Problém se světlem zpátečky

Odpovědět
pveselac
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2019 07:59

Problém se světlem zpátečky

Příspěvek od pveselac » 25.02.2019 08:17

Zdravím všechny forďáky,
mám Focus combi 2013, 2.0 TDCi v automatu. Auto nemá Start Stop systém. Vloni v zimě se mi poprvé stalo, že jsem vypnul motor, vytáhl klíček ze zapalování a po zamčení auta mi zůstaly svítit světla zpátečky, i když řazení bylo v pozici P. Musel jsem odpojit baterku, aby světlo zhaslo. Cca týden na to se mi stalo to stejné ale s tím že tentokrát zůstal i běžet motor. Klíček byl ze spínací skříňky vytažený a motor dál běžel.
Auto jsem dal do autorizované servisu, ale než se k tomu dostali už vše fungovalo normálně. Týden s ním jezdili a závada se neprojevila. Toto se během zimy opakovalo asi ještě 2x, ale už bez návštěv servisu.
Od jara do podzimu byl klid a závada se objevila zase až letos na podzim a v zimě. Opět to stejné. Někdy zůstanou svítit jen ty světla zpátečky a někdy nezhasne i motor. V servisu opět nic nezjistili, vše fungovalo standardně, diagnostika jim ukázala jen chybu baterie, ale ta je O.K. se startováním problém není. Auto dobíjí, mrtvý odběr nemá.
Při výměně oleje v automatické převodovce se jim na diagnostice ukázala chyba hlavního relé. Zkusil jsem ho prohodit s jiným, ale problém přetrvává.
Podle mě to souvisí s počasím. Když je vlhko nebo prší tak se problém objeví. Jak to "vyschne" vše funguje jak má. Jednou se mi stalo, že nezůstalo svítit světlo zpátečky, ale zadní koncová světla + osvětlení co je u zrcátek.
Nesetkali jste se s něčím takovým?
Díky za rady.

Pavel

Uživatelský avatar
FLA
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1385
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovensko

Problém se světlem zpátečky

Příspěvek od FLA » 25.02.2019 09:10

kostra seknuty kabel
ObrázekKuga 2.0 Tdci AWD Spirit X
predtým:
C-Max 1.6 85kW TDCi Titanium X
Focus Combi Ghia 2007 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Focus Combi Trend '99 1.8TDdi

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti