Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Rady, dotazy - podvozek, brzdy, atd.
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
messenjah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 05.03.2011 00:33
Bydliště: Kolín

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od messenjah » 30.08.2012 11:43

Upozornění: následující řádky píše laik, proto jejich obsah může být pro čtenáře nebezpečným 8)

Zdravím Vás, pánové.

Čeká mě výměna předních brzd, čili kotoučů a když kotoučů, tak i destiček a když destiček, tak ...né, nekoupím si kit, neblázněte :)

Tak nějak mi vyplynula varianta EBC Turbo Grooved kotoučů (320mm?) a DS2500 desek. Má někdo tuhle sestavu a může popsat dojmy a rozdíly oproti standardu? Zatím jsem jen vyměnil brzdovku za Millers oil.

Druhá otázka, nebo spíše prosba o pomoc s hledáním: Kde nejlevněji tuto sestavičku koupit?

Na JW Racing to tuším vyjde na 400 GBP s poštou, čili něco k 13.000,-. našel jsem v ČR destičky za 3188,-+pošta(forcedracing.cz) a kotouče za 8097,-+pošta (highperformanceparts.cz).

Má někdo lepší návrhy? Díky
Focus ST 2006, K&N kit sání, Bluefin stage 1,galerie

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Devilstorm » 30.08.2012 14:28

Tahle kombinace desek a kotoučů je dobrá a špatně s ní rozhodně neuděláš. Akorát u kotoučů bych asi zvolil variantu Ultimax (jen drážky) mají stejnou cenu a nehučí při brždění. Jasný někdo může říct, že to je jen detail...
Jinak možnou alternativou desek k DS2500 je blue stuff od EBC, nebo možná jejich novinka orange stuff (o těch ale bližší info nemam). Ale stejně jsou DS2500 asi lepší volbou... To asi jen kdyby byli EBC výrazně levnější.

Ceny těžko říct, EBC asi vyjdou nejlevněji přímo z jejich obchodu- http://www.ebcbrakeshop.co.uk/ nebo pokud najdeš nějakou slevu např. na ebay. Akorát to bohužel momentálně kazí nic moc převodní kurz. U desek netuším...

Uživatelský avatar
6666667
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 698
Registrován: 06.05.2011 17:25
Bydliště: od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od 6666667 » 30.08.2012 19:31

Já našel na ebay tenhle obchod s brzdami. Mají sety na celé auto, kotouče+destičky a jsou dost levní. Kotouče si dělají sami, destičky používají značkové EBC a Mintex atd. Když koukneš na hodnocení, tak velmi pozitivní. Ceny jsou bezkonkurenční a kvalita podle hodnocení velmi dobrá. Ale vlastní zkušenost s nimi nemám. :nixw: Takže nemůžu hodnotit, ale na jaře do nich nejspíš půjdu.

http://stores.ebay.co.uk/brake-depot-01 ... 634.c0.m14
Byl Focus ST225-TimeAttack Brno 2:32
Byla Mazda RX-8-CrashAttack Brno 0:00
Je Fiesta ST180 new project

Uživatelský avatar
moskito
.
.
Příspěvky: 982
Registrován: 31.08.2010 21:10
Bydliště: Liberec a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od moskito » 30.08.2012 22:37

Ty TurboGrooved fakt hodně hučej - měl jsem tu možnost zažít je naživo.
Ultimax bys mohl vyzkoušet - aspoň by byl pokusnej králik. :mrgreen:
Já mám Tarox F2000 a při lehkým brždění taky hučej a kopou do volantu, když na ně ale dupneš pořádně, tak tě odmění dobrým výkonem. Akorát jsem k nim zvolil normál destičky od ATE a tím jsem to asi dost zabil... :dih:
Být tebou, tak bych vyzkoušel normální origo kotouče a k nim dal akorát ty Ferodo DS2500. Pán co mi dával do auta ten samosvornej diferenciál mi tvrdil, že správná směs destiček je nejdůležitější. :nixw:
Dreamscience ModX Cobra sportscat RS svíčky, spojka, ojl kůler a airbox Radtec intercooler Whiteline 24mm RARB + rear camber kit, Powerflex front, Bilstein B4 Quaife LSD TD ProRace 1.2 Millers oils CFS 5W40 NT
mojeauto.cz

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Devilstorm » 31.08.2012 08:09

Já si chtěl EBC Ultimax kotouče taky koupit, ale pořád nikde nebyli skladem, tak jsem se na ně po měsíci a půl čekání vykašlal a vzal Zimmermanny. Ale jak píše Moskito, dalo by se říct že desky jsou důležitější, samozřejmě pokud s těmi kotouči fungují.
Známý má DS2500 + seriový kotouč a brzdí to velice dobře, ale kotouče to dost žere, s tím se ale musí počítat. Kombinace kotoučů EBC s DS2500 je taky vyzkoušená, stejně jako s Blue Stuff, stačí zavítat na type-r forum ;-)

6666667: Ty brakes depot mi přijdou jako brzdy Mtec... Ti taky dělají svoje kotouče + desky Mintex nebo EBC (dle info nakupují kotouče a pak na nich dělají drážky, díry, atd.) http://www.mtecbrakes.co.uk/ Ty má na autě třeba Miguelicek.

Uživatelský avatar
messenjah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 05.03.2011 00:33
Bydliště: Kolín

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od messenjah » 31.08.2012 14:11

Devilstorm: a jak jsou na tom Zimmermany? Můj známej, servisák, mi je právě doporučoval, že za tu cenu paráda, tak nevím, tady jse mo nich nečetl, tak jsem ho odmítal.
Focus ST 2006, K&N kit sání, Bluefin stage 1,galerie

Uživatelský avatar
6666667
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 698
Registrován: 06.05.2011 17:25
Bydliště: od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od 6666667 » 31.08.2012 17:18

Seriové kotouče jsou špatné :palec_dolu: . Na normální jezdění budiž, ale na okruhu se velmi brzo začnou kroutit a dost nepříjemně vibrují do volantu a s přibývající zátěží je to horší a horší.
Byl Focus ST225-TimeAttack Brno 2:32
Byla Mazda RX-8-CrashAttack Brno 0:00
Je Fiesta ST180 new project

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Devilstorm » 01.09.2012 01:03

Já jsem se Zimmermannama spokojený. Ale rychle se svezu jen občas po oblíbené okresce, mam k nim EBC red stuff ( dnes po více zkušenostech bych dal taky DS2500), brzdný účinek je proti seriovým brzdám znatelně lepší. Kdybych ale vyrazil na okruh, tak to tam stejně moc drtit nebudu, ty desky bych tam upekl :-)
Tak že na Zimmermanny nemůžu říct nic špatného, snad jen to že když brzdíš víc dost hučí (stejně jako všechny děrované kotouče) ale já mam i hlučnější pneu, tak že mi to nějak ani nevadí :-)

Uživatelský avatar
messenjah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 05.03.2011 00:33
Bydliště: Kolín

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od messenjah » 01.09.2012 10:25

U mě to budou kotouče na běžnej provoz ve svižnějším rytmu, žádnej okruhovej speciál, ale jsou holt občas situace, kdy je třeba fest brzdit a to už mívám pedál na podlaze a křeč v noze :/ Tak abych tam nedal něco, co sedí spíš pro naftovou Octávku :) Takže DS2500 už jsou jasný, teď už jen jestli Ultimaxy nebo Zimmermanny :) To bude dilema.
Focus ST 2006, K&N kit sání, Bluefin stage 1,galerie

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Devilstorm » 01.09.2012 11:54

Já myslím, že ani jednou značkou nemůžeš udělat chybu :wink: Ale kdybych dělal brzdy teď a byli Ultimax skladem, tak jdu asi do nich.

Uživatelský avatar
messenjah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 05.03.2011 00:33
Bydliště: Kolín

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od messenjah » 01.09.2012 12:12

Tak 7840,- za Ultimaxy v pytli, teď ještě levně vyhrábnout ty DS2500 :)
Focus ST 2006, K&N kit sání, Bluefin stage 1,galerie

Uživatelský avatar
Fokal
.
.
Příspěvky: 3876
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Fokal » 01.09.2012 12:18

ST150

Uživatelský avatar
messenjah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 05.03.2011 00:33
Bydliště: Kolín

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od messenjah » 01.09.2012 19:13

To se shodneme, to byl taky jedinej možnej kup v čr, pěkná cena, už jsou objednaný. Tak až to bude na autě, dám do placu neodbornej posudek ;)
Focus ST 2006, K&N kit sání, Bluefin stage 1,galerie

Uživatelský avatar
petrpetrpetr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 528
Registrován: 11.03.2011 21:16

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od petrpetrpetr » 01.09.2012 21:03

messenjah píše:To se shodneme, to byl taky jedinej možnej kup v čr, pěkná cena, už jsou objednaný. Tak až to bude na autě, dám do placu neodbornej posudek ;)
Já minule kupoval na brzdy.cz předek i zadek na RS tuším za 4.5k včetně daně. Pán mi ještě nabízel slevu za nálepku, ale nejsem pojízdná reklama ;-).

EDIT: Jo a byly to DS2500.

Uživatelský avatar
Bob Wolf
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 20.07.2009 00:05
Bydliště: Praha

Re: Focus ST - kvalitní upgrade brzdového systému.

Příspěvek od Bob Wolf » 02.09.2012 15:40

messenjah píše:Upozornění: následující řádky píše laik, proto jejich obsah může být pro čtenáře nebezpečným 8)

Zdravím Vás, pánové.

Čeká mě výměna předních brzd, čili kotoučů a když kotoučů, tak i destiček a když destiček, tak ...né, nekoupím si kit, neblázněte :)


Tak nějak mi vyplynula varianta EBC Turbo Grooved kotoučů (320mm?) a DS2500 desek. Má někdo tuhle sestavu a může popsat dojmy a rozdíly oproti standardu? Zatím jsem jen vyměnil brzdovku za Millers oil.

Druhá otázka, nebo spíše prosba o pomoc s hledáním: Kde nejlevněji tuto sestavičku koupit?

Na JW Racing to tuším vyjde na 400 GBP s poštou, čili něco k 13.000,-. našel jsem v ČR destičky za 3188,-+pošta(forcedracing.cz) a kotouče za 8097,-+pošta (highperformanceparts.cz).

Má někdo lepší návrhy? Díky
Ahoj, pokud máš v podstatě sériové kotouče (rozměr), doporučuji zaměřit se na co nejkvalitnější desky. Osobně bych volil mezi značkami Rensport směs ST31 nebo značkou Godspeed.

Rensporty mám na autě a po tom, co jsem je zkoušel uvařit teď 2x v Brně je neuvěřitelné, že skoro vůbec neubyly... brzdí neskutečně a když se srovnáš s tím, že v městě ti budou při brždění pískat (tedy spíš skřípat - ta směs je celkem tvrdá), tak budeš spokojený. Jsou tvrdší než Feroda Ds2500 a současne měkčí, než Ferodo DS3000 (ty ti ale bez zahřátí na provozní teplotu nebudou brzdit, což je třeba ve městě, po ránu když vyjedeš z garáže a za 200 metrů musíš už poprvé brzdit na první křižovatce celkem nepoužitelná záležitost). Jedná se v podstatě o semi-racing desky na denní ježdění.

Desky Godspeed doporučují subaristi, nemám s nimi zkušenost, ale údajně předčí jak DS2500, tak Red Stuffy nebo Taroxy.
Focus II. ST - r.v. 2006, úprava Wolf Racing (340 PS,545 Nm), Bilstein B16 Gewindefahrwerk PSS9, AP Racing (kotouče 362 mm, 6 pístků) - desky Raybestos směs ST31, samosvorný diferenciál Quaife, výfuk MILLTEK turbo back, Semi Slick TOYO R888

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host