Bluetooth přenos FF3

Odpovědět
Uživatelský avatar
masterT
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 403
Registrován: 27.10.2009 12:33
Bydliště: Severní Morava

Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od masterT » 09.02.2019 23:35

Ahoj, jelikož se dost zabývám kvalitou audia v autě, zajímalo by mě, jaký kodek používá rádio pro přenos hudby. Je někde možné zjistit přesnou specifikaci a vyčíst z ní něco? Při přenosu audia přes bluetooth profil A2DP je výchozí kodek SBC, jestliže jiný není dostupný.. i když asi zázrak konat nebude, zajímá mě, jestli není dostupný kodek aspoň AAC.

Děkuji.
Ford Focus MK3 1.6 EcoBoost Titanium
Ford Fiesta MK7 1.4. 16V Titanium

byl Ford Focus MK2 1.8 TDCi

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od ZaQik » 10.02.2019 05:50

Ty mas v aute standardni BTmodul z FF2 ("jen" umi navic cesky) ... tam zadna parametrizace neni
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3668
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od Sentik » 10.02.2019 07:09

Tohle jsem řešil chvíli po nákupu protože kvalita mi přišla celkem příšerná, dneska už to asi nedohledám tu odpověď přesně, ale neumí to aptX ani nic podobnýho, jede tam nějakej základní SBC.

I přímo Ford doporučoval pro zachování lepší kvality přehrávat přímo z USB. Jestli to nějak řešili v novějších verzích Syncu ti neřeknu, dál už jsem to nesledoval. Ale v základu to umí .. no základ :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
masterT
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 403
Registrován: 27.10.2009 12:33
Bydliště: Severní Morava

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od masterT » 10.02.2019 12:16

Ok, díky za odpoved. Myslel jsem si, ze tam bude SBC, jenom mam pocit, ze pri prehravani z Music (Apple Hudba) je kvalita lepsi nez napr. ze Spotify. A mas na obou stranach kodek AAC, Music bude přehravat pres tento kodek, ktery je kvalitativne vyse, nez MP3, ktere se prevede na SBC a posle do repro..
Ford Focus MK3 1.6 EcoBoost Titanium
Ford Fiesta MK7 1.4. 16V Titanium

byl Ford Focus MK2 1.8 TDCi

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3668
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od Sentik » 11.02.2019 08:12

Zkus dotaz na UK support strance Fordu, na tyhle otazky odpovídaj celkem rychle a dobre, co mam zkušenost.
(a je asi dost dobře možný, že z apple to pojede jinak než z androidu/Win )

Jinak ja osobně jsem audio v autě neřešil (stačí že za to dám desetitisíce doma :oops: ), v autě tolik času netravim a těch ruchů okolo .. no nic .. ale jen chci říct, že i na tom levným ford audiu byl ten rozdíl muzika pres BT vs muzika z USB rozeznatelnej strašne snadno, ta kvalita byla fakt uplně jinde, přes BT hrůza.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
masterT
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 403
Registrován: 27.10.2009 12:33
Bydliště: Severní Morava

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od masterT » 11.02.2019 11:22

Ono to přes bluetooth zase takova tragedie neni, mam i na USB MP3 320 a take nekdy pripojuju kabel do Aux IN a poustim pres TIDAL. Tam je to nejlepsi, na TIDAL mam bezztratovy kodek u skladeb, hned potom je USB a jako nejhorsi je BT. Ale poslouchat se to da.. auto mam vytlumene co to jde a tim jsou nejen lepsi ozvucnice ve dverich, ale take vetsi ticho. Ja prave v aute travim casu hodne a rad si poslechnu dobrou hudbu.

On ten kodek SBC ma nejaake rezervy v prenosu a ma myslim max propustnost nejakych 370 kb, ale otazka je, jak je napajeny a jestli mu nesnizuje prenosou rychlost prave to napajeni...

Chystam se stejne na SYNC 3, tak tam jiz bude podpora prehravani FLAC, to by mohlo byt zlepseni..
Ford Focus MK3 1.6 EcoBoost Titanium
Ford Fiesta MK7 1.4. 16V Titanium

byl Ford Focus MK2 1.8 TDCi

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3668
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od Sentik » 11.02.2019 13:09

Svojí sbírku muziky mam taky víceméně v MP3 320kbit, z USB to hraje v pohodě (prostě tomu né uplně dobrýmu audiu v autě to bohatě stačí :oops: ), pokud jsi v autě hodně, tak požadavek na pořadný audio chapu.

Jinak rozeznatelnost flacu vs mp3 320 je v běžným fordím audiu nemožná, netušim jak jsou na tom vyšší verze, ale to chrastítko co tam mam já už s timhle nic neudělá.

Já vlastně ani nevím, když ti jde o kvalitu, proč to řešíš přes BT, když je možnost to jet rovnou z flashky (zkoušel jsem i 256GB flashku a ač jí to prej nemá podporovat /asi to psali v době, kdy to nebylo běžný/, tak vše jelo jak má. Indexace chvíli trvala, ale pak vše včetně hlasovýho výběru jede v pohodě rychle.
Nebo jde o přehrávání skrz Spotify? Si tu právě lámu hlavu, proč vůbec řešit ten BT přenos.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
masterT
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 403
Registrován: 27.10.2009 12:33
Bydliště: Severní Morava

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od masterT » 11.02.2019 13:20

Tak flashku mam stejne, ted mam tusim 64gb a hodne alb tam mam, ale stejne neni nad tu svobodu volby dalsich a dalsich skladeb pres Apple Music. Jak jsem psal, spotify moc nepoustim, slysitelne hraje hure v aute nez Hudba od Apple. Jestli je to kodekem AAC, ktery pouziva Hudba oproti Sotify MP3 nevim..

Jenom me na zacatku diskuze zajimalo, jestli nahodou nepodporuje jiny kodek nez SBC a tak nejak se to rozvedlo :)

Prave ze mam v aute uz referencni sestavu, kazdy rozdil bud v aplikaci na hudbu nebo v prepojeni Aux-USB-BT slysim.. jedina utecha je pro me ze chci SYNC3 a tam jde FLAC. Samozrejmne třeba muzu streamovat primo do zesilovace, ale zase na displeji bych nemel nazev skladby atd..

Jeste me napadlo, jestli by v nejake specialce na autoradia atd, nezvladly ten bluetooth mpdul vymenit.. treba za typ s lepsi podporou kodeku atd. Kdybych jim tam donesl bluetooth modul z auta.
Ford Focus MK3 1.6 EcoBoost Titanium
Ford Fiesta MK7 1.4. 16V Titanium

byl Ford Focus MK2 1.8 TDCi

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3668
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od Sentik » 11.02.2019 13:30

Právě, zkusil bych přímo support Fordu, at je jasný info, jestli i tohle řeší v aktualizacích Syncu a nebo vůbec (at už z důvodu licencí a nebo nevim čeho) a víš víc....
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
masterT
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 403
Registrován: 27.10.2009 12:33
Bydliště: Severní Morava

Re: Bluetooth přenos FF3

Příspěvek od masterT » 11.02.2019 18:51

Ok, zkusím tam napsat :)
Ford Focus MK3 1.6 EcoBoost Titanium
Ford Fiesta MK7 1.4. 16V Titanium

byl Ford Focus MK2 1.8 TDCi

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů