Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 12.07.2018 11:23

Sentiku,to máš asi opravdu něco jiného,než já.....mě to udělalo při tom podřazování a ve chvíli,kdy začala spojka zabírat....ozval se ten zvuk...hučení-proklouznutí,nic jako drnčivého-kovového.
Po rychlém vyšlápnutí,protože jsem se samo lekl,to utichlo,a po novém záběru spojky už nic.Udělalo mi to třikrát z 3na2.....pak jednou z té 4na3...a podruhé z 4na3 se to ozvalo,ale ne tak hlasitě a ze snižováním otáček pomocí brždění motoru to postupně utichlo samo......
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 17.07.2018 10:42

Tak jen info......u mě je zatím klid. 8)
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Rocco.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 572
Registrován: 05.08.2012 19:20
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Rocco. » 06.10.2018 09:26

Tak to tu trochu oživím....
Po cca dvou měsících chci jen napsat,že u mě už je a snad bude s divnými zvuky konec.
Žádné pazvuky atd se neobjevily ani při testování řazení i do vyšších otáček.

Snad jste na tom i vy stejně. :wink:
Obrázek

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 134kW * - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * - Black Panthers

Uživatelský avatar
Johny181
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 07.12.2013 22:13
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Johny181 » 21.02.2022 14:16

Podobný zvuk se mi taky ozývá někdy při podřazování z 3.na 2 když jsou vyšší otáčky při podřazení. Taky mi ten stejný zvuk dělá někdy i při rozjezdu. Vše jen při vyšších venkovních teplotách. Ted přes zimu to neudělalo nikdy. Já jsem si téměř jistej že to dělá ve chvíly kdy dojde k prokluzu spojky. Protože rozjezd do prudkého kopce kdy nechám spojku trochu klouznout to udělá v podstatě vždy. To samé při podřazení kdy jsou ještě vyšší otáčky a spojka při dosednutí trochu klouzne. To stejné i při rozjezdu na rovině pokud pouštím spojku, nechám ji dojít do záběru kdy ještě trochu klouže a přidám plyn tak to udělá taky. Letní teploty nad 20°C to umocňují v zimě se mi to nestalo ještě nikdy. Když člověk trochu pohledá je toho plný internet a projevuje se to u všech motorizací jak nafta i benzín skrze všechny focusy mk3 a 3.5 i ve skupině na Facebooku jsem párkrát postřehnul že se řešilo úplně to stejné. Asistent rozjezdu do kopce na to nemá vliv jak někoho vždy napadne, dělá to ať už je vypnutý nebo zapnutý. Co jsem tak pročítal ty různá videa a komentáře k nim tak lidi tipují spojku/ dvouhmotu/spojkové ložisko a pod. Ale už jsem tam postřehl pár lidí co nechali vše vyměnit a stejně se jim zvuk vrátil. Jiní tam psali že jim to tak dělá třeba i 100K km a je furt stejný a nic se s autem nestalo jen je to otravné. Nakonec to vypadá že Ford něco nevychytal v systému spojky u focusů MK3 a dochází k tzv. "Whoop noise phenomenon" Řeší se to i na různých zahraničních forech s tím že to není chyba jako taková jen otravný zvuk. Prostě má Ford zase něco navíc :D Jedno zahraniční forum kde stohle řešilo např. zde: https://www.fordownersclub.com/forums/t ... ocus-2012/
2 náhodná videa z youtube kde je taky přesně ten zvuk
YouTube Video
YouTube Video
Obrázek
Naposledy upravil(a) Johny181 dne 22.02.2022 12:53, celkem upraveno 1 x.
FOFO 1.5 110kw :arrow: 134kw Ecoboost - 2017 KOMBI TIANIUM - Modrá Deep Impact
Obrázek
FOFO 1.6 16V 74kW - 1999 SEDAN Ghia - Med. harvest gold :arrow: -byl
9let sloužil bez zaváhání
:palec_nahoru:

Uživatelský avatar
reckoname
Nováček
Nováček
Příspěvky: 157
Registrován: 03.08.2008 21:38
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk při řazení ve vyšších otáčkách

Příspěvek od reckoname » 22.02.2022 08:49

Přesně stejný zvuk už mě taky několikrát vylekal. Vím, že to je hlasový projev jako bonus navíc, tak jsem to přestal řešit. U nás v obci, u jednoho výjezdu na hlavní silnici, mírně do kopce, kola natočené v pravo to udělá na 90%. V létě praktický pokaždé.
FF4, 1.0L EcoBoost, 114 kW, ST Line, Bílá
FF3, 1.0L EcoBoost, 92 kW, Trend Sport, Red Candy
Předchozí:
FF2, 1.6, 74kW
FF1, 1.6, 74kW

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti