Klepání na předku FF-ST 2009

Rady, dotazy - podvozek, brzdy, atd.
Moderátor:foki
Odpovědět
mamoulian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 29.07.2010 15:57

Klepání na předku FF-ST 2009

Příspěvek od mamoulian » 25.08.2011 10:58

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo neměl podobný problém jako já a případně ho vyřešil. Jde mi o takové klepání, které se ozývá jen když zatáčím vpravo a přejíždím nějakou nerovnost a spíš při pomalých ryhchlostech do 60 km/h. Je to slyšet jakoby z poza přístrojové desky od levého kola. Byl jsem s tím už několikrát u Forda, dokonce měnili komplet řízení, ale problém přetrvává...měli i rozebranou palubovku jestli tam něco "nehrká" ale nic....už mi z toho vcelku jebe, poradí někdo?

Díky,

Jirka
Byl:
FF ST 2009 5DV (white), bluefin, RS clutch + Quaife LSD, Bilstein B6, Powerflex full front.

Uživatelský avatar
Johnny ST
.
.
Příspěvky: 284
Registrován: 11.05.2010 02:09
Bydliště: Praha

Re: Klepání na předku FF-ST 2009

Příspěvek od Johnny ST » 25.08.2011 21:44

Mam stejny problem. Pouze pri zataceni do prava a zaroven prejizdeni nerovnosti. Typicky priklad jsou dlazebni kostky. V servisu mi rekli, ze nic volneho nenasli a ze to muze byt ulozeni tlumice. Zatim auto stoji v garazi. Kdyby se problem vyresil, tak dam vedet.
Ford Focus 2.0i

mamoulian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 29.07.2010 15:57

Re: Klepání na předku FF-ST 2009

Příspěvek od mamoulian » 26.08.2011 10:38

Jojo, na kostkách je to jasný...Je to spíš takové "hrkání", no sere mě to dost. Psal jsem i na anglická fóra a než mi to smazali tak tam kdosi psal že by to mohlo být to uložení tlumiče....když je ten zvuk jakoby za palubkou, tak to je asi ono...

Btw jde nějak lehce poznat že je to uložení? Aniž by musel ven tlumič a asi i rozebrat nápravu?
Byl:
FF ST 2009 5DV (white), bluefin, RS clutch + Quaife LSD, Bilstein B6, Powerflex full front.

mamoulian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 29.07.2010 15:57

Re: Klepání na předku FF-ST 2009

Příspěvek od mamoulian » 07.10.2011 10:03

Tak včera po 3tí a nejspíš naposledy v servise...Opět nic nenašli a kontrolovali i uložení...Kdyby někoho něco napadlo, budu moc vděčný...případně kdyby si někdo troufnul že na to přijde a příčinu najde a odstraní, odměna ho nemine :-)
Byl:
FF ST 2009 5DV (white), bluefin, RS clutch + Quaife LSD, Bilstein B6, Powerflex full front.

Uživatelský avatar
SilverGhost
Junior
Junior
Příspěvky: 269
Registrován: 09.01.2009 14:34
Bydliště: Upper Silesia

Re: Klepání na předku FF-ST 2009

Příspěvek od SilverGhost » 07.10.2011 14:06

Horní uložení na předním tlumiči mám zrovna vyměněné. 3roky a 65kkm :!: a už KO, to se zdá celkem brzo, ale poté, co se letos už měnily i přední ložiska mně to vlastně až tak nepřekvapuje :bebng:

Můžu Tě ale ujistit, že to není jen tak nějaké poklepávání, mlátí to hodně a vzhledem k zátěži toho místa to zhruba po 14 dnech od prvních projevů bylo tak silné mlácení, že i technik v servisu ihned uznal, že to je výrazné a tím pádem že to i najdou :bravo22:

Pokud ti to jen tak poklepává, bude to něco jiného. Co zkusit servis s takovou tou cukací stolicí, kde na to kouknou (jako STK)? Ale ono to vůbec nemusí být v nápravě...
Kdysi mi jeden zkušený pomocník pomohl s podobnou věcí tak, že já jsem pohupoval autem podle pokynů a on šahal na různá místa až to našel :-) Zkus to tak nasimulovat na místě (s natočenými koly pohupovat a pod.) a ještě, abys takového pomocníka našel... :gott:

Vzhledem k uvedenému na začátku ale můžeš očekávat asi cokoli, pokud UŽ má auto 2 roky a pár km :mrgreen:
byl 2008-2012: firemní Ford Focus 1.8TDCi 85kW, r.v.2008 , Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti