, že se to stane zrovna když je plná nádrž. Najít příčinu zavzdušnění by snad neměl být pro servisáky problém ?
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12873
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od stano. » 01.02.2015 19:45

Niekedy cucne vzduch cez prepadove hadicky. Moze byt prasknute tesnenie, spojky, hadicka...

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 01.02.2015 21:27

Diky za radu. Příští týden to nechám odtáhnout do stejného servisu, kde už mi to jednou odvzdušnili a požádám je o zjištění místa kde to nabírá vzduch. Sem zvědavý jak dopadnu, ale mám obavy, že se to bude zase opakovat...

Nepřipadá mi standardní, že servis to odvzdušní vybere prachy a nezjistí kde je problém a zase se čeká až se to bude opakovat. Odpověď, že těch příčin je strašně moc je možná pravdivá, ale ta nejistota, že zůstanu zase někde viset je ubíjející.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

Uživatelský avatar
Nonid
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5279
Registrován: 05.12.2012 21:07
Bydliště: Práááha - Vyšehrad!

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od Nonid » 01.02.2015 21:33

Tak by to samozrejme byt nemelo, s tim ale moc nenadelas :(
Ford Focus ST170, 2002, 5dv, Panther Black, 2016-
Bylo:
Peugeot 205 1.4, bažiňák
Ford Focus 1.6 16V, hatchback, aquamarine blue
Ford Focus 1.8 16V, 2003, 5dv, Černá Panther, 2013-2017

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od foki » 04.02.2015 08:04

nektere neoriginal filtry maji vystupy o nejakou desetinku mm vetsi nebo mensi a uz jsem videl ze tim ze nasazena hadice mela po delce prasklinu jak ji tam nekdo narval tak prisavala nebo naopak se vaklala a v jednom miste tesnila a po zahybani bylo slyset jak si saje vzduch . projit prepady a veskere vedeni az do nadrze (spojky a trubky ) akorat kdyz nic nenajdou tak asi bude prvni krok vse vymenit a nevim jestli te bude bavit dat treba 1500 za jednu hadicku ( jsou tam asi 4ks) a hlavne filtr ktery tam patri .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 04.02.2015 22:37

včera jsem to tam odtáhnul. A zástupce vedoucího říkal, že se chtějí podívat do nádrže jestli saje čerpadlo. Připadá mi, že to chtějí svést na čerpadlo. Přitom to s tím asi nesouvisí, protože žhavení nesvítilo. Dávat za 1 ks hadice 1500, to mě určitě nebude bavit. Hlavní zábava bude až budu mít nové hadice a zase se zavzdušní :wallbash: Chtělo by to najít příčinu. Odvzdušnění se dá udělat na počkání ?

Než nové hadice vyjde lépe , když si najedu svoje 2 tis. , odtáhnu - odvzdušním a pořád dokola :nazdravi: Třeba kuli mě přestanou pojištovny dávat nekonečně odtahů zdarma

Filtrem to pravděpodobně nebude ten mi měnili, když se to poprvé zavzdušnilo.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12873
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od stano. » 04.02.2015 22:40

Ked je to zavzdusnene, cerpadlo z nadrze nic tahat nebude. Ked to nie je zavzdusnene, cerpadlo urcite taha, inak by si nenastartoval. Alebo odbornici v servise si myslia, ze to ma podavacie cerpadlo v nadrzi?
Odvzdusnit si to mozes aj sam na parkovisku. Robota na 5 minut.

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 04.02.2015 23:30

Na to jsem se jich ptal jestli si to můžu odvzdušnit sám. Řekl mi, že to není nafukovací lehátko :D . Taky, že to můžu zkusit rozjet na laně , na trojce to zkusit nastartovat. Jen si dát pozor na řemeny.

Odvzdušnění na parkovišti, jaký je nejsnadnější ? Povolit vstřiky. Taky jsem se ted dočetl odpojit přívod k čerpadlu nasadit hadici s injekční stříkačkou a odsávat, asi je víc postupů.

Jsem zvědavý kdy se mi ozvou, že už to mají odvzdušněný, kolik za to budou chtít a jestli našli kudy to nasává.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 07.02.2015 10:19

Včera jsem si to vyzvedl. Práce za odvzdušnění 300 Kč, asi i s kontrolou potrubí. Netěsnost na přepadech a potrubí nenašli. Je jasné, že se to bude opakovat. Tentokrát nebudu nabírat plnou nádrž (vždycky se to stalo po nabrání plné nádrže, ujetí cca 100 km a odstavení na noc). Budu čekat kdy to příjde znova.

Zase místo odvzdušnění mi doporučil rozjet to na laně zařadit opatrně trojku a nastartovat.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

Uživatelský avatar
Jardak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2714
Registrován: 10.01.2010 10:52
Bydliště: Kaznějov

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od Jardak » 07.02.2015 12:12

Zkusil bych po jízdě povolit víčko nádrže jestli se v ní nedělá podtlak.
je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia kombi 1,4 TDI 70 kW 2008
byl: Focus kombi 1,8 TDCi 74 kW 2002,

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 18.02.2015 12:50

Podtlakem to nebude. V pondělí jsem opět natankoval vervu na praze 9 (zkusil jsem netankovat plnou). Dorazil na sever čech auto odstavil, hned po dojetí odšrouboval víko, žádné syčení se neozvalo. Dneska ráno sednu do auta a zase .....startér točí jak o život, baterku mám novou a nic - zavzdušnění po 3.

Volám do servisu a říkám tak je to tu znova. "Máte nějaké řešení ? Přitáhnout, až to napíchne jestli to třeba není snímač otáček. " Vedoucí říkal , že podtlak v nádrži to prý nění, že se to auto chová uplně jinak .....

Kdyby to byl snímač otáček, tak to asi nebude zavzdušněním ? Zvažuji, že to dám k frolíkovi, kde už mého fofo znají. At si s tím láme hlavu někdo jiný. Třeba na něco přijdou. Pořád dokola řešit v jednom servisu tu samou závadu mi už připadá postavený na hlavu :dih:

Jako náhoda se mi nezdá, že se to vždy stane poté co natankuji a auto odstavim.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

Uživatelský avatar
ASokky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 190
Registrován: 15.09.2013 13:20
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od ASokky » 18.02.2015 15:05

Jen otázka, jak jsi zjistil že se zavzdušňuje? To ti říkají v servisu? Po ránu je zima, co žhaviče? Jinak ať to napíchnou, zda to nemá nějakou chybu.
Ford Focus Combi 2000, 1.8TDDi 66KW

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od foki » 18.02.2015 18:30

nestoji to cumakem do kopce ?
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 19.02.2015 00:48

Že se to zavzdušnuje říkají v servisu. Žhavením to není. Startuje to ok i při mrazech. V neděli jsem s tim jel z č.lípy do turnova a zpět. V pondělí brzo ráno do prahy. Večer cestou zpět natankuji a odstavim - nenastartuju. Ta samá situace se opakuje už potřetí. Právě že když to napíchnou tak tam žádná chyba není. Respektive se to vymaže tím jak to zkouším startovat. Prý by to potřeboval napíchnout před tím než nastartuju. Má to ale háček, protože v tu chvíli nevím, že zrovna teď nenastartuju :)

Čumákem stojim mírně do kopce a mírný náklon doleva. Když to bylo poprvé stál jsem hodně z kopce s mírným náklonem vlevo. Podruhé jsem stál mírně s kopce s mírným náklonem do prava. Taky jsem o tom přemýšlel jestli to nemá nějaké souvislosti. To jsem opravdu zvědavý až se najde příčina. Doufám, že to bude nějaká banalita, na kterou si budu moct kdykoliv u :nazdravi: s úsměvem vzpomenout.
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

goodbuy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 11.02.2009 15:07

Re: opakujici se zavzdušnění TDCI

Příspěvek od goodbuy » 20.02.2015 18:46

Dneska jsem to vyzvedl. Už to zase jede :hhura: Prý nemám tankovat a bude to ok :D Teď mě mrzí že jsem si zrovna minulý týden koupil dálniční známku a ještě jí aktivně počmáral fixou

Ale pátrání trochu pokročilo. Hlásilo to nízký tlak na railu. Jiné chyby nebyly. V servisu to zkusili roztáhnout a na laně při trojce motor naskočil na první otočení. Tomu nerozumím, tak to asi nebylo zavzdušněním ? . Že prý to může být odcházející pumpou, ale nemusí. Nebo snímačem otáček, který nedává čísla do řídící jednotky.

Teď se dívám na schéma Common railu a má tam nějaký ventil regulující tlak. Aby to 50x nastartovalo perfektně a pak najednou nic a pořád dokola. Ty pravidelné intervaly mě děsí. Co dál

- když to nastane tak pokaždý otravovat kámoše ať mě jdou roztáhnout
- zkusit frolík-rataj, třeba přijdou na něco nového
- prodat mého oblíbence na náhradní díly :cry: to se mi nechce

Asi to zkusim u forda, třeba se předvedou a najdou, stejně nemám moc na vybranou.....
TDCI 74, 2003 kombi, pocházím z nizozemských dálnic v čechách dožívám poklidné stáří s přetočeným tachometrem

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti