Zápis disků do TP

Prostě vše kolem kol.
Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Adow » 22.05.2012 10:50

Když jsem jel s typovým listem na STK, tak chtěli kola vidět (už jsem je měl na autě) - ale značku kol nikdo nezkoumal.. Taky je možnost objednat s typovým listem a v zákonné lhůtě 14 dnů vrátit (a typový list si nechat). Teoreticky bys je nemusel mít ještě na autě - nechat si to posvětit na STK, kola odeslat zpět a potom vyřídit na inspektorátu :D

focus_kola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 09.05.2012 14:22

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od focus_kola » 22.05.2012 12:40

s tím vrácením to není špatný, jen je problém nějak pořešit tu STK a tu pořešim asi jen s kolama na autě...ani vlastně nevím jak to je, kdybych je musel mít na autě a cestou na STK se stane nehoda, tak budu mít problém? Vzhledem k tomu, že by kola nebyly v TP tak předpokládám, že jo, nevím jestli typový list něco zmůže, když kola ještě nejsou v TP. Kdyby šlo zapsat kola aniž by byly na autě, tak by bylo skoro vyhráno.

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Adow » 24.05.2012 21:34

Já si naopak myslím, že by ti měly to kola posoudit ještě když nejsou na autě - protože v okamžiku kdy je dáš na auto, tak to je nezpůsobilý k jízdě a v podstatě bys to tam musel dovézt na podvalu.. Já jsem se docela unáhlil, takže jsem tam jel už s nasazenýma :D.. Ale myslím, že s tím nebudou dělat problémy a bude jim jedno jestli jsou už na autě nebo ne. Typový list budeš mít a to je hlavní.

focus_kola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 09.05.2012 14:22

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od focus_kola » 25.05.2012 12:13

Tak jak to píšeš ty je to vlastně logický, kola by se měly dát na auto až když jsou zapsaný v TP. Jen mě mate co se píše v oficiálním postupu: "musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K“, který ověří shodu s uvedeným schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu." - z tohohle mi vyplývá, že kola jsou v době kontroly již na autě i se správným rozměrem pneu.

A ještě se zeptám, když zakoupím kola s typovým listem, tak dostanu jen jeden papír? Při tom zápisu potřebuju 1) Řádně vyplněný typový list a za 2) Schválení KBA (ABE) XXXX, včetně překladu do českého jazyka . To schválení KBA(ABE) dostanu k typovému listu nebo si to i s tím překladem už musím zařídit sám?

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Adow » 25.05.2012 13:01

Já jsem dostal jednak ten typový list, kterej byl přímo psanej pro mě a měl razítko s datumem prodeje (nebyl to teda nějakej papír, kterej by měli hromadně nakopírovanej) a k tomu asi 3 papíry od TÜV. S tím a s kolama na autě jsem jel na STK, kde napřed nevěděli co s tím a nakonec to provedli jako evidenční kontrolu se závěrem, že jsou na autě nevyhovující kola a že je k tomu typovej list. To podle mě ale vůbec není potřeba - hlavní je to razítko na typovým listu... Pošlu ti SZ jak to vypadá.

focus_kola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 09.05.2012 14:22

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od focus_kola » 03.07.2012 14:28

tak jen abych tu dokončil to svoje téma kdyby to někoho zajímalo:
podle rad jsem se na zapsání do TP přes Ford vykašlal a zakoupil kola v rozměru jakej potřebuju s typovým listem, kola na STK nemusí být nasazena na autě, kola jsem měl ještě v krabici. Technik po mně sice chtěl aby na kolech byly aspoň nasazený pneu, ale když jsem mu vysvětlil, že tam půjdou pneu co jsou teď momentálně na kolech, tak s tím nedělal vůbec žádný problémy a za minutu kontrolování to schválil. Pak jen na úřad to zapsat, celkově jsem tam strávil asi hodinu, cca půl hoďky čekání na technika a pak asi 20 minut na úřadě napsat 3 řádky do TP.
Každopádně jsem rád, že to mam za sebou a teď konečně koupit kola podle představ, tyhle byly jen na zapsání do TP, takže se asi brzo objeví na prodej v místním bazaru.

Díky tady všem za rady!

Uživatelský avatar
Miri
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2839
Registrován: 11.03.2010 16:47
Bydliště: PRAHA / Kladno

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Miri » 03.07.2012 15:11

dobrej návod, chtělo by to napsat na 1. stranu

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Adow » 03.07.2012 15:20

focus_kola: V bazaru? Ty to nebudeš vracet v rámci té 14-ti denní lhůty? Není to pravda úplně košer, ale já bych to tak udělal :oops: :D

focus_kola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 09.05.2012 14:22

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od focus_kola » 03.07.2012 17:50

Miri: návod to uplnej neni, jen takový dovysvětlení :)

Adow: uvažoval jsem o tom, ale stejně už to mam prošvihnutý, kola jsem koupil a pak jsme jeli na dovolenou a lhůta na vrácení uplynula. Ale nijak to nevadí, kola se snad prodaj a těch pár stovek co prodělám snad přežiju :)

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od tym » 03.07.2012 18:06

Adow píše:focus_kola: V bazaru? Ty to nebudeš vracet v rámci té 14-ti denní lhůty? Není to pravda úplně košer, ale já bych to tak udělal :oops: :D
Nedá mi to nereagovat. Tohle je prasárna a střílel bych za to. :nunu: Díky podobným vyčůránkům jsou na tom bití seriozní zákazníci, protože si logicky majitel eshopu musí rozpočíst procento vratek a úměrně tomu zvednout poštovné a někdy i cenu zboží. Holt jsme v Čechách.

skaddi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 15.02.2009 12:30

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od skaddi » 01.08.2012 11:21

..souhlas!! ..e-shop by mel posilat rovnou 'jen' typovej list!!
kdyby totiz nedelal problemy sam Ford s vlastnima doplnkama, nemuseli by to odnaset nevinni..!!
..nema nekdo cirou nahodou 'typac' na 18''?? (Ford nic takovyho ke kolum nedava?)

KEDAR1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11.06.2009 13:51
Bydliště: Kuřim - Brno venkov

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od KEDAR1 » 04.05.2013 14:24

Prosím o info kolik chcou za kontrolu alu disků s typovým listem na stk.Díky za info

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ST disky....zápis do TP, ano či ne???

Příspěvek od Adow » 05.05.2013 16:15

Na STK řádově stokoruny, na magistrátě potom 50 Kč..

Uživatelský avatar
Fíkus1596
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1079
Registrován: 29.05.2010 17:38
Bydliště: Březnice (okr. Příbram)

Kola Wolf 17" - typový list

Příspěvek od Fíkus1596 » 09.07.2013 11:38

Sloučeno. lucky.jack

Zdravím,

pořídil jsem si z druhé ruky kola Wolf 17" s pneu 215/40/17 a dostal jsem k nim tento homologační list TÜV -

Kód: Vybrat vše

http://www.wolf-concept.cz/myfiles/7,5x17E40%20Wolf%20Juli%202005(1).pdf
Nicméně, byl jsem na STK pro schválení zapsání kol do velkého techničáku, ale řekli mi, že mi tento homologační list nestačí a potřebuji ještě typový list od výrobce kol. Dali mi seznam výrobců a na všechny jsem volal a bylo mi řečeno, že žádné typové listy nevydávají, pouze tyto homologační. Volal jsem přímo i na Wolf Concept a tam mi bylo řečeno totéž. Tím pádem je to pro mě uzavřený okruh a nevím už co dál. Máte s tím někdo zkušenosti? Chtěl bych mít vše v pořádku, děkuji. :wink:

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Zápis disků do TP

Příspěvek od lucky.jack » 09.07.2013 12:15

Upravil jsem název tématu, aby se tu dalo diskutovat trochu obsáhleji než jen o ST diskách...
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Focus - pneumatiky a disky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti