Automat DPS6 ve FF MKIII 1.6 DURATEC TI-VCT

Odpovědět
Chesnack
Příspěvky: 1
Registrován: 10.12.2021 16:05

Automat DPS6 ve FF MKIII 1.6 DURATEC TI-VCT

Příspěvek od Chesnack » 10.12.2021 16:17

Ahoj,

koupil jsem jako druhé auto do rodiny FF MKIII s automatem, r.v. 2012, nájezd 95k, 1.6 benzin. Kupoval jsem ho u autorizovaného dovozce, proběhla prohlídka a vše se zdálo ok, takže jsem auto koupil. Bohužel mě nenapadlo zjišťovat si detailní info o převodovce, jen o motoru. No a teď ten dotaz:

V jak moc velkym průseru jsem?

Na rovinu přiznávám, že se v autech nevyznám, chtěl jsem automat a provedl jsem jen základní čeknutí nájezdu, laku, svárů apod. (měl jsem na prohlídce sebou týpka, který takové prohlídky před koupí dělá, ten ale samozřejmě do motoru a převodovky nevidí).

Po čtrnácti dnech od koupě se začlo auto trochu klepat, když to řadí dvojku. Ne vždycky a ne v pravidelném zápřahu, prostě jak kdy. Zároveň se u jednoho z cca 5 nastartování po zařazení zpátečky a rozjezdu ozve divný zvuk z motoru, skoro jako kdyby byl přidušenej a něco tam nepěkně cvaká a křupe. S touhle zkušeností jsem volal prodejci a odvezl jsem jim to do servisu. Den po odvozu mi volali, že je prý vybitá baterie a že ji musí vyměnit (byla tam původní z roku 2012) tak jsem jim řekl že ok, ať jí vymění. Pak mi volali, že softwarově přehráli převodovku a že to cukání při zařazení dvojky mohlo být způsobené tou baterií a že při testovací jízdě se po přehrání SW nic neprojevilo, stejně jako to nekřoupalo při zařazení zpátečky. Auto jsem si dojel vyzvednout, pro jistotu jsem ho 10 minut projížděl v okolí servisu a fakt se to zdálo v pohodě. No ale teď (kupováno v půlce září, servis s baterií na konci září, takže teď jsou to cca 3 měsíce) se to zase začlo klepat a nedávno to i zachroupalo. Volal jsem panu Čápovi do Vinoře a ten mi v podstatě řekl, že ta převodovka je velmi špatná a že s tím budou jen problémy. No a teď babo raď: mám se toho zbavit, nebo se to bude jen klepat, ale nerozpadne se to...

Díky všem za konstruktivní diskuzi, názory a zkušenosti.

Honza

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů