Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Moderátor:foki
Odpovědět
Barracuda.pike
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2010 20:58

Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Barracuda.pike » 07.05.2010 21:59

Ahoj,
koupil jsem si Focuse rv 2007 (vymena starsiho modelu za novy :)), ale je to trosku osekana verze, ktera nema dalkove ovladani k centralnimu zamykani. V servisu si za cinsky vyrobek i s montazi rekli 3500 CZK za vyrobce META 6000ku :(.
Ja jsem na webu nasel neco takoveho
http://dalkove-ovladani-centralniho-zam ... mykani.htm

a chtel bych se zeptat:

Je narocne/nebezpecne se pokusit si to namontovat sam? (navod k dalkovemu ovladani neni tak slozity)
Nemate nekdo nejaky navod/popis/manual k elektroinstalaci co, kde, jak, barvy dratu a zapojeni u Focuse 2007?
Nejsem zadny profik, ale merak a pajku jsem uz drzel v ruce. Kdyby byli dratky rozumne dostupne a prehldeny manualek tak bych se mozna odvazil, nebo mate jine zkusenosti, radis nedelat kdyz presne nevim co a jak?

Diky moc za komentare a pomoc.
Jirka

Uživatelský avatar
Petronius
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 04.05.2010 18:40

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Petronius » 09.05.2010 08:28

Ahoj, já todle dělal na Fiat Punto a šlo to v klidku. Koupil jsem to na http://www.levnealarmy.cz a oni ti k tomu daji presny navod na tvoje auto, ale musis to napsat do poznamky. Navic maji garanci nejnizsi ceny, kterou jsem vyzkoušel : :twisted: Jako já koupil nějaký levný Maxicar a funguje celkem v klidku, jen je u toho Fiatu někde chyba a někdy to auto otevřu z 10 metru a nekdy musim prijit az uplne k nemu.

Koukni na ty stranky, vyber si jake by se ti libilo a napis tam do poznamek pod vyrobcem dotaz a oni ti poradi jestli to pujde. Ale samotna mozntaz nebyla tak slozita u toho Punta, nevim jak to bude na Focusa.

Zapojovalo se to na stálých 12V, druhý kabel kostra, pak jeden na ovladani kufru, dva na blinkry ( blikne pri zavreni a otevreni ) a jeden na kabel co vede k centralu.
Ford Focus Combi 2002 Ghia, 1.6 16V (74 kW - 100 ps)
-----------------------------------------------------------------------
Obrázek

Uživatelský avatar
Lari
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1492
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Lari » 09.05.2010 09:34

To se mi nezdá,že by tam nebylo DO už v základu..Každopádně je to záležitost GEM modulu a ten jsem bez DO ještě neviděl... :)
Byl-Ford Focus 1,8 TDDi r.v. 2000,16" ALU, xenony,,4el.okna,,BC, webasto, EIBACH,ST170 LOOK, DIGI klima, motor 1,8TDCi 85kW,tempomat,ABS,ASR
Obrázek Obrázek

Barracuda.pike
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2010 20:58

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Barracuda.pike » 11.05.2010 20:38

Takze je mozne ze nekdo akorat ztratil klic a nechal si udelat rezervni obyc a uz jsi neudelal klic s dalkovym?
Da se nejak poznat jestli k autu bylo dalkove a co to je GEM modul?
Kdyz ano tak nevite kolik cca stoji si nechat udelat Ford klic s dalkovy ovladanim?
Diky za info

Uživatelský avatar
Radekjo
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1517
Registrován: 08.12.2009 18:30
Bydliště: OVA

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Radekjo » 11.05.2010 22:07

Už jsme to tady někde řešili.
Klíč ford.png
FM MKV 2,0 TDCI 15

FF II 1,8 TDCI 05 (pořád žije ale hnije) :nunu:
RS MSI GS73VR 6RF-048CZ Stealth Pro

Barracuda.pike
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2010 20:58

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Barracuda.pike » 04.06.2010 23:25

Ahoj, po delsi dobe jsem zase zpet. Predem diky za odpovedi. ALE :(. Byl jsem u Fordu at mi teda zjisti jak to presne je a co by stalo mit origo klic Ford a central na dalokove (rikal jsem si ze koupim nakoduju a vybrousim). Typek, ale zkousel nakodovat jejich klic a rikal ze GEM modul se nehlasi. Takze vysledek => diagnostika -> mozna pujde preprogramovat -> novy klic, vybrouseni, kodovani, imobilizer cca 6000 CZK. V horsim pripade novy GEM modul atd... cca 8000 CZK.:(
Dival jsem se na neorigo DO k centralu a taky i s alarmem. cenove kolem 3000 CZK. Uvazuju ze bych do toho sel. Chci se ale zeptat / poprosit:

Nemate nekdo nejake schema jak na FoFo II (rv 2007) zapojit neorigo DO nebo alarm. Nejake zapojeni kabliku, kde co a jak apod?
Nehrosi tam nejaky kolabs, treavle poskozeni elektroniky apod... (na co si davat bacha)

Diky moc
Jirka

Uživatelský avatar
Petronius
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 04.05.2010 18:40

Re: Dalkove ovladani k centralnimu zamykani

Příspěvek od Petronius » 01.05.2011 13:58

Já todle kupoval na jiné auto u http://www.levnealarmy.cz a když u nich koupíš tak ti pošlou i návod jak a kde připojit, stačí jim jen připsat jaké máš auto.

Nemyslím si že by hrozil nějaký zádrhel, ono to vlastně napojuješ na původní kabely, a jsou tam i pojistky, takže by to mělo být v pohodě.
Ford Focus Combi 2002 Ghia, 1.6 16V (74 kW - 100 ps)
-----------------------------------------------------------------------
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické informace + diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů