Odomknutie kufra tlacitkom pri vodicovi

Odpovědět
mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Odomknutie kufra tlacitkom pri vodicovi

Příspěvek od mkxqiu » 16.01.2015 23:23

Ahojte,
vedel by mi prosim niekto povedat, ci by bolo mozne domontovat kdekolvek na stranu vodica tlacitko na odomknutie/otvorenie kufra? Presne rovnaka funkcionalita, ako ma dvojite stlacenie spodneho tlacitka na DO?

Viem, ze niektore modely maju take tlacitko vlavo dole, ako su ovladace svetiel.
Obrázek

Ja tam ale mam zapnutie hmloviek dopredu a dozadu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vezir
Nováček
Nováček
Příspěvky: 133
Registrován: 05.12.2018 22:48
Bydliště: Ostrava

Re: Odomknutie kufra tlacitkom pri vodicovi

Příspěvek od Vezir » 03.05.2022 22:06

Přiznám se, že tato věc mi taky u FF3 citelně chybí (i ve staré fiestě to bylo!). Tak jsem koukal do schemat, uvažoval a své úvahy korigoval s jinojazyčnými fóry ...a tady je tato vychytávka:

- Signál od tlačítka na víku kufru ("otevři!") směrem k BCM není nic jiného, než sepnutí kostry.
- Vyberte si, kam dát do interiéru své druhé tlačítko (např. se nabízí plocha pod ručkou).
- Najděte si k němu nejbližší rozumnou kostru. Ať to není úplná drátopakárna, vzal jsem po vzoru rusáků kostru ze stejného konektoru (C2280B, pin 29), kde končí i signál.
- Napojte se (rozbočte) na tuto kostru.
- Napojte se (rozbočte) na signál (C2280B, pin 49).
- Tuto dvoulinku si doveďte do místa, kde budete mít tlačítko. Pro snadnější pozdější de/montáž loketky doporučuji dát někde po trase konektor.
- Sežeňte si tlačítko (jakékoliv, které vám pasuje). Pokud budete chtít i podsvětlení tlačítka, doveďte si spínaných +12V a kostru musíte táhnout samostatně (u mě to jinak dělalo čurbes).
- Vyřežte si na tlačítko otvor, připevněte jej (jo, tavka forever :oops: ), zapojte kabeláž, vyzkoušejte funkčnost.

Fajront :beer:
Přílohy
tlač-rub.jpg
tlač-líc.jpg
rozbočení.jpg
kabeláž.jpg
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti