Zůstává viset spojkový pedál

Uživatelský avatar
75TOM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od 75TOM » 29.04.2022 17:47

Tak v únoru po roce s novou spojkou, začal pedál spojky znovu viset dole a tak jsem jel do Fordu spojku reklamovat. Ve Fordu mi sdělili, že to spojkou není, že je hřídel z převodovky orezlá a ložisko po ní špatně jezdí. Spojka není prý zavzdušněná, spojkové válce netečou a jsou OK. Nevědí co s tím, údajně mi hřídel při výměně spojky loni leštili a promazávali, už byla orezlá. ( z toho usuzuju, že spojku mi měnili zbytečně a problém je s orezlou hřídelí převodovky. Jediné co prý mohou udělat je vyndat převodovku a znovu očistit , vyleštit a promazat. Jen vyndání převodovky údajně 8000Kč. A výhledově znovu po zimě návrat problémů a celé to opakovat. Nechce se mi dávat 1x do roka 8000Kč za promazání hřídele. Údajně mi pedál rozhýbali a hřídel namazali nějakým přístupovým okýnkem. Psal jsem opakovaně o radu do zastoupení Fordu, o řešení problému a možná nějakou kompenzaci. Zatím stále čekám na nějakou odpověď. Dnes po těch dvou měsících opakovaný problém. Je hrozně nepříjemné za jízdy ještě přizvedávat špičkou nohy spojku. Vždy mám pocit, jako bych celý mechanismus pedálu posunul dolů, protože když to začne zlobit a pedál se nevrací, tak i když mám sešláplou spojku až na podlaze, nejde tam při rozjezdu dát rychlost. Nadzvednu špičkou spojku nahoru, znovu sešlápnu, zařadím rychlost a při pouštění spojky mi začne zabírat hned od spodu, že už se mi párkrát stalo, když jsem to nečekal, že mi auto chcíplo. Když to nezlobí, tak spojka normálně zabírá cca od půlky výšky pedálu. Nemáte někdo prosím nějaký nápad? Děkuju

vladka1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 09.01.2013 21:02

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od vladka1 » 29.04.2022 18:38

Prodat dokud to funguje :mrgreen:
Oleštění je drahý a krátkodobý, bude se to opakovat.. Možná na tý hřídeli nechat udělat tvrdochrom aby nerezla... Jinak fakt se toho zbavit a vzít jiný auto. Moderní spotřební zboží plný kurvítek (díky bohu za mojí starou pikslu., kdyby to vyráběli tak to vezmu nový a mám 20 let klid..)
Může pomoct jezdit denně aby se to leštilo při provozu... Ale to pak je člověk otrokem auta :Dancer:
FF MK1 kombík 1,6 74 kW FYDD 2004, 260 kkm

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13063
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od miki21 » 29.04.2022 19:13

Přidat na pedál pružinu, aby ho tahala víc nahoru. :mrgreen:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
75TOM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od 75TOM » 01.05.2022 11:48

Jen mě napadá, jestli soudruzi ve Fordu něco nepřehlédli. Jsem úplný laik, ale je možně, že při špatném klouzání toho ložiska po hřídeli převodovky, zabírá spojka pokaždé od jiné výšky pedálu? Chápu, že zůstává viset spoklový pedál, ale nechápu, že se mění záběr té spojky. Jsem úplný laik, takže jestli je to normální, tak se omlouvám za spam. Mohl by jste mi to prosím někdo potvrdit/ vyvrátit, nebo vysvětlit? Pořád ještě doufám v nějakou šanci si auto ponechat. Nechce se mi ho prodávat se skrytou vadou, je to podpásovka i když chápu, že někdy jediné řešení.

jmeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 17.02.2022 20:57

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od jmeno » 05.05.2022 07:30

To auto bylo vytopené nebo co? Teď mi dělali spojku a dvojhmotu ve 218tis km a to jen preventivně když už se dělají rozvody. Spojka byla ještě původní a nic orezleho jsem na ni neviděl - byl jsem se podívat když to rozhodili...

Tomiiiiiiiiiii
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 01.04.2011 09:39

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od Tomiiiiiiiiiii » 11.09.2022 22:11

Mne to robí presne tak isto. Pri zaradovaní 1 a spiatočky,spojka ostáva dole, pri ostatných stupňoch spojka funguje správne. Začalo to keď ešte auto bolo v záruke, dal so to na reklamačku, servis sa vyjadril, že auto je bez závad, stačilo spojku odvzdušniť. Odvzdušnenie aj pomohlo, ale o pár mesiacov to začalo znova. Lenže už auto v záruke nebolo. Tomu sú už dva roky, najazdil som cca 20t km, spojka niekedy funguje bez problémov, niekedy ostane vysieť.
Ročník 2015, najazdené 61000 km.
Neexistuje servis, čo by na to malo riešenie, aj vo forde majú len jediné riešenie, výmenu komplet spojky.
Ford Focus MK3 1.0 92 kW rv. 2015
Ford Focus MK1 1,6 16V 74 kW rv. 1999

Uživatelský avatar
misina25
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 11.12.2011 08:54
Bydliště: Bílina

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od misina25 » 22.09.2022 14:17

miki21 píše: 18.07.2020 22:48 odvzdušnit spojku?
Ahoj, kde se prosím nachází ten odvzdušňovací ventil na spojku. Je možnost nějaké fotky.
Ford Focus III kombi 1.0 ECOBOOST 92KW r.v.07/2013

Uživatelský avatar
karolkopictures
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1888
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morovno,Trenčianský kraj,SR

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od karolkopictures » 08.03.2023 18:19

Kde je ten ventil?
FUTURA
RED

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12889
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od stano. » 08.03.2023 18:20

Na konci spojkoveho loziska. Zhora prevodovky vchadza do loziska hydraulicka hadicka od spojkoveho valca a hned vedla je ventil.
Tam sa nezvykne dostat vzduch. Problem bude inde.
Ja som to riesil na Kuge. Stavalo sa, ze pri radeni 1/R bolo treba spojkovy pedal dvihnut zospodu nohou, lebo zostal seknuty. Pomohla az vymena hlavneho spojkoveho valca.

Uživatelský avatar
karolkopictures
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1888
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morovno,Trenčianský kraj,SR

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od karolkopictures » 08.03.2023 18:25

Ďakujem, toto robí aj mne, koľko Ťa to stálo?
FUTURA
RED

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12889
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od stano. » 08.03.2023 19:01

Valec myslim 60 (bral som TRW alebo Sachs, nepamatam presne) - odporucam tie s kovovym tiahlom k spojkovemu pedalu (tycka v strede). A cca 3 hodiny roboty. Tam bol problem vymotat ho spod palubovky. Podla videii to na Focuse/Mondeu ide ovela lahsie. Samotny spojkovy valec drzi na velkom plechovom drziaku, ktory ma Kuga inak rieseny.
Zo strany motora musi ist von baterka a treba nejake tenke kombinacky/klieste na vytiahnutie starych zavlaciek drziacich hadice. Oblozit vsetko papierovymi utierkami na zachytenie brzdovky. Potom pozor, vacsinou zvykne zostat tesniaca gumicka zo spicky trubky zaseknuta v starom spojkovom valci. Aby ti pri dalsej manipulacii nevypadla a nestratil si ju. Po vytiahnuti trubiek od motora si skontroluj, ci maju obe na konci gumove capicky.
Novy valec je tam rychlo. Trubky zacvaknes do noveho valca. Treba zasuvat rovno, aby drotene zavlacky nestrhli gumove tesnenie. A ked uz je baterka vonku, tak aj pristup k odvzdusnovaciemu srobu loziska je ovela jednoduchsi.
Na konci som to cele ostriekal cisticom na brzdy a pooblieval teplou vodou na zmytie brzdovky.

Uživatelský avatar
karolkopictures
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1888
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morovno,Trenčianský kraj,SR

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od karolkopictures » 09.03.2023 21:07

Ď
FUTURA
RED

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12889
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Zůstává viset spojkový pedál

Příspěvek od stano. » 19.11.2023 16:25

Druha Kuga, 2015, 1.5ecoboost. Tiez zostava visiet spojkovy pedal, z casu na cas. Vacsinou pri radeni 1/R pri parkovani. Auto kupovane nove, historia znama, s prevodovkou a spojkou nikto nic nerobil.
Zacalo to robit pri cca 150t km. Spojkovy valec na pedali menili v servise, mozem potvrdit, je novy. A problem pretrvava.
Brzdovka na spodnom kryte motora nie je. Takisto okolo spojkoveho pedalu vyzera vsetko ok. Pruzina ok, spinace sa nezasekavaju.

Zeby bol aj novy spojkovy valec vadny? Co este to moze byt?

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů