vrzání, klepání - zadní náprava

Uživatelský avatar
peris
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 949
Registrován: 20.02.2013 01:26
Bydliště: D5 exit 34

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od peris » 25.04.2015 21:46

A neměl by jsi na tu výměnu nějaký dílenský postup - podle toho videa bych to asi taky zvládnul. Ale nevím jakým momentem bych to měl potom dotáhnout.
A nebo bych mohl přijet na výměnu :wink: Ale mám to do Budějic asi 130km (2h).

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od foki » 25.04.2015 22:16

ja myslim ze by se to dalo zvladnout akorat kdyz by byla jedna sjetejsi tak by bylo potreba zatocit pistek , ale pokud chces zajet a udelat si vylet treba do krumlova nebo na hlubokou tak neni problem
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
peris
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 949
Registrován: 20.02.2013 01:26
Bydliště: D5 exit 34

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od peris » 26.04.2015 11:46

Tak jsem se ráno do toho pustil a asi vyřešeno - doufám, že nejenom dočasně :-)
Škoda, kluk se těšil, že si uděláme spolu výlet do Budějovic.
Kouknul jsem se na levé kolo a tam pohledem zjistil, že destičky prohozené nejsou. Ta s pérkem má čepy vodorovně a ta bez je má svisle (viz. obr.) Na levém i pravém kole byly od pohledu na vnějšku bez pérka. Tak jsem sundal pravé kolo a brzdu rozebral - dobrý postup jsem našel na youtubu - https://www.youtube.com/watch?v=95Hdh2tRsbI Po rozebrání brzdy jsem zjistil, že destičky jsou správně (viz. foto). Tak jsem je tošku očistil a pérko na destičce jsem trošku přiohnul. Brzdu složil, nasadil kolo, otestoval a je to bez klepání! :Dancer: Doufám, že to nějakou dobu vydrží.
FOKI děkuji za rady a ochutu pomoci.
Destičky ATE
Destičky ATE
Destičky
Destičky

Uživatelský avatar
Johny181
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 07.12.2013 22:13
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Johny181 » 25.03.2021 20:39

Od zadku se mi začalo ozývat jemné klepání které je slyšet jen při velmi malých rychlostech. Nejvíc je to slyšet když jedu sotva krokem a taky to nedělá na každé nerovnosti. Třeba vetší díra na silnici nic ale na např. kostkové ceště je to slyšet. Všimnul jsem si že to zaklepe když na nerovnost najedu třeba i jen předkem pak když přejedu nerovnost zadkem klepne to znovu. Příčné nerovnosti a kostková cesta v rychlosti třeba do 20km/hod jsou jistota že to sem tam klepne ale mám pocit že čím pomaleji jedu tím víc je to slyšet. Je to takový tupý zvuk jak kdyby něco klepalo do kastle a po tom jsem taky první šel. Zkontroloval jsem snad vše co by mohlo být uvolněné a někde klepat na podvozku nebo o kastly ale na nic jsem nepřišel, ať houpu s autem na místě jak chci nikdy se to neozve. Už jsem aji vyklidil vše v kufru včetně rezervy a pod. protože jsem myslel že se tam hýbe a klepe ale beze změny. Už jsem se rozhodnul i vyměnit tyčky stabilizátru ale to taky nic nezměnilo. Když přibrzdím nebo jedu s mírně zataženou ručkou tak to taky nic nezmění jak jste tady psali o těch deskách. Už fakt nevím po čem jít, zkoušel jsem to řešit a hledat problém několikrát ale nikdy jsem na nic nepřišel. Nemáte nápady co by to ještě mohlo způsobovat? Jako v bežných rychlostech není slyšet nic, většinou to slyším jen když např. vyjíždím z garáže nebo naopak pakuji do vnitř mám tam tak 2cm schodek a na tom je to slyšet vždy i když ho přejedu fakt pomalu. Nebo pak třeba na té kostkové cestě když jedu fakt pomalu. n a anglickém foru jsem našel týpka s prakticky stejným problémem ale řešení tam nebylo. Budu rad za všechny rady.
FOFO 1.5 110kw :arrow: 134kw Ecoboost - 2017 KOMBI TIANIUM - Modrá Deep Impact
Obrázek
FOFO 1.6 16V 74kW - 1999 SEDAN Ghia - Med. harvest gold :arrow: -byl
9let sloužil bez zaváhání
:palec_nahoru:

Uživatelský avatar
Petr078
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 21.07.2017 06:05
Bydliště: Olomouc

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Petr078 » 25.03.2021 22:01

Mel jsem kdysi podobny problem, obcas jemne tuknuti, klepnuti, na nerovnostech... puvodne jsem myslel, ze to jde od vyfuku, ale nikde nic, kontrola kde ceho, ale marne.... nakonec jsem zjistil, ze to klepani slo od zadniho operadla v miste zacvaknuti zamku, je tam mala vule ktera obcas takto klepne... stacilo omotat eletrikarskou paskou oko zamku a tim vymezit vuli a bylo po problemu... mozna je to i tvuj problem.. podivej se na to :wink:
tady se to resilo, asi vyrobni vada:viewtopic.php?f=244&t=49430&p=1158609#p1158609
Ford Focus III 1.6 Ti-Vct kombi r.v.2017 bilá "frozen"
-------------------------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Johny181
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 07.12.2013 22:13
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Johny181 » 26.03.2021 14:38

Dík za radu, se zadníma sedadlama jsem taky zkoušel lomcovat a nezdálo se mi to ale ještě na to mrknu podrobněji. Přemýšlel jsem i nad klepáním víka kufru ale to se mi taky nepodařilo potvrdit. Každopádně dík moc :)
FOFO 1.5 110kw :arrow: 134kw Ecoboost - 2017 KOMBI TIANIUM - Modrá Deep Impact
Obrázek
FOFO 1.6 16V 74kW - 1999 SEDAN Ghia - Med. harvest gold :arrow: -byl
9let sloužil bez zaváhání
:palec_nahoru:

Uživatelský avatar
Johny181
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 07.12.2013 22:13
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Johny181 » 26.03.2021 17:45

Tak problém vyřešen, bylo to fakt klepání zámku zadní sedačky. Když jsem za to víc zabral tak to fakt klepalo. Oblepil jsem ty háčky elektrikářskou páskou, teď jsem jel a je klid. Takže ještě jednou díky za dobrou radu :palec_nahoru:
FOFO 1.5 110kw :arrow: 134kw Ecoboost - 2017 KOMBI TIANIUM - Modrá Deep Impact
Obrázek
FOFO 1.6 16V 74kW - 1999 SEDAN Ghia - Med. harvest gold :arrow: -byl
9let sloužil bez zaváhání
:palec_nahoru:

Uživatelský avatar
Petr078
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 21.07.2017 06:05
Bydliště: Olomouc

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Petr078 » 26.03.2021 19:12

No vidis, taky to byla takova blbost :lol: clovek by pomalu delal repas podvozku a ona je to oprava za korunu :dih:
Ford Focus III 1.6 Ti-Vct kombi r.v.2017 bilá "frozen"
-------------------------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Johny181
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 07.12.2013 22:13
Bydliště: Klobouky u Brna

Re: vrzání, klepání - zadní náprava

Příspěvek od Johny181 » 21.06.2021 13:22

Přidávám se s dalším rovnou vyřešeným problémem ohledně klepání. První viz příspěvek výše byly ty sedačky. Další klepání jsem zpozoroval před pár dny a bylo to slyšet jen se staženým okýnem takže nwm jak dlouho to vlastně dělalo protože se staženým oknem prakticky nejezdím, ted jsem chtěl jen rychle vyvětrat auto než zapnu klimu a hned jsem si toho všimnul. Klepání na nerovnostech které přestalo při přibrždění. Takže jasné brzdy. Nevěděl jsem které kolo to dělá nebo jestli i více než jedno. Ale začal jsem sundáním levého zadního kola. A zrovna jsem to trefil hned napoprvé. Klepala se tam ta destička ze strany pístku co má přítlačnou pružinu. Pružina byla asi už nějaká unavená ale desky byly ještě v pohodě. Tak jsem jen kleštěma pružinu přiohnul aby měla větší přítlak a složil. Ještě jsem pro jistotu zkontroloval i druhou stranu tam to bylo oka. Auto jsem projel a klepání je pryč. Takže nejen přehozené destičky ale i unavená pružina na destičce muže způsobovat klepání. Takže opět děkuji za předchozí přispěvky které mě rychle navedly k vyřešení problému :palec_nahoru:
FOFO 1.5 110kw :arrow: 134kw Ecoboost - 2017 KOMBI TIANIUM - Modrá Deep Impact
Obrázek
FOFO 1.6 16V 74kW - 1999 SEDAN Ghia - Med. harvest gold :arrow: -byl
9let sloužil bez zaváhání
:palec_nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti