Nový Zéland - cestování a dovolená

Rady, tipy , ubytování ...
tezkac
Junior
Junior
Příspěvky: 313
Registrován: 11.09.2012 21:48
Bydliště: Kladno

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od tezkac » 02.06.2013 10:58

J-K píše:Omluvám se za tu chvíli ticha.. :roll:

Celý měsíc a ........ to teprve začne být zajímavé, tak vydržte :wink:
ahoj, zdravím k protinožcúm, v napieru jsem bydlel 2,5 měsíce a taky sbíral jabka. na te mata peak jsme nocovali s kartony piva když prováděli řízený pád MIRU do tichého oceánu a k ránu ho skutečně viděli jak nad nám prosvištěl. doporučuji ješte Cape Kidnappers s ohromnou kolonií ptactva, jablka jsem sbíral 6 týdnu, kolik se dneska platí za bednu, pokud si dobře pamatuji tak za mě bylo 25 dolarů, rekord mám 8!

ani nevíš jak ti závidím když tady čumím z okna paneláku jak už týden chčije a chčije :-(
Přílohy
sběr jablek
sběr jablek
Cape Kidnappers
Cape Kidnappers
Te Mata Peak pozorování MIRU
Te Mata Peak pozorování MIRU
Te Mata Peak
Te Mata Peak
Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium
05/2018

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od J-K » 04.06.2013 07:07

Další z víkendů jsme vyrazili na Cape Kidnappers. Je to mys na východním pobřeží, který dostal jméno podle pokusu o únos Cookovo poskoka. Hodně už nám o tomto místě vyprávěla holka co nám prodávala auto, byla z toho nadšená. Není to totiž obyčejný mys. Dá se na něj dostat pouze při odlivu a to po pláži (pokud nemáte loď :D). Vyrazit můžete cca 3 hodiny po vrcholu přílivu a zpět z mysu musíte vyrazit asi 1,5h po nejnižším odlivu. Cesta má celkově asi 18km..9km tam a zpátky. Je to celkem adrenalin, musíte jít svižně jinak si cestou zpátky můžete zaplavat i s foťákama. Pláž je písčitá a misty kamenitá a nejde se to zrovna snadno, když se boříte do písku. Můžete si však u jedné firmy zarezervovat cestu traktorem až na konec. Jezdí tam i spousta lidí na motorkách nebo čtyřkolkách. Viděl jsem dokonce i týpka s LR Defenderem jak si to tam svištěl. Když se dostanete na konec a vyšplháte se na kopec, tak tam najdete kolonie terejů velkých. To jsou takový ptáci co z celého Zélandu žijí pouze zde. Pak letí do austrálie. Bylo to hezké, my měli štěstí, že tam zrovna měli mladý. Abych to shrnul, tak tohle zatím bylo nejzajímavější místo, kde jsem zatím na NZ byl. Má to svoji atmosféru, je tam krásné prostředí a trocha toho adrenalinu při návratu, kdy musíte probíhat mezi vlnami, to završuje. Byl to super výlet.
Přílohy
IMG_6448-qpr.jpg
IMG_6484-qpr.jpg
IMG_6513-qpr.jpg
IMG_6517-qpr.jpg
IMG_6542-qpr.jpg
traktůrky pro turisty
traktůrky pro turisty
IMG_6562-qpr.jpg
kolonie terejů na konci mysu
kolonie terejů na konci mysu
IMG_6602-qpr.jpg
Defender
Defender
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

tezkac
Junior
Junior
Příspěvky: 313
Registrován: 11.09.2012 21:48
Bydliště: Kladno

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od tezkac » 04.06.2013 10:48

pěkný fotky...jak já ti závidím, za mě ještě nebyli digi fotáky tak dostupný a tak jsem měl klasiku = takže nemám tolik fotek.
já to šel pěšky, low budget :-)

počkej teprve až dorazíš na jižní ostrov a dostaneš úplně na jih, jdeš několikadenní trak a nikoho nepotkáš....jenom krásná příroda kolem dokola
Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium
05/2018

Uživatelský avatar
Shearer
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 949
Registrován: 01.04.2012 11:54
Bydliště: Liberec

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od Shearer » 07.06.2013 17:54

nádherné :gott:
Obrázek

Shearer FoFo galerie

Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život. (Konfucius)

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od J-K » 04.07.2013 09:34

tezkac: taky jsem šel pěšky..člověk si to užije a je to napínavější.
Teď už jsem na jižním a je to tu něco jiného, pravda.
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od J-K » 04.07.2013 09:41

Na velikonoční víkend a pondělí jsme si už dlouho dopředu začali plánovat výlet do Tongarira. Ben a Zoey, to je anglický pár, který s náma trhal jablka, měl nápad, že můžem jet hromadně a složit se na benzín, protože to je asi necelých 200km od Hastings. Takže jsem jel já s mou kamarádkou, potom ten anglický pár, pak další český pár a ještě jeden welšan. Takze nás jelo 7 a krásně jsme se naskládali do našeho velkoprostorového auta. Já jsem teda samozřejmě řídil a připadal si jako autobusák, když jsem v zrcátku konroloval jestli mi tam vzadu někdo nezlobí. Vyrazili jsme už v sobotu po práci. Na noc jsme dojeli do Taupa, kde jsme přespali ve free kempu. Hned ráno jsme vyrazili směr Národní Park Tongariro. Tento NP se chlubí 3 vulkány Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro. Jsou to ještě celkem aktivní sopky, zvlášť Raupehu. Bouchá to tam prý pořád. My zrovna měli část zavřenou. Dál zde můžete vidět dvě modrá jezírka Emerald lakes, Red Crater a jíné. Bohužel už ráno nám zkazilo náladu počasí. Když jsme dorazili na místo, tak pořád pršelo a pán v shuttle busu nám říkal, že počasí je na prd a že toho dnes moc neuvidíme. Dál nám říkal, že během týdne museli odvézt vrtulníkem do nemocnice asi 5 lidí, protože na ně padali kameny, které se sesouvali zezhora. Opravdu jsme toho moc neviděli, všude jen mlha, mraky a šílenej vítr. Na druhou stranu máme zajímavé fotky a zážitky, protože vítr nás málem odfouknul. Potkali jsme dvě drobné japonky co leželi za kamenama a drželi se vší silou. Myslím, že se chudinky opravdu báli o svůj život. Nakonec z toho co jsme viděli a zažili jsme byli nadšení, taková měsíční krajina, všude jen vyvřelé kameny, splhání po skalách… Jezera a ani vrcholy sopek jsme neměli šanci vidět, takže víc už vám k tomu asi povědět nemůžu. Opět bych se chtěl do Tongarira ještě jednou vrátit až bude hezké počasí a užít si všechny ty krásy.
Nakonec jsme tento fyzicky náročný den, kdy jsme do zpět do kempu dorazili promočení, zakončili uplně nejlíp jak to šlo. Kousek za městem Taupo je horký termální potok. Jen jsme se tam rozvallili pod vodopád do přírodně vytvořeného poolu a popíjeli pivo. V té horké vodě se nedalo vydržet dlouho, ale dalo se zchladit v řece do které se ten potok vléval. Prostě ideální relax.
Přílohy
ze začátku to byla pohodička
ze začátku to byla pohodička
02-qpr.jpg
03-qpr.jpg
04-qpr.jpg
05-qpr.jpg
06-qpr.jpg
na pár minut se rozjasnilo, tak byl hezký výhled
na pár minut se rozjasnilo, tak byl hezký výhled
08-qpr.jpg
09-qpr.jpg
pořádnej vejšlap
pořádnej vejšlap
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od J-K » 04.07.2013 09:46

další foto

a jedno videjko :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8kNi9UGb ... e=youtu.be[/youtube]
Přílohy
vítr byl opravdu silný :D
vítr byl opravdu silný :D
malá Zoey v kráteru
malá Zoey v kráteru
je vidět že je to tady sopečného původu
je vidět že je to tady sopečného původu
relax v termálním potoce :) (sorry za smajlíky)
relax v termálním potoce :) (sorry za smajlíky)
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

tezkac
Junior
Junior
Příspěvky: 313
Registrován: 11.09.2012 21:48
Bydliště: Kladno

Re: Nový Zéland - cestování a dovolená

Příspěvek od tezkac » 04.07.2013 19:47

ty kopce jsou nádherný když je hezky, spal jsme pod nimi v zimě a k ránu bylo auto pěkně zamrzlý, spal jsem v autě jako celý zéland :-)

až bude možnost, doporučuji projížďku po pláži, ale nejdřív se zeptej místních aby jste nepřišli o auto :-)
Přílohy
266. Foxton Beach, ranni projizdka po plazi.jpg
276. ...nekdy byla po ranu zima...zde u Lake Taupo.jpg
275. Mount Ngauruhoe.jpg
Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium
05/2018

Odpovědět

Zpět na „Dovolená“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti