Zabezpečenie proti krádeži - tajný vypínač

Moderátor:foki
Odpovědět
bezon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2012 11:21

Zabezpečenie proti krádeži - tajný vypínač

Příspěvek od bezon » 06.03.2012 12:50

Zdravím. Viem, že táto téma nie je nová, ale vie mi niekto poradiť, do ktorého obvodu je možné zaradiť tajný vypínač? Aj s návodom, ako sa dostať k správnemu drátu. Mám Focus TDCi, 1,6, 80 kW, r.v. 2007.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Zabezoečenie proti krádeži - tajný vypínač

Příspěvek od VH123 » 06.03.2012 15:00

Snad nedám pozvánku pro zloděje, ale osobně jsem rozpojil napájení k palivovému čerpadlu - dal jsem ho do série k bezpečnostnímu spínači co je pod plastem u pravé nohy spolujezdce a vyskočí při nárazu nebo extrémním náklonu. Jak bezpečné je odpojovat palivové čerpadlo u vznětového motoru ti musí poradit někdo s dieselem.
Postavil jsem si tohle http://www.flajzar.cz/data/files/400-Je ... 02_www.pdf na sepnutí přiložením magnetu na zvoleném místě palubky. Už se nevyrábí a dnes bych asi šel s dobou a použil něco s RFID čipem. Hlavně doporučuju rozpojit obvod tak, abys ho v případě selhání bastlu dokázal bez nářadí v rozumné době vyřadit - tj. radši třeba fastony než pájení a radši elektrikářskou pásku než smršťovačku. Ztvrdnout někde s autem co nejde nastartovat jen proto že jsem si vyrobil až příliš kvalitně schovanou ochranu musí být k vzteku.
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

bezon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2012 11:21

Re: Zabezpečenie proti krádeži - tajný vypínač

Příspěvek od bezon » 06.03.2012 16:12

Ďakujem za odpoveď, keby som mal benzínový motor, tak preruším napájanie palivového čerpadla. Ale v TDCi palivové čerpadlo nie je, tak som uvažoval prerušiť ovládanie štartéra, ale nemám schému zapojenia a neviem ako je to zapojené. A možno je vhodné zaradiť vypínač niekde inde.

Odpovědět

Zpět na „Technické informace + diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů