PRAHA

Rady, tipy , ubytování ...
Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: PRAHA

Příspěvek od postak » 18.06.2012 19:25

Dopadlo to celkem dobře, projel jsem horem, už ani nevím jak se ty ulice jmenovaly, ale tak jak mi to naplánovala původně navigace, tak bych nedojel a dostal bych pokutu, protože celé 3 dny co jsem v Praze byl, tak dole na Jindřišské ulici stála policie jak státní tak městská a rozdávali pokuty těm, kdo chtěl po Jindřišské projet, ať už přímo po ní, nebo by chtěl shora na Jindřišskou odbočit. Ta Jindřišská je prostě zavřená a konec. Nakonec jsem přijel někde od Senovážného náměstí, kde se mi podařilo zaparkovat, protože Pánská před hotelem byla totálně plná, stejně tak na Příkopě a těch pár set metrů jsme došli 8) Nechápu lidi, co mají nervy vůbec jet někde do centra Prahy autem. Máte v pohodě MHD, kde šaliny i metro jezdí každé 3 minuty a autem to vůbec nedává smysl. :!: :idea:

Když jsem ale z centra odjížděl, potřeboval jsem se dostat zhruba kolem 15hod. do Motole. Nechal jsem se slepě vést navigací, dostal jsem se na Wilsonovu, pak za Václavským náměstím po Žitné přes Jiráskův most. Tam se to trochu štosovalo, ale nebylo to nic dramatického. Musí to tam vypadat i hůře. Co jsem zažil ale dole na Žitné, ty woe to byla scéna jako z amerického filmu 8O 8O 8O

Hrkáme se hrkáme, jedna, dvě, brzda. Jedna, dvě a zase brzda (hodil by se automat :) ) Najednou někde před námi slyším klakson. Na semaforu v dáli zelená, a asi páté auto přede námi v levém pruhu stojí a v našem pravém pruhu taky. V tom našem pruhu najednou z toho zhruba pátého auta před námi vyskočil tak dvoumetrový černoch a šel k tomu autu v levém pruhu co stálo vedle něho. Měl jsem stažené okýnka, tak jsem slyšel rambajs. Začal jsem troubit, jako jediný :mrgreen: dopřál jsem si, ale borci byli v klidu a asi 3-4minuty po sobě řvali. Ten černoch mu pořád ukazoval fakana, obešel auto toho čecha, měl Pežota 607, ten černoch vylezl z něčeho hodně nízkého, nějaký sporťák, bezrámová okna, neviděl jsem, tím že stál v naší řadě. No nechybělo moc a ten černoch do něho skočil. Ten čech bych evidentně v klidu a i když to bylo kus chlapa, v relativně mladém věku, dobře rostlý, tak ten černý byl obr jako prase. Vylézt tak na mě, tak z toho auta nevylezu. Ale ten čech se ho nebál. Fakt to byla scéna, kterou jsem nechápal. Nevím jestli je to v Praze běžné, nebo jsem měl zrovna štěstí.

No a pak jsem ještě 3.den uvízl v zácpě na Letné, ale ne na Milady Horákové, tu jsem dobře objel, teď tam kopou, ale vzadu za stadioném AC Sparty, jak je tam tak hodně ambasád a pak se jede rovně do Letenského tunelu. Tak tam jsem si 2x postál, jednou když jsem jel na Spartu a musel jsem minout Milady Horákové a podruhé, když jsem jel v podvečer domů, kdy je v Praze asi největší zácpa znova. Jakmile jsem ale vjel do Letenského tunelu, už to bylo fajn :palec_nahoru:

Každopádně bydlet v Praze, jezdím MHD, protože jet každé 3minuty spoj je bezva. Potřeboval jsem se dostat ještě jednou z Letné do Centra na ulici Na Příkopě. Použil jsem metro A ze stanice Hradčanská a byl jsem tam co by dup. Jet tam autem, tak se tam hrkám jako debil a ještě nemám kde zaparkovat :dih: To co jsem zvládnul ujít pěšky z Letné na stanici metra Hradčanská a z metra na Můstku na ulici Na Příkopě a zpět, bych podle mě nezvládnul autem ani tam. Takže milí pražané, nebo prostě ti, co tam jezdíte autem, vyzývám vás, používejte MHD :mrgreen: :cooler:

Uživatelský avatar
mouse
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2997
Registrován: 18.03.2011 14:37
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: PRAHA

Příspěvek od mouse » 19.06.2012 06:57

ahoj postáku: tak to co popisuješ z Žitné ulice (černoch) tak to se děje v Praze skoro furt a je to na denním pořádku a jinak, že nabádáš na používání MHD tak to píšeš hezky a je to pravda :palec_nahoru: :bravo22:
Obrázek
Ford Grand C-Max 1.6 TI-VCT 92kw rv.2012 GRANDÍK
Obrázek

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: PRAHA

Příspěvek od postak » 19.06.2012 21:14

Já zažil metro i šaliny úplně v pohodě, nikde žádné tlačenice, na pohodu. Jak přes den, tak večer nebo v noci. Pustit ženu samotnou bych měl ale asi strach, teda v noci :roll:

Jediná věc, která mě trochu zklamala a možná by to patřilo do sekce "co vás v poslední době vytočilo" kolik bylo v Praze a přímo v centru homelessů 8O Bezďáky jsem tam zažil už kdysi, ale nechápu kolik jich tam je teď a přímo v centru.

Byl jsem 2x večer na Staromáku, je tam během celého EURA 2012 Hyundai Fun Park. Zažil jsem tam utkání Polsko-Rusko, předtím vystoupila bezvadná kapela :cooler: a to kolik jich tam bylo a dojížděli totálně všechno. Motali se mezi fanoušky, tancovali, ruka noha je nedržela. A docela mi přišlo centrum špinavé. Jeden z nich mě pak oslovil, když jsme šli na metro po zápase na Můstku. Chtěl 10Kč, a nemohl mluvit jak byl sjetý :nnou:

Mě to moc nedochází a lidem kolem asi vůbec, ale musím uznat jednu věc. V Praze jsem si uvědomil jednu docela zásadní věc. Když jsem možnost vidět zhruba po 10letech opět Prahu, musím veřejně prohlásit, že máme krásné hlavní město 8) Spousta turistů, teda hlavně hodně rusů. Když si ale přečtu v průvodcích, co se píše o naši zemi, tak je mi špatně. Mohli bychom toho daleko lépe využít, daleko lépe využít všech našich schopností. Na základě toho si člověk uvědomí, jak bohatou historii má náš národ atd. atd. a z toho uvědomění vyplývá jedna věc a to, v jakém bordelu tady teď žijeme, lidi nadávají a hledají pořád nové věci, místo aby jsme čerpali ze své historie.

Taky jsem navštívil Karlštejn a Křivoklát. Další krásná místa 8)

Uživatelský avatar
mouse
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2997
Registrován: 18.03.2011 14:37
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: PRAHA

Příspěvek od mouse » 20.06.2012 02:45

jj s těma bezďákama to je pravda a taky jim vůbec nic nedávám, máš ruce ? máš nohy ? tak táhni makat šmejde - to je moje odpověď a jinak ještě ty bezďáky je sranda v zimě vyhazovat z tramvaje, všude plno smradu a atd. :blee: :puke_r:
Obrázek
Ford Grand C-Max 1.6 TI-VCT 92kw rv.2012 GRANDÍK
Obrázek

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: PRAHA

Příspěvek od alexino » 21.06.2012 20:24

bezďákům nic nedávat, akorát nakoupí krabicáky a pak si ozralí chodí smrdět do tramvají.... jinak já taky jezdím MHD, nějak by mě ani nenapadlo, dojíždět do práce po Praze autem, ale znám takové...
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
tmx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 29.08.2011 14:33
Bydliště: Bohnice

Re: PRAHA

Příspěvek od tmx » 22.06.2012 11:42

Tak není Praha jako Praha. :mrgreen: Před 2-3 lety jsem jezdil ráno Troja-Kyje do práce, odpoledne Kyje-Chodov do školy a večer Chodov-Troja domů, takovej fajn trojúhelník, autem tak 25+20+35 minut, mhd by to bylo tak 60+60+60. Takže někdy se to fakt vyplatí...
Ex: Ford Focus Combi 1.8 85kW, 2002, modrá Metropolis
Nyní: Hyundai i30 HB 1.6 MPI 88kW, 2014

Uživatelský avatar
mouse
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2997
Registrován: 18.03.2011 14:37
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: PRAHA

Příspěvek od mouse » 22.06.2012 15:27

tmx: kde žiješ v Bohnicích ? já jsem žil kousek nad Krakovem - Notečská ul.
Obrázek
Ford Grand C-Max 1.6 TI-VCT 92kw rv.2012 GRANDÍK
Obrázek

Uživatelský avatar
tmx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 29.08.2011 14:33
Bydliště: Bohnice

Re: PRAHA

Příspěvek od tmx » 22.06.2012 17:47

Jsem chodil na ZŠ na Glowackou. :) Bydlím u Velký Skály.
Ex: Ford Focus Combi 1.8 85kW, 2002, modrá Metropolis
Nyní: Hyundai i30 HB 1.6 MPI 88kW, 2014

Odpovědět

Zpět na „Dovolená“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti