Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Prostě vše kolem kol.
Odpovědět
Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Příspěvek od killerhammer » 09.05.2011 21:34

Nemáte niekto skúsenosti s pneumatikami typu Run Flat (RFT) ?
Najlepšie, ak ste mali predtým klasické a potom prešli na RFT, zaujíma ma to porovnanie, hlavne ako sa prejavujú na komforte a špeciálne na zlej ceste.
Čo som čítal na internete, tak niektorí ľudia sú z nich zúfalí :lol:
Najhoršie, že do S-Max a Galaxy sa už nedáva rezerva, len lepiaca sada alebo len RFT.
Neviem si predstaviť, že po defekte, niekde v zahraničí budem na ceste pneu zaliepať alebo riešiť odťahovku 8O
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Příspěvek od foki » 09.05.2011 22:16

na cesty do zahranici vozim zimak
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Příspěvek od killerhammer » 31.05.2011 09:02

Pár diskusíí, čo som našiel na webe:
  • BMW 535d Touring E61
    "Trochu som sa obával tejto kombinácie, hlavne aj vďaka použitým osemnásťpalcovým kolesám s pneumatikami RunFlat. Ich samotná konštrukcia je určite nápadom výborným, ale k stavu slovenských a českých ciest sa vôbec nehodia. Mnoho zákazníkov ich po prvotnom zodratí na auto už nikdy neobulo a problém defektu sa rozhodli riešiť radšej sadou na opravu pneumatík. Ich nevýhoda spočíva v prvom rade vo veľmi tvrdej bočnici, neschopnej pohlcovať nerovnosti."
  • BMW 318d E90
    "Ja mam 17 palcove kola a mam na nich runflaty, viem že ten komfort neni nic moc, ale nejak mi to nevadí, jazdil som aj na normalnych pneu tie mali lepší komfort na nie velmi kvalitnych cestach(teda na vačšine našich ciest) ale na dialnici sa spravali rovnako ako runflaty, kedze chodim casto s plnym kufrom tak by som tam nejaku dojazdovku asi tažko strčil takže mam runflaty"
  • BMW 320d E91
    "Co sa tyka run-flatov tak myslim ze na nase cesty niesu moc vhodne... trpi s nimi aj auto aj clovek, su drahe, a nerovnomerne sa opotrebuvaju, opravovat ich je takisto v niektorych krajinach zakazane."
  • Recenzia BMW5 E60/E61
    "Pokiaľ je možnosť, treba sa vyhnúť pneumatikám typu RunFlat. Síce v prípade defektu umožňujú jazdu bez výmeny kolesa do najbližšieho servisu, zato ich konštrukcia prakticky netlmí nerovnosti, čo má veľmi nepriaznivé dôsledky na životnosť komponentov nápravy a hlavne komfort jazdy."
  • BMW 120d E81
    "Run Flat pneu - co by som dal za normalnu rezervu a normalne pneus - runflat je super gimmick, pekna reklama, a urcite aj uzitocna vec - ale tie pneumatiky su proste TVRDE - a v spojeni s M-podvozkom posobia tak nejak ''kockato'' -- ak budem menit letne gumy ( zimne mam non-RFT) urcite to nebudu RFTcka."
  • BMW 318d
    "Mal som 318d 2006, fakt neviem o com hyundai pise. Vynikajuci podvozok, presne riadenie, super komfort. Co sa tyka tvrdeho podvozku - mal som ho na 16 alu - pohoda. Ked som sa viezol na takom istom, ale na 17 alu alebo 18 runflat, tak ano, samozrejme tvrdy podvozok. Ale to plati u kazdeho auta."
  • BMW1 E87
    "Auto na run-flat je tvrde ak svina, no na dialnici parada. Povoz sa a uvidis."
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Příspěvek od VH123 » 18.07.2014 12:20

Koupil jsem možná neuváženě sadu Bridgestone Turanza RFT (prakticky netknuté, výborná cena). Aktuálně mám na zadní nápravě taktéž RFT a dobrý. Mám za sebou jeden defekt, zdálo se mi že je se zadní nápravou něco divně a že se na to musím doma podívat, podezíral jsem nějaký silentblok nebo stabilizátor a ona komplet prázdná pneu. Šlo to v pohodě zalepit. Komfort jízdy podobný jako normální.
Jenže - v autě samozřejmě nemám systém na monitorování tlaku, může to být důvod k tomu dostat flastr nebo důvod pro pojišťovnu se po mně v případě nehody povozit a neplnit?
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

Uživatelský avatar
Specík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 136
Registrován: 03.12.2013 22:36
Bydliště: Šumavsko

Re: Skúsenosti s pneumatikami Run Flat (RFT)

Příspěvek od Specík » 10.07.2016 18:27

Nějaké nové zkušenosti RUNFLAT vs Ford ?
Dostal jsem na dojetí výměnou dvě pneu RTF Bridgedstone, je to na Focusu hodně znát ? :)
Bohužel jsem si nevšim že se jedná o runflat a radoval se že bude konečně měká bočnice ...
Mám teď nasazeno s XL bočnicí a už je to i tak dost tvrdé. Ale předky mám sjeté ze vnitř (ko silentbloky) a hučí jak sviň, tak přemýšlím že bych je nasadil.
Rozměr 205/50/17 - senzory tlaku mám.
Ale guma je těžká a tvrdá jak něco (oproti XL ), bojím se aby to nebylo jak po kolejích :wink:
Focus II 2.0 16V 107kw Titanium+
Mazda Tribute 2.3 110kw

Odpovědět

Zpět na „Focus - pneumatiky a disky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti