Mechanizmus zvedání sedačky řidiče

3dvéř , 5ti dvéř či kombi ? není to u ST a RS jedno ?
Moderátor:foki
Odpovědět
sobelus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 13.05.2012 15:21
Bydliště: Ořechov u Brna

Mechanizmus zvedání sedačky řidiče

Příspěvek od sobelus » 22.08.2019 22:55

Zdravím,
řešil někdo špatné zvedání sedačky řidiče? Já musím vždy, když chci posunout sedačku dopředu-dozadu, musím dát sedačku úplně nahoru, abych ji mohl posouvat, navíc, když jí nechám nahoře, nedrží pevně na místě a v zatáčkách se mi naklání, což je docela dost na h...o , hledal jsem po netu a našel jen toto.

https://bazar.automedik.cz/AMD4595619967/ford/focus

Jde mi ale o jinou věc, nevíte kde by se to dalo sehnat nový, nebo jestli by se to dalo použít z jakéhokoliv ff2 ?

Díky za každé info
Ford Focus ST MK2 2006

Uživatelský avatar
gecko-x
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 651
Registrován: 08.04.2015 00:38
Bydliště: Holešov

Re: Mechanizmus zvedání sedačky řidiče

Příspěvek od gecko-x » 23.08.2019 10:03

Tvl....v sobotu jsem odvezl do sběru ocesane sedacky, kde to vse fungovalo....
FoFo II 1,6 16V 74kW rv 2007 byl
FoFo II 2,0i 107kW rv 2009
Ford C-max 1,6 ti-vct 77kW rv 2012
Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Mechanizmus zvedání sedačky řidiče

Příspěvek od hunger » 23.08.2019 10:19

Jestli se ti sedačka při zvednutí houpe, tak to vůbec nemusí být vadným zvedacím mechanismem, ten drží sedačku nahoře jenom na jedný straně a u spolujezdce to drží nahoře jenom vzpěry a tuhost konstrukce, když vzpěra praskne tak se ti sedačka začne houpat... Jo a ty trubky jsou od forda v rámci úspory provařený jenom z poloviny takže praskají celkem rády a často
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

sobelus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 13.05.2012 15:21
Bydliště: Ořechov u Brna

Re: Mechanizmus zvedání sedačky řidiče

Příspěvek od sobelus » 25.08.2019 10:36

hunger píše:Jestli se ti sedačka při zvednutí houpe, tak to vůbec nemusí být vadným zvedacím mechanismem, ten drží sedačku nahoře jenom na jedný straně a u spolujezdce to drží nahoře jenom vzpěry a tuhost konstrukce, když vzpěra praskne tak se ti sedačka začne houpat... Jo a ty trubky jsou od forda v rámci úspory provařený jenom z poloviny takže praskají celkem rády a často
No ono nejde jen o to houpání, když je sedačka nahoře, ale i o to posouvání dopředu,dozadu, je pravda, že už to nějaká doba je co jsem měl sedačku venku (nějak jsem si zvykl :D ), ale jestli si dobře pamatuji, byl problém právě v tom mechanismu. Zajímalo by mě, když seženu jakýkoliv mechanismus z jiného FF ze stejné modelové řady, jestli to bude sedět, nebo mají Recaro sedačky nějaký jiný uchycení.
gecko-x píše:Tvl....v sobotu jsem odvezl do sběru ocesane sedacky, kde to vse fungovalo....
Tam jim je teď dobře :lol: :lol:
Ford Focus ST MK2 2006

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host