Vibrace při brždění

Rady, dotazy - podvozek, brzdy, atd.
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
rosini
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13.01.2012 13:18

Vibrace při brždění

Příspěvek od rosini » 25.11.2013 12:54

Zdravím, o víkendu mi začal u Fokusu ST170 vibrovat volant a celý auto. Zničehonic to začalo dělat při brzdění, takže to nevypadá, že by se ze dne na den zvlnily kotouče. Divný na tom je, že vibrace zůstanou, i když nebrzdím a ještě notnou chvíli vibruje celý auto. Pak se začne chovat normálně, ale jakmile sešlápnu brzdu, celý se to opakuje. Možná zůstává zaseklej brzdič, každopádně na servis bude čas až příští týden, tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost, abych věděl na co a kolik si připravit.
Ford Focus ST170 Turnier

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od lucky.jack » 25.11.2013 14:58

O vibrování při brždění tady toho bylo napsáno dost a dost. Už jsi něco z toho přečetl??
Přijde mi to jako další zbytečný vlákno :roll:

A ceny jsou dost relativní...origo x replika díl; origo x neorigo servis...viz. třeba elit ti napoví...
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
rosini
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13.01.2012 13:18

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od rosini » 27.11.2013 18:32

Přečetl jsem si tady toho poměrně dost a kdybych tady našel stejnej problém, tak to sem pochopitelně nepíšu. Dneska jsem auto rozmrazil, vyjel jsem a prvních 30km úplně v pohodě. Pak se vibrace začali objevovat znovu. Pokud brzdím, jsou větší a zůstavájí i při jízdě bez brždění. Nemá na ně vliv sepnutá/rozepnutá spojka, ani kvalt, ani to jestli jedu na půl plynu nebo bez plynu. Tím pádem bych to tipnul na poloosu nebo možná nějáký uložení. Ale poloosa by se podle mě projevovala spíš při akceleraci, tak nevím. Každopádně v pondělí jde auto na dílnu a budu chytřejší.
Ford Focus ST170 Turnier

Uživatelský avatar
Beleg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 10.09.2012 21:06

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od Beleg » 24.02.2014 16:42

Momentálně řeším velmi podobný problém. Při brždění mi začal vzbrovat volant. Myslel jsem, že je to brzdama, ale ty mám necelej rok starý. Mrkl se mi na to mechanik a odhalil příčinu. Mám poškozený řízení. Ukazoval mi jak se kolo zachvěje když otáčí volantem, a jak se vertikálně hýbe tyč řízení (což by neměla). Je fakt, že jsem si jednou při lehkejch změnách směru všiml cuknutí ve volantu.
V pondělí jde auto do servisu na výměnu řízení. Půjde tam repasovaný od ZF.
Dám vědět jak to dopadlo.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti