Kňouravý zvuk od 50 km/h

Odpovědět
Michalowic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2021 11:35
Bydliště: Pardubice

Kňouravý zvuk od 50 km/h

Příspěvek od Michalowic » 17.10.2021 18:47

Ahoj,

mám FoFo MK3 2.0 TDCi 103kW, najeto 164kkm. Už od koupě asi 2 měsíce zpět pozoruju takový zvláštní zvuk. Kromě toho, že je dost nepříjemný, tak se bojím abych něco nezanedbal, takže bych to rád řešil dřív než později..

Zvuk bych přirovnal k takovému lehkému kňourání, jako když někde dál od vás couvá auto, je to fakt těžko popsatelné a bohužel i těžko zaznamenatelné (tluče se s hlukem od pneumatik a motoru). A co hůř, nejsem schopný identifikovat absolutně odkud vychází... :?
Zvuk je výraznější při studeném motoru, to se objevuje od 50 km/h výš, jeho frekvence se s rostoucí rychlostí zvyšuje a nezmizí s výšlápnutím spojky ani při zařazení neutrálu. Po zahřátí motoru se objevuje hlavně na 3. a 4. rychl. stupeň a je o dost tišší než při studeném motoru, na 5 a 6 je prakticky neznatelný. Zároveň začne mizet s vyšlápnutím spojky a taky když opravdu hooodně lehce polechtám plyn. Zároveň je jiný při akceleraci a při brždění motorem.

Dokázal by někdo odhadnout po čem jít? Jak zjistit odkud vlastně ten zvuk vychází? Nechci nahodile měnit díly a náplně, třeba někdo řešil něco podobného. Předem díky za každý tip!

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kňouravý zvuk od 50 km/h

Příspěvek od phofy » 18.10.2021 05:59

Převodovka 8)

vladka1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 09.01.2013 21:02

Re: Kňouravý zvuk od 50 km/h

Příspěvek od vladka1 » 18.10.2021 13:35

Podobně mi to vrnělo taky, určitě převodovka a nakonec jsem jako nejpravděpodobnější vytipoval ložisko v diferáku.. Vrnělo asi 100 kkm víceméně beze změny a pak auto šlo z domu.. Měl jsem v plánu až se to rozsype tak vzít bazarovou převodovku, ale rozsypat se to nestihlo :cooler:
FF MK1 kombík 1,6 74 kW FYDD 2004, 260 kkm

Michalowic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2021 11:35
Bydliště: Pardubice

Re: Kňouravý zvuk od 50 km/h

Příspěvek od Michalowic » 18.10.2021 13:42

Taky se nejvíc kloním k převodovce. Zatím během těch 3500 km, co jsem najel od koupě, se to nijak nezhoršilo. Kamarád servisák takhle dle popisu odhadoval ložisko na hřídeli. Dá se to vůbec nějak vyměnit, nebo je to tolik práce, že se radši dává nová převodovka? Nemám s opravami převodovky vůbec zkušenost.

Ještě mě napadlo jestli by mělo smysl vyměnit olej v převodovce, jako takový první bod hledání problému. Nebo je to blbost a vyhozené prachy?

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti