Android OEM Ford rádio

Odpovědět
Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od hunger » 03.02.2019 22:51

ZaQiku díky, za popostrčení, když i náš guru říka že canbus nepotřebuju tak ho prostě nepotřebuju :D

Doufal jsem že z gemu dostanu info o otevření dveří a zařazení zpátečky, protože bych chtěl používat couvací kameru i při neutrálu, a výhledově info o natočení volantu, ale vzhledem k tomu že na Fíkovi nemám ESP tak to taky odpadá.

Ještě mě na poslední chvíli zaujali ty "tabletový" rádia ve středovym panelu, ale tady s nima snad nikdo nemá zkušenosti a jedinej kdo to z ali prodává z EU je Seicane a i přes "výborný" hodnocení na Alíku to jsou pěkní bastardi.
Takže hurá pro 4 jádrovej isudar bez dsp :)
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 03.02.2019 23:02

CANBUS dáva aj info o spiatočke :wink:
Dvere neviem, netestoval som auto s dverovými modulmi a ani rádio ktoré to zobrazenie podporuje
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od hunger » 03.02.2019 23:08

Scorpione díky, a prosimtě ještě jeden stupidní dotaz dá se z rádia přes canbus vytáhnout veknovní teplota z váhy vzduchu? U focusu mi oproti mondeu hlavně v zimě chybí info o venkovní teplotě.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
Honza11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.01.2019 15:18
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Honza11 » 03.02.2019 23:11

kratales píše:1) No pokud koupíš jiné...
Moc dík za odpověď. :wink:
hunger píše:...
Takže hurá pro 4 jádrovej isudar bez dsp :)
Proč bez DSP? Myslel jsem, že to je dobrý pro možnost štelování. Je to takový equalizer nebo se pletu?
Taky mám to samé rádio už v košíku, tak abych si to ujasnil. :D
btw. myslíš, že ta akce na Ali je reálná nebo to takhle stojí pořád?
Dík

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od hunger » 03.02.2019 23:52

Nakonec jsem tam hodil 8 jádro 4G za příplatek 30 dolarů to snad stojí. DSP nejsem schopnej posoudit s ekvalizérem si většinou nehraju, navíc mám v autě ještě dva původní papíráky, takže připlácet za lepší ekvalizér bez výměny repro mi přijde jako nesmysl.

Sleva je reálná ještě v pátek byla cena Isudarů o 70 dolarů výš, Ale tak vysoko vyskočila po lednových výprodejích :D Číňani mají novej rok a Isudar je v číně do 12 února zavřený. Jinak po Android rádiu se dívám od koupě focuse a Isudar se dal i před rokem sehnat kolem těch 220- 250 dolarů takže rozhodně likvidační výprodej to není :)
Naposledy upravil(a) hunger dne 04.02.2019 11:23, celkem upraveno 2 x.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 04.02.2019 05:21

hunger píše:Scorpione díky, a prosimtě ještě jeden stupidní dotaz dá se z rádia přes canbus vytáhnout veknovní teplota z váhy vzduchu? U focusu mi oproti mondeu hlavně v zimě chybí info o venkovní teplotě.

Přes canbus ne, ale pomocí ELM327 se dá. Doporučuji koupit nějaký lepší ELM modul třeba Vgate iCar 2 Wi-Fi a ne ty levné modré nesmysly, co jsou pomalé a pořádně nefungují. Akorát MAF myslím teplotu neměří, tu měří MAP, pokud se nepletu.

Jinak can-bus je tam výhoda v podvolantovém ovládání a jak je zmíněno při zařazení zpátečky. To se samozřejmě dá řešit natažením kabelu, ale to je imho celkem zbytečné vzhledem k tomu, že ten can-bus převodník je otázka cca. 10$.
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 04.02.2019 08:09

S tou váhou vzduchu je to tak ako píše kratales vyššie. ELM327 modul na BT/WiFi a napr. appku Torque alebo Forscan. A môžeš si to dať kludne aj na mobil, nie len na rádio.

Tie CAN-BUS prevodníky sú fajn, ale pozor, nie vždy fungujú na 100%. Na mojom FF2 pred-FL som sa stretol s dvomi, ktoré nefungovali úplne dokonalo, ani len dobre. Jednalo sa síce o modely rádií s WinCE, ale tí "výrobcovia" stále fungujú aj teraz, takže sa môže pritrafiť všeličo. Keby sa náhodou začalo auto správať "divne", hlavne elektrika (mne napr. preblikli parkovačky vždy pri odomykaní/zamykaní auta), tak hladať chybu aj tam.
Tá spiatočka sa dá velmi elegantne riešiť aj cez káblik, ktorý býva ku kamere pribalený, teraz už väčšinou vidím, že je to ten typ, kde je k videu ešte primotaný jeden fúz na 12V signál zo spiatočky. Čiže kábel, ktorý musíš natiahnuť tak či tak už obsahuje všetko a je to len otázkou pripojenia ku kabeláži rádia. Easy.
Ovládanie pod volantom býva väčšinou funkčné aj bez CAN-BUS prevodníka, maximálne stačí len prehodiť dva kábliky na kabeláži rádia (podla typu auta Mondeo vs. Focus).

Ešte k dotazom vyššie:

ISUDAR "značka" je fajn, Pumpkin tiež, Seicane (tie tabletové) nebrať. Bosion nie je zlý, ale asi by som to nebral, zdá sa mi že používajú starší HW a tá ich grafická nadstavba sa mi moc nepozdáva.
K Androidu čím viac RAM tým viac Android...takže 4GB ak sa dá, tak ten doplatok za to stojí.
Fast boot (rýchly štart) by mali mať funkčné všetky modely s CPU PX5 a PX3. Tie s Intelom alebo AllWinner T8 môžu mať, nemusia. Ale hlavne nemajú väčšinou kvalitný rádio tuner, takže rozhodne radšej pozerať po PX5/PX3 modeloch.

@Honza11: kratales to viac menej zhrnul dobre, len tú RAMku by som ti naozaj odporúčal 4GB. Hodiny na palubáku nastavíš aj cez palubák a nič iné tam neovládaš. Akurát ti nebude fungovať zobrazovanie údajov z rádia na displeji palubáku (ak si to mal aktívne). DVB-T tuner a pod. je možné kúpiť samostatne, ale väčšinou sa to aj tak moc nedá a jediná možnosť je ten od predajcu. Ale ak je to pripojené cez USB, tak je tam univerzálnosť istá, takže môžeš kúpiť aj od niekoho iného lacnejšie. Kamera (predná aj zadná) je jedno tiež. Zadnú práveže skôr odporúčam kúpiť inde, dá sa kúpiť typ s ovládaním zámku kufra s integrovanou kamerou, tento typ väčšinou predajci rádií nemávajú k dispozícii.
DSP nie je na škodu mať, ale jednoduchý ekvalizér by mal byť dostupný aj bez toho. Určite by som nemenil DSP za napr. dopravu bez cla z DE a pod.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
doniator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10.02.2017 17:08

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od doniator » 11.03.2019 15:15

Budu mít teď hloupý dotaz :D A jak to dopadlo s tím autorádiem? :) A jaké autorádio odsud: https://www.reklama/autoradia-ford/ byste mi doporučili? :))
miluju Focuse!!

Uživatelský avatar
qer37
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 06.04.2017 11:51
Bydliště: Praha 5

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od qer37 » 12.03.2019 12:41

nasel jsem toto:
https://www.aliexpress.com/item/Android ... 25e4d1d2c1

Jaky je Vas nazor ?? Diky..
FF 1.6, 74kw, 11/2008 - FL, Trend

Uživatelský avatar
Skodax
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 542
Registrován: 02.12.2012 22:01
Bydliště: Plzeň

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Skodax » 14.03.2019 18:09

kratales píše:Ještě se zde zeptám. Rádio funguje suprově, akorát mám drobný problém u Waze, kdy nedořekne celý navigační pokyn. Řekne to "Za 400 metrů" místo toho, aby to řeklo "za 400 metrů odbočte doprava". Celý navigační pokyn to říká pouze v případě kruhových objezdů. Řešil někdo také tento problém s Waze a podařilo se mu ho nějak vyřešit? Co jsem četl na zeleném fóru, tak je to prý u těchto rádií s Androidem běžné a dělá to prý i u Google map. Akorát už jsem se nedočetl, zda se dá tento problém nějak vyřešit?
Tohle se dá nastavit v rádiu. Nevím jestli je to feature po ROOTu ale dá se nastavit úroveň překryvu zvukových stop, právě pro navi atp. Doporučuji ještě hledat. Já osobně to rádio již nemám.
Obrázek
Je: Ford B-Max 1.4 66kW
Byl: Ford Ka 1.2 2013 51kW
Byl: Ford Focus Bordeaux 2.0 16V Duratec HE 107kW

Uživatelský avatar
Honza11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.01.2019 15:18
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Honza11 » 16.03.2019 14:15

Ahoj,

rozhodl jsem se nejspíš pro rádio Pumpkin viz. https://goo.gl/pFJxzo víte někdo prosím jak je to s:
1) potřebuji k rádiu DAB+, který u nich stojí 43,99 €? Jestli to chápu správně, je pak lepší signál a kvalita rádia?
2) pokud bych chtěl chytat televizi, koupim nejaky klasicky DVBT2 tuner?

Pripadne za dalsi rady tipy na co si dat pozor budu rad. :)

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 16.03.2019 20:47

Ich adaptér nepotrebuješ. Kúp si niečo takéto:
https://www.ebay.de/itm/USB2-0-Digital- ... 3752900433
k tomu potrebuješ tento driver:
https://play.google.com/store/apps/deta ... _tcp_andro
a modnutú appku pre lepší signál:
https://forum.xda-developers.com/androi ... m-t3609608

DAB rádio je digitálne rádio, takže signál FM sa ti s týmto (ani tým Pumpkin) adaptérom nezlepší, je to iná technológia. Na tento adaptér môžeš chytať aj DVB-T, ale neviem ako je to v ČR/SR, takže by som sa na to moc extra nespoliehal, skôr to bude taký bonus ak to bude fungovať :wink:

PS: toto je len načítané info z netu, nič z toho nemám otestované reálne (o DAB na SR ani nie je počuť poriadne), takže to prosím ber s rezervou...ale adaptér stojí 8€, tak oproti 50€ za ten od Pumpkin by to bol aj tak celkom dobrý kauf :)
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
venca.mar.
Junior
Junior
Příspěvky: 453
Registrován: 03.05.2011 14:10
Bydliště: Plzeň

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od venca.mar. » 17.03.2019 16:02

Honza11 píše:Ahoj,

rozhodl jsem se nejspíš pro rádio Pumpkin viz. https://goo.gl/pFJxzo víte někdo prosím jak je to s:
1) potřebuji k rádiu DAB+, který u nich stojí 43,99 €? Jestli to chápu správně, je pak lepší signál a kvalita rádia?
2) pokud bych chtěl chytat televizi, koupim nejaky klasicky DVBT2 tuner?

Pripadne za dalsi rady tipy na co si dat pozor budu rad. :)
Mám to levnější od nich za 280 EUR,kupoval jsem i DAB tuner za 40 EUR.
Je Ford Focus ST MK4 Performance 2019,2,3 EB,206KW,performance blue. Byl Ford Focus Titanium 2008, 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Šedá Sea Grey. Galerie - Můj šedivák

Uživatelský avatar
Honza11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.01.2019 15:18
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Honza11 » 17.03.2019 19:41

A je ten DAB k necemu? Chytas na to i televizi?
Dik

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ZaQik » 18.03.2019 05:48

DAB je audio (digitalne vysilane radio); televize je DVB
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 5 hostů