Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Rady, dotazy - podvozek, brzdy, atd.
Moderátor:foki
h4rr0d
.
.
Příspěvky: 418
Registrován: 16.07.2012 13:50
Bydliště: Brno

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od h4rr0d » 26.09.2013 09:37

mamoulian píše:No jak vidím, tak každýmu tam na předku něco klepe...Já s klepáním od předku bojuju už 2 roky (pomalu projížděná zatáčka vpravo, jen na nerovnostech - ťukání do volantu). Měněno řízení, tlumiče i s uložením, kosti stabilizátoru...nikdo na nic nepřišel :-). Pokud by si chtěl někdo dám "challange" tak nabízím odměnu 5000,-Kč kdo mi tuto "závadu" vyřeší :-).
nemohl by tady toto byt problem se samosvorem?
2010 Focus ST 5d

Uživatelský avatar
6666667
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 698
Registrován: 06.05.2011 17:25
Bydliště: od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od 6666667 » 26.09.2013 10:16

Mám čerstvě po instalaci samosvoru a je to jen můj dojem, nevím :nixw: ale zdá se, že se s tím auto celkem pere. Myslím ESP a další ty nesmyslné systémy :mrgreen:

Třeba, trochu jsem testoval, zvedl jsem auto na zvedák a normálně sem se rozjel. Kola se točily ve předu oboje a po překročení určité rychlosti se do toho něco začalo sr*t. Přibrzďovalo to kola a snažilo se to něco dělat. Bylo to asi zblblí, že přední kola se točí a zadní ne. Nejhorší je, že to dělalo i při vypnutém ESP. A já si bláhově myslel, že po jeho vypnutí řídím auto sám :(
Byl Focus ST225-TimeAttack Brno 2:32
Byla Mazda RX-8-CrashAttack Brno 0:00
Je Fiesta ST180 new project

mamoulian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 29.07.2010 15:57

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od mamoulian » 26.09.2013 10:52

klepalo to před i po samosvoru....

První co dělám, když nastartuju auto, vypínám ESP :-). Nechápu co ti tam jebe s tím samosvorem, s tím ESP bych to chápal, ale když je vyplý, tak by to měla být čistě mechanická záležitost...Každpádně to chce skill, naučit se jezdit se samosvorem, není to žádná prdel, hlavně na mokru, štěrku...stačí dát víc plynu, diff se zavře a letíš po tečně ven...vím o čem mluvím :-).
Byl:
FF ST 2009 5DV (white), bluefin, RS clutch + Quaife LSD, Bilstein B6, Powerflex full front.

Uživatelský avatar
6666667
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 698
Registrován: 06.05.2011 17:25
Bydliště: od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od 6666667 » 26.09.2013 11:46

Přečti první stránku tohohle tématu i Martíček to poznal při měření na brzdě. Až vyndal pojistku tak to přestalo. ESP off není bohužel až tak off.
Byl Focus ST225-TimeAttack Brno 2:32
Byla Mazda RX-8-CrashAttack Brno 0:00
Je Fiesta ST180 new project

mamoulian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 29.07.2010 15:57

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od mamoulian » 26.09.2013 13:19

Hele, nevím, možná to má co do činění s tím, že na brzdě se ti netočí zadní kola...ale když vypnu ESP tak mi opravdu nic nezasahuje, pač kdyby jo, tak při zamknutém diffu a obou předních kolech protáčejících se, by to asi cítit bylo ne?
Byl:
FF ST 2009 5DV (white), bluefin, RS clutch + Quaife LSD, Bilstein B6, Powerflex full front.

Uživatelský avatar
Martíček
.
.
Příspěvky: 780
Registrován: 16.03.2011 19:11
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Divný zvuk z předniho kola v zatačka projižděných na limitu

Příspěvek od Martíček » 26.09.2013 13:54

Je pravda, zadni kola se na brzde netocila ale mam i zkusenosti z obdobi, kdy sem zkousel, z ceho me samosvor vytahne a stejne predek pribrzdoval, navic po pripojeni diagnostiky mam porad stejny chyby ohledne ESP a ABS, RJ nepocita se samosvorem a v urcitem okamziku stejne zasahne. Chtelo by to RJ z RS, stejne si ho tu postavil z ST kazdej druhej :mrgreen:

ESP off vzdy neznamena kompletne off, i v Top Gearu se casto zminuji, ze pri vypnutem ESP stejne nemate uplnou svobodu :nixw:
Lancer Evo VIII RS black 340awhp
FF ST Bluefin Stage 3 Mongoose 4,5" Intercooler Airtec Dreamscience Induction kit Bilstein B8 Eibach Springs RS Rear Spoiler TD 18" RS Clutch + LSD Quaife Ksport brake kit

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti