C-max spojka

Moderátor:foki
Odpovědět
kabes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 15.04.2012 11:34

C-max spojka

Příspěvek od kabes » 06.11.2012 08:01

Zdravím, zajímalo by mě jaké máte zkušennosti u C-maxu se spojkou. Mě zabírá dost vysoko, ale pro nutný zařazení (spíše teda podřazení) musím častokrát sešlápnout pedál až na podlahu, aby to šlo hladce. Mám motorizaci 1,6 TDCi 5-ti kvalt z roku 2006 a tady jsem četl, že je to bude asi normální http://www.tipcar.cz//magazin-ford-c-ma ... -2880.html Mě by spíš, ale zajímal názor z praxe, jestli se to někomu projevuje taky a tento stav je doopravdy běžný. Jenom pro informaci, spojka zabírá docela ostře a žádnej prokluz sem nikdy nepostřehnul. Díky všem za názory.

Uživatelský avatar
spanel
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 915
Registrován: 02.09.2009 17:32

Re: C-max spojka

Příspěvek od spanel » 08.11.2012 11:55

No, spojka se standardně šlape až na podlahu. Pokud to zlobí, že to někdy zabírá nahoře, jindy až dole, tak to může být nějaká netěsnost v hydraulickém systému.

No a to hladké podřazení je otázka, co je tím myšleno. Já osobně si hladké podřazení představuji tak, že s citem srovnám rychlost vozu s podřazením tak, že auto srovnám plynule, bez rázů na nižší rychlost. Pokud někdo například podřadí ze 4 při 60 km/hod na 3 tak tomu neříkám hladké přeřazení.
Do 3.5.2020 byl: FoFo II COMBI, 2006, 1.8 TDCi, 85 kW, Diamond White

kabes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 15.04.2012 11:34

Re: C-max spojka

Příspěvek od kabes » 08.11.2012 13:10

Spojka zabírá pořád stejně, spíš mě zajímal ten fakt, že je vysoko. Pokud je to samozřejmě opotřebením tak to chápu a časem bude potřeba s tím něco udělat. Ale jelikož mám auto 1/2 roku tak nevím úplnou historii jak se spojka chovala dříve. No a po přečtení té recenze co jsem uvedl odkaz, mě překvapilo, že tento stav u 5-ti kvaltu popisují jako normální (pedál až na podlahu a spojka zabírá vysoko).

Odpovědět

Zpět na „Technické informace + diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů