Android OEM Ford rádio

Odpovědět
Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 10.02.2021 23:47

Tak uz vidim rozdielmv dizajne... 😀
Teda tombez mechaniky som vedel, ale ze nema usb som si vsimol az teraz 😀😀😀
Pacilo by sa mi, ale ten wondafoo je celkom vypredane v ciernej variante...
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 11.02.2021 09:10

USB má 3 >>> https://kickass.rajce.idnes.cz/Wondefoo/1469775323

jen to nemá na čelním panelu :D, ale ten mini-B USB u ostatních značek + mechanika je fakt obsolete

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 11.02.2021 09:22

jj, to vim, ze ma vzadu 3. ja mel predtim jen jedno, tak jsem to rozsiril pres usb hub a fungovalo to super.

jinak ty dve dirky dolu, to jsou mikrofony?

jen skoda, ze v cerne ho maji jen s PX5 a v Cine...otazka, jestli to jeste doplni do zasob.
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 11.02.2021 09:33

Jedno bude mikrofón, jedno reset tlačítko...alebo aj nič :D
A ďalšiu zmenu čo som si všimol na Wonderfoo nie sú dva sloty na SD kartu :mrgreen:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 11.02.2021 09:39

no ono to ma este jednu dierku vlavo hore, takze su tri... :-)
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 11.02.2021 09:50

hele fakt nevím :D ale jedno z toho bude mikrofon, ale ten je nic moc .. takže doporučuji externí a možná si sehnat lepší vlatní, protože ten v balení je dobrý tak k PC, když jsem ho zkoušel u PC, tak jsem měl i radost, že tak dobře funguje, ale v autě už se projevují limity(vzdálenost, okolní hluk), ale lepší jak ten integrovaný ..v tomhle originál mic + BT/VC modul exceloval >> tam nebyl slyšet ani motor, když se "nevytáčel" při prudké akceleraci a lidi si mysleli, že sedím doma :D

To rádio má 3x USB, Wifi, BT a podporuje CAR PLAY/AA >> čtečka karet zbytečnost :) , ale myslím si, že ten slot "GPS" pro mapy bude fungovat i jako klasická čtečka (nezkoušeno)

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 11.02.2021 11:11

blackbox80 píše: 11.02.2021 09:50 To rádio má 3x USB, Wifi, BT a podporuje CAR PLAY/AA >> čtečka karet zbytečnost :) , ale myslím si, že ten slot "GPS" pro mapy bude fungovat i jako klasická čtečka (nezkoušeno)
jj, ten slot bude fungovať tiež, len je to vec ktorú som si všimol až keď som prezeral tie tvoje fotky...na tom Ali si to človek ani nevšimne poriadne a tiež tam často dávajú tie "promo" fotky 100 rokov rovnaké, len možno zmenia obrázok na displeji.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od hunger » 11.02.2021 12:51

Tak mi číňan poslal zapojení konektoru vzadu, je do docela běžný konektor pro ostatní rádia, tak se rád podělím . Jinak dneska jsem si v autě četl 215 stránkový pdfko a šlo to ještě celkem bez problémů ve wps office. Ale IGO má problém jít na dvě obrazovky (nemůže být hlavní, jen jako vedlejší aplikace) , a když máte spuštěnou navigaci tak nevidíte čas a to mě štve dost. A ještě andoid klasiky kdy při zobrazeni na dvou obrazech se neaktualizuje obraz v nepouzivanem okně...
Přílohy
konektor.png
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 13.02.2021 22:22

tak wondefoo objednane, som zvedavy, ci ta vyssia cena za to stala 😀😀
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od hunger » 14.02.2021 19:30

No mě včera bohužel prasknula aretační packa nahoře, ale nakonec to šlo vyřešit s pomocí tý kovový klipsny na plast, kterou ford dává úplně všude. Jinak jsem konečně naistaloval kameru a neni to špatný, kamera naběhne okamžitě ještě před startem androidu na radiu, ale chtělo by to něco víc širokoúhllého a i možnost tu kameru vypnout, protože to moc svádí k tomu spoléhat se jen na tu kameru.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 18.02.2021 14:01

tak radio v pondeli vyrazilo ze Spanelska, je ctvrtek, a radio mam doma :-)
vecer budu montovat :-D
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od hunger » 18.02.2021 14:07

Pecka, pak preferuj a kdybyste někdo sehnal nějaký normální hlasový ovládání, tak bych byl rád. Jo a doporučuu stáhnout Gboard, protože ta AOSP klávesnice je osekaná o hlasové zadávání a gramatiku.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 19.02.2021 10:41

Tak jsem vcera instaloval a mam par prvnich dojmu a zkusenosti :-) Pouzivam na Focus MK2, 2010
Koupil jsem tohle:
https://www.aliexpress.com/item/3281425 ... 6126ABNyPS
v te nejvyssi specifikaci: PX6, 4GB RAM, 64GB uloziste, carplay, AV, IPS.

- Rychlost je paradni, tak to ma fungovat. V porovnani s predchozi PX5 4GB RAM je to v podstate nesrovnatelne.
- Start okamzity, az me to prekvapilo, jestli to bylo vypnuty pres noc :-) Ale start byl v poradku i s PX5, o neco pomalejsi, ale v pohode.
- Zvuk v poradku, jak multimedia, tak i radio. Spousta nastaveni, myslim, ze si kazdy najde to svoje.
- Radio - zapojil jsem bez nejakeho dalsiho zesilovace, napajeni. Jen naprimo antenu do radia. Signal naladil bez problemu, lip nez original, najde vic stanic. Co ale nefunguje je AF, to se snazi najit to nejlepsi vzdy. Takze bez AF a prepinat v pripade slabisho signalu. Tohle ale budu resit online radiem.
- mam zapojeny mondeo canbus, nevim, jestli to ma nejaky vyznam, kazdopadne ovladani pod volantem funguje, dokonce se mi na displeji zobrazovala i klimatizace, kdyz jsem menil teplotu. To jsem ale vypnul, jeliko mi prislo, ze se to zobrazovalo i kdyz automatika neco menila...
- celkove mi prijde, ze je system vic vyladeny nez predchozi radio
- regulace podsviceni pristroju ted funguje. na predchozim nefungovalo (ale mozno se to dalo vyresit jinym zapojenim, ja na to neprisel)
- podsviceni tlacitek je cervene, nastaveni jsem zatim nenasel, ale cervene je v poradku
- cas mi zatim drzi, predchozi radio to vzdy tahalo z internetu, kdyz jsem nastavil manualne, po vypnuti to nedrzelo
- hovory pres interni mikrofon dle volaneho ok. samozrejme je poznat, ze to je bluetooth, ale ok. Mozna zkusim i externi mikrofon, ale nehori to. Aplikace na bluetooth hovory lepsi nez na predchozim radiu, jde minimalizovat a ovladat radio, to predtim kdyz jsem telefonoval neslo v oblasti, kde byla zobrazena aplikace hovoru. Kontakty ani ted neumi z iphone stahnout.
- umi na liste zobrazit napeti na baterce :-D

A ted par negativ :-D
- prekvapilo me podsviceni displeje - v rozich mam v podstate polarni zari. Normalne to moc videt neni, ale na cerne obrazovce v noci je to masakr (ale fotka je presaturovana, v realu je to trosku min :-)). Citelnost v poradku, polarizace tam nejaka je, ale prosti predchozimu radiu je to o dost lepsi. Uvidim jeste za primeho slunicka. Uvidim, co na to podsviceni prodejce :-)
podsviceni.JPG
podsviceni 2.JPG
- zatim nevim, jak nastavit automaticky jas. To na predchozim radiu vcelku fungovalo. Jak psal i kolega, da se asi fungovat i na manualnim nastaveni, ale uvidim, jestli najdu neco v nastaveni (Agama ma moznost automatiky, ale to nefunguje)
- fyzicke tlacitka jsou trosku nelogicke, na leve strane je MENU, NAVI, HOME, BACK. Jde to konfigurovat, ale napis na tom nezmenim.
- zatim mi nefunguje parkovaci kamera. Pri zarazene spatecce se zobrazi cerna obrazovka. Ale nemeril jsem, jestli funguje napajeni a tak. Zapojil jsem to stejne jak to predchozi, do zluteho cinche Camera.
- co me trochu prekvapilo, je nemoznost Ethernet (pise mi, ze moje zarizeni to nepodporuje). Na predchozim radiu to fungovalo, pripojil jsem mobil, a internet frcel pres kabel. Ted musim pres WIFI hotspot. To by problem nebyl, ale iphone neumi automatiku (aspon u me) a musim nejprve v mobilu otevrit menu osobni hotspot a az pak se radio pripoji. Takovy ritaul, ktery musim vzdy pri startu udelat...
- v bluetooth jsem mel neco sparovane, tak nevim, jestli to uz nekdo pozuzival nebo co :-D zabalene to bylo jak nove. Ale je pravda, ze prvni spusteni nebylo prvni, proste uz ten android byl nakonfigurovany. je mozne, ze z vyroby?
- aktualizace systemu se neda spustit, takze to vypada, ze tam uz nikdy nic neprijde, ale tak to az tak neresim, nemam tam nic osobniho, ani citliveho.


Celkove az na to podsviceni displeje to vypada ok, ale uvidim casem. To same jsem si myslel i o predchozim radiu a po case me to trosku zacalo stvat :-)

A dotaz: nejake doporuceni na aplikaci na prehravani hudby? Ja chci, aby mi to hezky zobrazovalo klasickou adresarovou strukturu a tam si vyberu, ne metadata. Proste oldskuul :-)
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 19.02.2021 11:48

kdyby byla aktualizace, tak buď vlastní z XDA např. a nebo od výrobce a instalovat z flašky :)

.hhm závist mě audio remote na volantu nefunguje :) (jen mute + přijmutí/odmítnutí hovoru)

- IPS Backlight bleeding ;) vlastnost

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 19.02.2021 11:48

Moc pekná recenzia :palec_nahoru:

Tú Agamu si tam mal od začiatku, či to už je tvoj tuning?

Jas myslím na týchto rádiách automaticky regulovať nejde, teda malo by fungovať také nastavenie, že keď zasvietiš svetlá (zapne sa podsvietenie tlač.), tak sa zníži jas a zase naopak. Ale to je jediná automatika. Pochybujem, že by mali tie rádiá nejaký senzor okolného svetla...
Kamerke asi bude treba dodať napájanie, na kabeláži by si mal mať nejaký volný "rear cam" káblik, kde by sa malo objaviť 12V keď zaradíš spiatočku. A tento musíš spojiť s napájaním kamerky.
BT kontakty máš aj na strane iPhonu povolené? Je tam v nastavení BT zariadenia treba defaultne povoliť sťahovanie kontaktov...
To spárované BT zariadenie som raz mal aj ja, oni to asi nejak testujú...taktiež Android je už nastavený - to je proste image ROMky nahodený už s nastaveniami, appkami a všetkým...úvodné nastavenie sa ti spustí len ak si dáš factory reset.
Aktualizácia sa ani nedivím že nejde, ak niečo bude, tak to musíš manuálne cez SD kartu..."vzduchom" to nepôjde :nnou:

Ešte dva dotazy, Carplay - ak máš iPhone pripojený a niekto ti zavolá..."kadial" ide hovor? A druhá vec, tiež ohladom Carplay, ak vypneš rádio (auto) a Carplay je posledná spustená appka, potom znova naštartuješ (telefón stále pripojený cez kábel), vie to nabehnúť nazad do Carplay? Mohol by si to pls prípadne otestovať? Toto mi žiadny číňan nevie povedať :roll:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů