2.0 TDCi - mastnota pod krytem motoru

Odpovědět
skoprc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 25.12.2009 15:53

2.0 TDCi - mastnota pod krytem motoru

Příspěvek od skoprc » 01.10.2020 19:50

Zdraví páni a dámy, poprosil bych o radu. Na mém motoru 2.0 tdci 103kw se v zadní části motoru nahoře nachází takový z části z měkého plastu plochý kryt. Podle informací by to měl být kryt sání s číslem dílu ford 1683664. Ten gumový díl mám celý protržený a pod ním je spousta mastnoty. Mohl by mi prosím někdo říct, co pod tím krytem je a zda je normální, že je to tam tak mastné? Olej kolem neuniká, jen se při běhu motoru z té roztržené díry kouří a nepříjemně to dýchá až do kabiny-(spálený olej). Zatím jsem to nerozdělal, protože nevím jestli se to po demontáži úplně nerozpadne. Ten díl stojí kolem 4000Kč, což není až takový problém, ale než to rozdělám, rád bych věděl co na mě čeká. Díky za odpověď
lQeg786.jpg

skoprc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 25.12.2009 15:53

Re: 2.0 TDCi - mastnota pod krytem motoru

Příspěvek od skoprc » 04.10.2020 11:49

Tak vyřešeno. Byl to podfukující vstřk, ale asi delší dobu, možná i roky. Auto jsem koupil letos v srpnu a nic jsem nepozoroval, ale vzhledem k vrstvě nánosu karbonu (asi 3cm), že nebyl vidět ani konektor od vstřiku to bylo dlouho. Stálo to 40 kč za novou tepelně izolační měděnou podložku pod vstřikem a asi tři hodiny práce a nadávání při demontáži vstřiku a čištění karbonu kolem. Na karbon nic nepůsobilo, tak jsem musel mechanicky škrábat a nakonec jsem vyzkoušel přípravek od cifu na čištění pečících trub a hrnec vařící vody. Včechna mastnota šla dolů sama. Teď je to čistý a suchý jak pepř.
Tak to jen pro informaci.
cif.jpg

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti