kontrolka motoru 1.8 SCI

Odpovědět
marluc0007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 31.10.2011 14:16

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od marluc0007 » 03.08.2017 22:19

Prosimvas vsude ctu v casopisech ze u mondei sci jsou casti zavazy vstrikovani. Vi tu nekdo neco vic?Nikde k tomu nemohu nic najit.Diky za odpovedi

Pavel_t
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 28.11.2012 23:18

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od Pavel_t » 03.08.2017 23:47

marluc0007 píše:Prosimvas vsude ctu v casopisech ze u mondei sci jsou casti zavazy vstrikovani. Vi tu nekdo neco vic?Nikde k tomu nemohu nic najit.Diky za odpovedi
Presne dle Murphyho zakona "Cim ma pristroj mene funkci, tim lepe je splnuje". SCi je proti klasickemu Duratecu slozitejsi prave o vstrikovani, ktere je u klasiky uz lety odladene a vyrobne zvladnute (to neznamena, ze se na nem neda nic posrat). SCi je defacto expedimentalni motor, stejne jako treba Mitsubishi GDI, VW FSI apod. Po nich prisla dalsi generace, u Forda Ecoboost, kde se vyuzili zkusenosti a casto pridalo turbo jako kompenzace snizeni objemu.

Osobne zacinam mit se vstrikovanim po cca 170.000km (velmi pravdepodobne realnych cca 100.000 nejaky skopcak, cca 70.000 ja) nejaky problem. Potom co jsem vycistil sitko v nadrzi tak neni problem se startovanim ani se spatnou dodavkou paliva, ale motor nema uplne zdravy chod. Zatim jsem to moc neresil, ale nevypada to ani na vadny setrvacnik a ani na mechanicky problem motoru.

Dalsim problemem je kvalita paliva. Nejde ani tak o necistoty ale o ty nesmyslne bioslozky. Lih neni tak mastny jako benzin a tak je zhorseno mazani cerpadla. Zatim jezdim na 98 nebo 100 natural, ma to o neco nizsi spotrebu (teorie hovori o 0.7l/100km, na praxi nemam presne mereni ale kdyz jsem to pred casem delsi dobu zkousel tak to bylo kolem pul litru) tak se kompenzuje vyssi cena. Zatim by tyto paliva mela byt bez lihu. Taky by teoreticky mohlo pomoci pridavani oleje do benzinu, ale ne pomer jako u 2T ale 1:nekolika stum.
Mondeo kombi, 1.8 SCi, 9/2004

marluc0007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 31.10.2011 14:16

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od marluc0007 » 05.08.2017 18:47

Diky.Mel si problemy se startovanim?To sitko sis cistil sam?Mne to prave kdyz je studeny motor hned chcipne a nastartuje az na podruhy.nejdriv to dovezu ke znamymu do servisu a pak dyztak rovnou do fordu jestli nebudou vedet vic.Dal sem novy svicky a palivovej filtr a porad chcipa.

Pavel_t
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 28.11.2012 23:18

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od Pavel_t » 06.08.2017 21:19

marluc0007 píše:Diky.Mel si problemy se startovanim?To sitko sis cistil sam?Mne to prave kdyz je studeny motor hned chcipne a nastartuje az na podruhy.nejdriv to dovezu ke znamymu do servisu a pak dyztak rovnou do fordu jestli nebudou vedet vic.Dal sem novy svicky a palivovej filtr a porad chcipa.
Se startovanim byl problem jen pokud byla rucicka palivomeru pod 1/4 a jeste k tomu vetsinou pri naklonu do kopce. Bud jak pises motor naskocil hned ale taky hned zhasl a pak dele trvalo nez naskocil. Pokud jsem misto druheho startovani otevrel kapotu, misto palivoveho rele dal propoj a nechal cerpadlo bezet cca 10 sec, tak po vraceni rele, motor naskocil a bezel naprosto normalne. Dalsi projev posledni dobou byl, ze pri pozadavku na vykon (zejmena do kopce) a otackach nad cca 4.000 zacal motor skubat. Velmi prijemna zalezitost. Na toto pomohlo vycisteni sitka v cerpadle. Je to tu popsano a bud jako ja vyriznes vetsi otvor pod sedackama a nebo vyndas nadrz. To pry neni zas tak velky vopruz jak to vypada jako bonus ji muzes dobre vycistit. Ja to chtel delat sam ale matice kolem cerpadla nejak vzdorovala, tak jsme to pak udelali s kamosem v servisu. Obe sitka prokoukli a problem jak startovani tak ztraty vykonu zcela zmizel. Ten problem co mam ted je jiny, navic auto uz ma problemu vice nejen s motorem. STK mam jeste rok a neco a tak pokud si to situace nevyzada jinak, tak se za rok rozhodnu jestli pujde pryc a poridim neco jineho.

Kdyz se mi ta ztrata vykonu projevila poprve tak to bylo nastesti za slabeho provozu ale vydesilo nas to dost. Byl to stoupak od Vimperka k byvalejm kasarnam (smer Susice). S pocitem kinga hodim levej blinkr, podradim a zacnu predjizdet Fabii 12.HTP. Kdyz to zaskubalo tak jsem netusil ktera bije a tak jsem s pocitem idiota dal pravej blinkr a zaradil se za uz vzdalujici Fabii. Mezitim se system zase natlakoval a ja to pomalu dostoupal az nahoru. Manzelka nevedela jestli se mi ma smat nebo jesli volat odtahovku. V ten okamzik jsem to taky nevedel, nastesti jinak motor bezel normalne takze jsme po chvilce odjeli a dojeli do cile.
Mondeo kombi, 1.8 SCi, 9/2004

marluc0007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 31.10.2011 14:16

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od marluc0007 » 06.11.2017 15:35

Tak jsem to mel ve fordu kvuli startovani ze nastartuje az napodruhe a prisli na to ze je spatny snimac teploty vyfukovych plynu a stoji 10tisic s tim ze mi rekl ze by to do auta uz neinvestoval...Ze je to stare auto rok 2003 a nemusi to byt chyba ani toho snimace...A vetsina dilu na sci ze uz se neda sehnat...Takze me moc nepotesili.Holt dojezdit a do srotu

Pavel_t
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 28.11.2012 23:18

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od Pavel_t » 06.11.2017 21:45

marluc0007 píše:Tak jsem to mel ve fordu kvuli startovani ze nastartuje az napodruhe a prisli na to ze je spatny snimac teploty vyfukovych plynu a stoji 10tisic s tim ze mi rekl ze by to do auta uz neinvestoval...Ze je to stare auto rok 2003 a nemusi to byt chyba ani toho snimace...A vetsina dilu na sci ze uz se neda sehnat...Takze me moc nepotesili.Holt dojezdit a do srotu
Tak bez ohledu na to jestli tam ten snimac mam nebo ne, tak motor naskoci bez problemu. Po vycisteni sitka v nadrzi nemam se startovanim ani nahlou ztratou vykonu nejmensi problem.

A sviti i kontrolka motoru? Chyba tohoto cidla ji rosviti.

To cidlo neni nic jineho nez kurvitko. Slouzi pouze pro redukci oxidu dusiku ve spalinach. Stejne jako DPF se obcas musi zvednout teplota spalin a procistit filtr ci jak ten bazmek za tim cidlem nazvat. Pri poruse cidla to motor resi podle nejakych prednastavenych hodnot. Nejvetsi pruser je mereni emisi pred STK. Do nedavna to jeste slo, ale ted uz neni podstatne jak to smrdi, ale co na sebe elektronika bonzuje :irre: Takze to musim behem par mesicu nejak vyresit. Cidlo samo teoreticky nemuze byt asi nic jineho nez termoclanek typu K. Ovsem s tim jednotka hlasi chybu, ze je hodnota prilis nizka. Zkusim rozpitvat ten original senzor a uvidim co zjistim. Dalsi teoreticka moznost je senzor s nejakeho naftaku, ten by mel byt dostupnejsi. No ale do toho se mi nechce investovat. To asi radsi poresim nove auto.

Se shanenim dilu na SCi nemam problem, jen treba alternator jsem musel vzit original repas. Horsi to bude s palivem, zvyseni podilu ethanolu ten odchod do srotu urychli :(
Mondeo kombi, 1.8 SCi, 9/2004

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od zeli » 08.11.2017 14:47

Ten teplotni senzor nema samosebou se startovanim nic spolecneho. Jak pise kolega, je tam pouze na vypalovani zasobnikoveho nox katu. Drive nebo pozdeji odejde a musi se koupit novy, ktery je kvuli nedostupnosti drahy jako prase, pokud ho vubec servis bude schopny dodat. Jestli nekdo vybastli nahradu, tak sem s tim :twisted:
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

marluc0007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 31.10.2011 14:16

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od marluc0007 » 08.11.2017 22:09

Mne prave rekli ze by nejdriv se muselo vymenit tohle cidlo a pak by snad prisli na to jestli to je tin a nebo by hkedali dal.prave ze znamej mi taky rikal ze tohle cidlo by nemelo mit se startovanim nic spolecnyho a jen ze by byl problem asi na emisich.takze nevim no mel sem to v autorizaku i v dalsim servise kde dělají jen fordy a nikde na nic neprisli.proste prvni start je slabota.nekdy naskoci a nekdy hned chcipne a naskoci az napodruhé.a nikdo si s tim nevi rady.to sitko v nadrzi sem jim rikal ale k tomu se nejak nemeli kdyz by se musela sundavat asi cela nadrz.

marluc0007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 31.10.2011 14:16

Re: kontrolka motoru 1.8 SCI

Příspěvek od marluc0007 » 08.11.2017 22:11

Jinak jsem psal na dve bourany sci a obe auta uz mela cidla prodaná.

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 benzín“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti