2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Odpovědět
MorisMK3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:38

2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od MorisMK3 » 29.12.2017 16:58

Zdar, chlapi za jízdy mi zdechne motor, nefunguje přitom servo řízení ani posilovač brzd. někdy ujedu 2km, jindy 6 nebo i více km, a pak to zničeho nic vyplivne, asi dvě až 4 sekundy před tím jakoby se to začalo dusit, otáčky dolů i při šlapání na plyn a konec - po zastavení zase normálně nastartuju a jedu dál, vše funguje jako by se nic nestalo. ale to vyplivnutí je dost šílené ....hlavně v zatáčce nebo na přejezdu no ani nechci myslet. Žádné kontrolky poruch na přístrojovce nejsou.
před tím než to začlo tohle dělat mi odešla baterka, to té doby před vánocema uplně vpohodě, byla už zkrátka hodně stará, těsně před výměnou mě museli kluci roztlačit na zpátečku, jelikož klekla uplně. No vydělam z auta starou baterku, měl jsem ji vydělanou asi jeden den než jsem koupil druhou, namontuju novou a po startu otáčky kolísají jak blbé hlavně po dojetí do křižovatky, kdy to pravidelně chcíplo, když jsem sešlápnul spojku a brzdil. Tak vyčistím volnoběžný ventil a škrtící klapku, znova reset dle příručky a otáčky drží jak mají auto po dojezdu do křižovatku už nechcípne, ted už jen za jízdy motor vyplivne uplně nečekaně :) Na diagnostice jsem nebyl, když jsem ho před dvěma lety koupil hlásilo to na diagnostice chybu EGR, ale jezdil jsem uplně vpohodě, bez škubání, až po té výměně baterky to šlo všechno srat. V sobotu jede uplně v pohodě a v neděli kolaps. Tak co stím chlapi? na šroťák je ještě zachovalý.

Stalo se někomu u benzínu něco stejného? je možné že by to bylo palivovým filtrem nebo čerpadlem?před výměnou jsem jezdil dlouho na hladové oko ale bez problémů.
Je možná souvislost s výměnou té baterie?
ještě jsem někde četl že by to mohl být snímač otáček hřídele? nebo nějaký jiný snímač?ale to je u dieselů ne?

všem moc děkuji za rady a pokud by byl někdo kdo měl stejný problém ať se určitě ozve, díky

Malfis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.06.2010 10:15

POMOC MK3 COMBI 2002 Bezin 2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od Malfis » 30.12.2017 12:19

Mě u 2.0 tohle dělala váha vzduchu, ukazovala úplně nesmyslné napětí. Ale to chce diagnostiku na tohle. Další příčina by mohlo být čidlo klikove hřídele, bez něj motor nejde ani nastartovat nebo právě vyplivne jakmile ztratí signál.
Focus Mk1 1.6 74kW Colorado Red
Focus RS Mk1 185kW Imperial Blue

MorisMK3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:38

Re: POMOC MK3 COMBI 2002 Bezin 2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od MorisMK3 » 30.12.2017 13:26

jj, no ta váha by mohla, to čidlo ti to dělalo taky jo?, někdo říkal že to dělá hlavně u dieselů, ale i tím to může být tam je tolik možností že by ses posral. já hned po tom co zastavím jak mi to zdechne tak hned nastartuju totiž uplně vpohodě a jedu zase kousek dál.

DÁ SE TA VÁHA NĚJAK VYČISTIT? NEBO MUSÍ BÝT NUTNĚ KO. ??

MorisMK3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:38

Re: POMOC MK3 COMBI 2002 Bezin 2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od MorisMK3 » 03.01.2018 19:24

Chlapi a kde je ta váha vzduchu??? Hledal jsem ji na trubce sání co jde od filtru ke klapce ale na ni není, .... Navede mě někdo kde by to mohlo být??

MorisMK3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:38

Re: POMOC MK3 COMBI 2002 Bezin 2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od MorisMK3 » 04.01.2018 12:49

tak váha vzduchu mezi filtrem a škrtííc klapkou není, je tam pouze TMAP senzor, dole pod škrtící klapkou u sání, vydělal jem to a bolo to zalepené, očistil, ale na těch čisdlech je to připečené, dá se to nějak odstranit bez nutnosti mechanickhého tlaku?nějaké dobré rozpouštědlo na to?

MorisMK3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2017 16:38

Re: POMOC MK3 COMBI 2002 Bezin 2.0 BWY zdechává motor za jízdy

Příspěvek od MorisMK3 » 04.01.2018 20:58

tak jsem vyčistil ten Tmap senzor, ten byl zaliskaný, tak jsme ho ponořil do ředidla a nechal cca pul hodky luhovat, neslezlo to uplně ael ten lepivýbordel okolo je pryč, pak jsem se podival se na to čislo vačky, je na jednom šroubku, odmontoval jsme ho, vysunul čidlo a na jeho konci byl olej ale jako by zatuhlý nebo co, jako by taková vrstva už přilepaná, tak jsem ji taky očistil,,odpojil baterku asi na hodku a pak prvedl reset podle návodu, jel jsem to projet a musím zaklepat na hlavu 26 km to nezdechlo, projel jsem několikrát město i mimo město, volnoběh drží, tak uvidíme, podám zprávu jak to dopadlo. Pravda je taky že jsem dotankoval nádrž, takže vlastně nevím co to mohlo dělat, kdyby měl někdo podobné postřehy dejte vědět, určitě se to bude někomu hodit

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 benzín“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti