Praskání v kloubu poloosy

Rady, dotazy - podvozek, brzdy, atd.
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
faust54
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2011 08:50
Bydliště: Praha, Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od faust54 » 06.01.2016 18:22

st260 píše:zaujimave ze ja som bol vo forde a mi povedali ze vymenit sa to neda ..tym padom repasovat ...aha pardon pani najmudrejsi na svete ...nova nieje lepsia ako repasovana ...smiestno mi je zvas ...vy nic ine neviete len ukazovat svoje ego ? ..uboziaci doslova...ako to kde sme ...pride niekto kto chce dobre pomoct a poradit a kazdy vlastne tu zjedol mudrost sveta ...JA KED SOM BOL VO FORDE PRIMITIVY TAK MI POVEDALI ZE VYMENIT SA TO NEDA !!! TO ZNAMENA ZE REPAS PRIAMO VO FORDE ASI NEROBIA !!! tiez mi to bolo divne ...ale mal som skusenosti s repasom kde som dal 500eu za repas riadenia ...a po par mesiacoch odisiel ! ..repas je len docasna nahrada ktora dlho nevydrzi vy majstri sveta ...smiestno mi je zvas ..to fakt ze v dnesnej dobe normalnych chapavych ludi je malo :D :irre: :dih: :wallbash:
Ano, nedá se to, když jdeš na servis, jde objednat z fabriky repasovaný díl, kde si ho repasuje sám Ford. NEDODÁVÁ NA TRH NOVÉ KLOUBY PRO ST/RS VERZE!!! - jen celý díl po repasi a nebo nový díl. A jestli mi tady hodláš vysvětlovat co prodává Ford, tak to jsi na hodně špatný adrese. Takže pokud si otevřeš obrázek (z interního katalogu Ford, který potřebuji k práci), který jsem ti sem dal na důkaz toho, že to tak je, tak máš vždy napsáno, že je to hřídel Pravá a pak levá. Jsou tam vždy dvě možnosti a kde je napsáno v závorce "přepracováno" = repas z fabriky. Máš tam i čísla dílů, takže, až se budeš zase ptát u vás ve Fordu, tak ti to potvrdí.
Ford Fiesta ST180 r.2015
Ford Puma 1.7 r.2001


Uživatelský avatar
Slaciky
.
.
Příspěvky: 450
Registrován: 21.04.2011 10:49
Bydliště: od KE az pod V.TA3

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od Slaciky » 09.01.2016 09:15

st260 píše: ...smiestno mi je zvas ..to fakt ze v dnesnej dobe normalnych chapavych ludi je malo :D :irre: :dih: :wallbash:
Prides na slovenske forum, pohnevas si vsetkych co ti chceli dobre poradit, potom prejdes na ceske forum a nepoucitelne tu ides nadavat do primitivov chalanom ktory ti ukazuju kde je sever. Sa necuduj ze s tebou jednaju ako jednaju. O ST a RS vies asi tak vela ako vacsina z nas o raketovych pohonoch. Vajce ide ucit sliepku. Nic v zlom, mal by si sa cim skor spamatat. Staci len pozorne citat a dozvies sa tu vela uzitocnych veci.

PS: chod si dat odmerat vykon na valcovu brzdu v Kosiciach napr. do PT a aby si nebol s tych tvojich 260PS prekvapeny a nezmenil si nick na ST225, tvoje auto pozna vela ludi lepsie ako ty sam :wink:
Gallery ST225FL & ex BlackPanther
FOTO: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 95&t=29815

Obrázek

Uživatelský avatar
Tomin123
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 537
Registrován: 09.07.2009 16:02
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od Tomin123 » 09.01.2016 11:06

S ním to nemá cenu. Když na něj přestaneme reagovat, budu doufat že přestane rozdávat "moudra" a bordelit tak každé vlákno.
Pokud ne, požádám admina o ban uživatelů od ST225 až po ST500 :mrgreen:
Tomin
Diagnostika ForDiag pro Ford motory, TDCI, CAN, ABS, Airbag, GEM, ...
Mondeo MK4 2.5T, Focus MK2 1.6 HWDA, Sierra DOHC turbo dlouho ve stavbě

st260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 105
Registrován: 02.01.2016 20:31

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od st260 » 09.01.2016 21:33

komu niet rady tomu niet pomoci ;) ..ako sa hovori kto si jamu kope ten donej aj sam spadne ...takze ja radsej sa budem len pozerat ake vy mudrosti pisete a necham si povedat od profesionalov :D

Uživatelský avatar
Slaciky
.
.
Příspěvky: 450
Registrován: 21.04.2011 10:49
Bydliště: od KE az pod V.TA3

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od Slaciky » 10.01.2016 12:06

Prečo si vlastne nejdeš dať odmerať výkon a nehodíš sem graf? Namiesto toho tu perlíš a urážaš. Bol si to ty čo si začal nadávať do primitívov. Tvoje auto malo s bluefin stage1 odmeraný sotva sériový výkon 225PS a mne to je tak jedno koľko máš, len zbytočne nemudruj. Kľudne to vyvráť tým, že tu hodíš graf z merania. (čo sa týka tvojích príspevkov, píšeš akoby si mal prví v československu STčko, už som ti to raz písal a zopakujem to, najprv pozorne čítaj)
Gallery ST225FL & ex BlackPanther
FOTO: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 95&t=29815

Obrázek

Uživatelský avatar
AndyCZE
.
.
Příspěvky: 57
Registrován: 18.12.2014 23:42
Bydliště: Praha

Re: Praskání v kloubu poloosy

Příspěvek od AndyCZE » 10.05.2016 15:18

Zdravim,

dnes jsem si všimnul že když ST stojí s vypnutym motorem a já zkoušim hejbat volantem tak od předních kol se ozývá takový praskání. Dělá to zatim jen bez posilovače. Když běží motor tak se nic neozývá, ani v maximálním rejdu na každou stranu (aspoň teda jsem nic neslyšel). Tipuju poloosu, ale to jen z toho co se tu napsalo, jinak s vadnou poloosou zkušenosti nemám. Mohl by někdo identifikovat problém z přiloženýho videa?

Díky za rady

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vlRSgIkK ... e=youtu.be[/youtube]
Byl: 2003 Ford Focus 1.8 TDCi 74kW
Je: 2006 Ford Focus ST225 Electric Orange

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host