Automaticka vs manualni klima FF II

Prostě vše kolem vzduchu.....
Odpovědět
Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od panther7 » 14.01.2009 07:29

Já mám autom. klima a spokojenost sice sem nani nebazíroval, ale dali k tomu středovou konzoli (jako Trend X) cca za 12000 a OK, jinak v zimě mám stále auto AC OFF, takže jedu pouze na motor v zimě mě připadá zbytečnost klima.
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
Maverick_cz
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 26.06.2008 10:03
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Maverick_cz » 14.01.2009 08:30

no mě by zase zajímalo, jelikož jsem to netestoval, jestli zrovna tahle klima dokáže i sama hřát. Né totiž všechny klimi dokážou i hřát. Ale podle toho, že když se zapne to červené tlačítko na max. ofuk předního skla + vyhřívání a přitom se právě automaticky zapne klimatizace, tak předpokládám, že i sama umí produkovat teplo. Ještě jsem to ale nezkoušel, jen jsem si vždycky zkusil hned na začátku šáhnout, ale to ještě žádný teplo nešlo. Hned takhle na začátku by ale stejně nešlo, takže nevím pořád nic.
Focus II Titanium X 2005, 3dv, 2.0 TDCi
Obrázek

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Anndy » 14.01.2009 10:06

Dokaze sama hriat, ale iba ak je zohriaty motor :D.
Aj v zime je mozne jazdit v rezime A/C ON avsak, kurit zacne az ked to motor dovoli. Aspon u mna. Dovtedy je jedina vyhoda (ze vysusuje vzduch - ked sa niekomu auto zvnutra rosi).


Mna by skor zaujimalo, toto:
Hovori sa, ze aspon 1x za mesiac treba nechat na par minut spustenu klimu, aby sa premazali loziska kompresoru. Zaroven sa tvrdi (kedze kompresor aspon vseoebcne zopina okolo +4°C a viac), ze v zimnom obdobi na to treba zajst do podzemnych garazi.

Moja otazka znie, nestaci kompresoru na premazanie lozisk iba to, ze vysusuje vzduch? t.j. hocikedy (v lubovolnom pocasi, resp. lub. nizkej vonkajsej teplote) ked zapnem rezim A/C ON?

d.
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

Uživatelský avatar
jamaka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2509
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovakia

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od jamaka » 14.01.2009 11:19

ale nezapne sa ti kompresor ked je menej ako 4st. A ono staci mat motor zohriaty na prevadzkovu teplotu a zopne aj klima. Len jasne ze zasa nei pri -20st.
3D 1,8TDCi SPORT 85kW(116PS) 2003
3D 2,0 ST170 127kW(173PS) 2002

Uživatelský avatar
ondraZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 13.05.2008 13:56
Bydliště: Praha

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od ondraZ » 16.01.2009 08:40

kdyz uz se tady porovnava digi/manual a koukam dost lidi tady ma gidisystem, mohli byste prosim nekdo vysledovat, jeslti vam to dela to same co mne(?): kdyz je system v cinnosti, ozyva se zevnitr takove jakoby chroupani (stejne jako kdyz prenastavuju teplotu nebo ofuky, jakoby nejake klapky nebo relatka nebo krokovy motorek). jenze mne se ty zvuky ozyvaji vicemene stale i kdyz prave nic neprenastavuju (s ruznou frekvenci, treba i jedno "chroupnuti" za pulminuty, nebo i casteji). za jizdy to samozrejme slyset moc neni, ale vsiml jsem si toho pri parkovani a stani na miste. co vy na to?

edit: totiz chtel bych porovnat s ostatnimi a zjistit, zda to u mne neni zpusobeno tim ze jsem demontoval ten motorek ktery ovlada klapku vnitrni cirkulace (protoze fungoval nejak divne a drzel klapku porad zavrenou...). jeslti kdyz jsem ho odstranil se ten system nesnazi nejak to treba vykompenzovat necim jinym.
ford focus II turnier 1.6 16V 74kW rv 2005, najeto cca 100tkm

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Anndy » 16.01.2009 10:38

jamaka:
No a napr. pri +7°C sa zopne kompresor ale kedy? Staci ze pustim A/C ON a mozem mat aj nastavenu teplotu napr. 20°C a kompresor pobezi alebo musim ma na klime nastavenu teplotu LOW?

d.

ondraZ:
nemam pocit, ze by som pocul nejake zvuky okrem prudenia vzduchu z klimy. najvacsi rozdiel je pri zapnuti vypnuti vnutorneho okruhu (resp. ked je vnutorny okruh zapnuty viac to huci ten vzduch) alebo ked dam fukat na predne sklo. Ale to vsetko je len zvuk rozdielnej intenzity prudenia vzduchu
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

Ne_RAY
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 866
Registrován: 17.07.2008 13:31

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Ne_RAY » 16.01.2009 10:41

jj robi to aj mne ale ja som si myslim ze to su nejake cidla alebo ako pises ty ze to nejak miesa vzduch ale robi mi to len ked mam zapnuty klimu
DOST BOLO...
Ford FOCUS II ST FACELIFT 2008, K&N air filter GALERIA
Ford FOCUS II 2.0 TDCi TITANIUM 2005, EIBACH -30 mm, disky 18" x 8J from Focus II ST, K&N air filter GALERIA

Uživatelský avatar
jamaka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2509
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovakia

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od jamaka » 16.01.2009 11:06

Anndy - nemusis ju mat nastavenu na LOW, musis mat len zapnutu klimu a musi byt teda aj prijatelna vonkajsia teplota.
3D 1,8TDCi SPORT 85kW(116PS) 2003
3D 2,0 ST170 127kW(173PS) 2002

Uživatelský avatar
truman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2008 14:12
Bydliště: Opava-Komárov

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od truman » 16.01.2009 13:43

Klima je super věc a je jedno jestli automat nebo manual.Hlavně ať splní účel.

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Ahmed » 16.01.2009 17:36

Když slyšíte ty zvuky, tak máte klimu v režimu auto nebo si sami nastavujete směr proudění. Já si nastavuju sám a nic slyšet není. Auto nepoužívám vůbec.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Ne_RAY
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 866
Registrován: 17.07.2008 13:31

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Ne_RAY » 16.01.2009 18:36

Ahmed píše:Když slyšíte ty zvuky, tak máte klimu v režimu auto nebo si sami nastavujete směr proudění. Já si nastavuju sám a nic slyšet není. Auto nepoužívám vůbec.
robi to len v rezime AUTO
DOST BOLO...
Ford FOCUS II ST FACELIFT 2008, K&N air filter GALERIA
Ford FOCUS II 2.0 TDCi TITANIUM 2005, EIBACH -30 mm, disky 18" x 8J from Focus II ST, K&N air filter GALERIA

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Ahmed » 16.01.2009 21:04

No, tak to asi není co řešit, protože režim auto si sám nastavuje kam zrovna bude foukat. Už si to přesně nepamatuju, ale v manuálu je popsané kam a za jakých podmínek to fouká, takže to bude tím.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Trans Am
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 29.03.2008 19:46

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Trans Am » 18.01.2009 01:38

Maverick_Cz a ostatni nechci rejpat a byt zbytecne prechytralej, ale kdyby jste si obcas precetli manual k uzivani pro majitele ford focus :) tak se dovite proc i v zime zapinat klima :) je mi jasne ze ne vsichni maji treba k ojetemu autu manual, jako treba muj kolega z prace ktery ho mel ve francouzstine takze vedel prt :) Takze pro ty co nemaji manual ... Klima at uz digi nebo manual by se mela zapinat aspon jednou za mesic na minimalne 15 minut aby se udelala jakasi udrzba kompresoru a jinych casti klimatizace (tesnost kompersoru atd ...) a i v zime je klima uzitecna, protoze odmlzuje okna ... proto se u digi zapina pri zmacknuti tlacitka predni okno ...ne kuli tomu ze by klima umela topit (to opravdu neumi jak jsem tu nekde cetl :) ), ale aby se to okno co nejrychleji odmlzilo ... na topeni je pouze motor a nebo eventuelne vyhrejvani predniho okna. Jinak mival jsem manual a da se s tim zit, ale digi je digi .. clovek se opravdu nemusi starat treba kdyz v lete vjedete do lesa, tunelu nebo zajde slunicko tak zacit ladit, protoze v aute zacne bejt klada, pak zase vyjedete nebo slunicko vyjde a v aute je zase vedro a porad ladite a ladite ... digi si to ohlida sama, protoze ma jak teplotni cidla tak cidlo na palubni desce ktere hlida prave zminovanou intenzitu slunecniho zareni. Sorry za chytry reci, ale chtel jsem to tu jen osvetlit :) a eventuelne pomoci tem co nevi.
Focus II 2007 Kombi 1.6b 74KW Tonic vložka K&N, Pružiny EIBACH Všechny světla Diodová

Focus I 2000 Kombi 1.8b 85KW Silver Kit K&N,
Mondeo MKII 1996 Notchback 2.0b 96KW Bílá Kit K&N, Výfuk z ST200
Alfa Romeo 75 1989 2.0TS 110KW ostra vačka

Uživatelský avatar
Maverick_cz
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 26.06.2008 10:03
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Maverick_cz » 18.01.2009 09:56

v poho... nepřijde mi to jako rejpání i když jsem se na to zaměřoval při čtení, když si to hned na začátku tak pěkně avizoval ;o)))) ... s tím, jestli klima topí, nebo ne, to bylo ode mě otázka. A že některé klimi topit uměj, to mi řekl můj kantor na vejšce, takže tak. Nu a ještě podotknu, že manuál mám v Němčině ;o)
Focus II Titanium X 2005, 3dv, 2.0 TDCi
Obrázek

Uživatelský avatar
Gromik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 930
Registrován: 22.07.2008 08:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticka vs manualni klima FF II

Příspěvek od Gromik » 18.01.2009 10:20

Souhlasím s tím, že i s manuální klimou se dá žít - je to lepší než nic :-) Sám ji mám a v létě je to k nezaplacení. Je s tím sice trochu nastavování, ale důležitý je výsledek = chladí to :-)

V létě to většiou řeším tak, že přijdu k rozpálenému autu, nastartuju, otevřu všechna okýnka a pustím ventilátor naplno. Tím se ven vytáhne horký vzduch a asi za půl minutky nasedám, zavíram okýnka a pouštím klimu s ofukem "na okno" (když mi fouká do obličeje, chytám děsnou rýmu), tak na druhý stupen ... po dalších pár minutách snižuji na "jedničku" a následně vypinam klimu a podle potřeby opět zapinam. S regulatorem teploty nehybu - je pořád "na studeno" :-)

A k tomu zapínání klimatizace alespoň 1x měsíčně ... je to sice pravda, že by se měla takhle "profouknout" ... ale zároveň v manuálu píšou, že "Klimatizace pracuje, jen když je teplota vyšší než +4 ºC." ... což už teda dlouho nebylo :-)
Ford Focus II 1.6 (74kW) Trend, 5dv.hatchback, 03/2007, Fotogalerie.
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Focus - klimatizace a ventilace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti