Zapojení nového autorádia

Odpovědět
Albeda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:48

Zapojení nového autorádia

Příspěvek od Albeda » 28.05.2018 19:42

Zdravím,

chtěl bych si namontovat rádio (1DIN; BLAUPUNKT Cardiff 170 BT) do auta Ford Focus r.v. 2002 (takže zřejmě jedničková verze?).

Akorát jsem nepochopil všechnu kabeláž, resp. konektory, co tam jsou.

1) K čemu jsou ty konektory "B", viz obrázek? Co jsem koukal, tak úplně do stejných je zapojena redukce na ISO konektor pro klasický autorádia, ale proč je tam další svazek kabelů? To tam je nachystaný na dvě autorádia? To snad asi ne.

2) K čemu je ten konektor "A", viz obrázek? Není to pro tu páčku pod volantem (Obr.)? Pokud ano, nešlo by z toho nějak vytáhnout jedno tlačítko pro "telefon mute", který autorádio podporuje, viz Obr ?

Předem díky, za jakékoliv info :)
1.jpg
3.jpg
orig.JPG
2.jpg

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Zapojení nového autorádia

Příspěvek od jenikHK » 29.05.2018 08:10

Ahoj,
neni to zase tak slozite.

Konektory "B" jsou pro puvodni radio - jeden ma na starost napajeni (trvale +, kontra, spinane plus po otoceni klicku, osvetleni tlacitek) a druhy je pro reproduktory.

Konektor "A" je mj. od ovladani pod volantem, je tam jeste zaveden signal rychlosti (pro automatickou regulaci hlasitosti) a muze tam byt pripojen i signal mute od HF sady.

Predpokladam teda, ze mas v aute HF sadu a chces spojit s radiem, aby se pri prichozim hovoru radio samo ztlumilo? To spis mrkni do dokumentace k HF sade a novemu radiu, zapojeni origo radia muze byt voditko - tel. mute je na PINu, oznacen hvezdickou na prilozenem PDF.
Přílohy
Zapojeni%20konektoru%20radia_1.pdf
(76.94 KiB) Staženo 308 x
Ford_6000-wiring.jpg
Naposledy upravil(a) jenikHK dne 29.05.2018 09:31, celkem upraveno 1 x.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Albeda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:48

Re: Zapojení nového autorádia

Příspěvek od Albeda » 29.05.2018 09:15

Ahoj,
díky za odpověď a hlavně obrázek. Já si to moje autorádio ještě musím nastudovat. To rádio by měla právě fungovat jako HF přes bluetooth. A taky bych to rád ten vodič otestoval, ještě předtím, než bych ho do rádia zapojil. Ale nejsem si jistej, jestli to změřím multimetrem.

Těm konektorům "B" rozumím. Slouží k tomu jak píšeš. Já tam mám zapojenou redukci ISO na klasická autorádia, viz obr.
Co mi ale hlava nebere je, že tam jsou jakoby dvě sady. Jedna je sada je volná a na druhou mám propojenou právě s tím ISO konektorem do původního (NE origin.) autorádia. Takže jsem si říkal, jestli třeba mám nezapojený některý reproduktory, ale to asi ne.

Ale podle toho PDFka na to snad nějak přijdu, co je co. Podle mě to bude tomu PDF odpovídat a akorát mám jinačí konektory.

A jen tak pro zajímavost ... ten signál rychlosti pro automatickou regulaci slouží k čemu? To slyším poprvé :)

4.JPG
5.jpg

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Zapojení nového autorádia

Příspěvek od jenikHK » 29.05.2018 09:35

Aha,
podle toho, co vidim na fotce, tipuju, ze v aute je/byla HF sada, zapojena tzv. SOT kabelazi mezi radio a kabelaz auta. Proto ty dvoji konektory, ktere Te matou.

Pokud ma nove radio BT, tak zadne mute ve svazku nepotrebujes, to si radio osetri samo.

A konecne Ford radia pouzivaji signal o rychlosti k automaticke regulaci hlasitosti (tohle slovicko mi v predchozim prispevku vypadlo). V podstate se sama zvysuje hlasitost spolu s rychlosti jizdy. Prijemne.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Albeda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:48

Re: Zapojení nového autorádia

Příspěvek od Albeda » 29.05.2018 10:33

Díky za rady, už to chápu. No ono to rádio má v ISO konektoru jeden pin pro tzv. telephone mute. Tak jsem to chtěl zkusit někam zapojit (třeba na tu páčku pod volantem), ale stejně jsem z manuálu moc nepochopil, k čemu by to mělo sloužit. Tak se na to asi vykašlu.

Koupím jenom redukci ISO - DIN na anténu a zapojím to tak, jak to je.

To zesilování při vyšších rychlostech je fakt zajímavá featura. Aspoň jsem zase o něco chytřejší.

ronaldden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08.02.2017 17:21

Re: Zapojení nového autorádia

Příspěvek od ronaldden » 03.10.2018 11:30

Zdravím, měl bych tak trošku jiný dotaz :D Zajímalo by mě, jak je na tom zapojení 2din autorádií? Myslím tím konkrétně tyto: https://www.reklama/2din-autoradia/

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jewell a 5 hostů