Diagnostika USB Ford scanner F-super

Moderátor:ZaQik
Odpovědět
Uživatelský avatar
viduka55
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1985
Registrován: 17.03.2013 13:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od viduka55 » 15.03.2016 10:31

Kup kabel od Adowa...nejjednodusi reseni, upraveny na obe sbernice a hlavne funkcni a ne jako kazdej druhej z aliexpressu apod
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”

Viduka55 - Ford Focus II Duratec HE 2.0, r.v. 2006, 107 KW, GHIA - Galerie
Obrázek Obrázek

Matýsek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18.07.2016 18:07
Bydliště: Brušperk

Re: Diagnostika

Příspěvek od Matýsek » 19.07.2016 20:27

Dobrý den,
jsem tu nová od včerejška a nenašla jsem zatím odpověď na náš problém. Před cca pěti dny syn jel FF a najednou mu přestal jet. Na měřiči kilometrů jsou pomlčky, auto nejde napojit na diagnostiku ŘJ, ostatní jako stahování oken, ventilátor atd. diagnostika načte. Trošku se kluci koukli na pojistky a zjistili, že pojistka v pomocné pojistkovce u motoru se symbolem ozubeného kolečka s vykřičníkem je přepálená, tudíž ji vyměnili a zkusili otočit klíčem v zapalování, aby nastartovali. Pojistka opět přepálená a samozřejmě startér ani ťuk. odpojili tedy na svorkovnici, nevím přesně které ale kably k pojistkovce mají cca 0,5m a šli postupně. Vytáhli jedno relé, pojistka se přepálila, dali zpět, vytáhli druhé relé opět přepálená pojistka, vytáhli jednosměrnou diodu a ejhle pojistka drží i při otoční do polohy start, ale obvod je přerušený, takže startér nic. Zkusí tedy dát diodu na své místo a pojistka 20A se opět přepálí. Příjde nám to, že nedochází k napájení ŘJ, ale netušíme proč tak najednou. Může být špatná ta dioda? Kde se dá případně koupit? Nejsou na ní žádné parametry. Nebo se máme připravit na zásadnější problém. Před tímto se žádná závada neprojevovala, tedy až na jednu myslím, že to byla váha vzduchu nebo krokový motorek-stále padaly otáčky.
Poradíte prosím někdo???
Velmi Vám za to děkujeme. :cry:
Ford Focus 1,6 ZETEC-SE FYDB 2002(2001)

Uživatelský avatar
vitr73
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3916
Registrován: 25.02.2011 20:33
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od vitr73 » 20.07.2016 13:09

tak diodu lehce promerite multimetrem jestli je prorazena nebo prerusena..ale urcite bude v poradku a neco chciplo v jednotce na napajeni a jde do skratu-odhaduju stabilizace vnitrniho napajeni
kdo umi zapnout multimetr lehce najde jestli je to jen zkrat na privodu napajeni nekde u řj nebo je to primo v ni...
..a uz jsem tu mnel jednu oktavku kdy zapojovali baterku se zapnutim klickem a po blesku pri pripojeni konektoru baterky řj byla v haji a schaneli jinou a hlavne kdo naprogramuje imobilizer a nakalibruje auto k jednotce...jeden blesk a 23 tisic skody...ale řj z totalky koupis za hrst drobnejch-drazsi bude ji rozchodit v aute prez IDS...
Ford Focus kombi 1.8 16V zmetec -E léta páně 1999
Byl Peugeot 309 1.4 zvaný Rozbuch-budiz mu vrakoviste lehke
Byl Daihatsu Applause 1.6 16V...zlaty auto.totalni nehoda na 483tis km
Byla Mazda 323 1.6 turbo rok 1990...prodan pro poruchu turba...

Matýsek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18.07.2016 18:07
Bydliště: Brušperk

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od Matýsek » 25.07.2016 07:09

Jeden automechanik, nám poradil, jen to trvalo chvíli dýl, neboť je manžel záchranář a zrovna, když se to stalo, tak odcházel do týdenní hotovosti. Kluk už si nevěděl rady a každý říkal něco jiného a já jsem jenom ženská, která všem na všechno skočí (sice strojař, který měl i elekromechaniku, neumím to rukama, ale dokážu si to probrat v hlavě a manžel je toho též vzdělání, jako já to prodiskutujeme a on to následně těma rukama udělá), tak Ford již jezdí. Byl to alternátor, který se zřejmě vyosil a setkal se plus s mínusem(Byl kouslý, zpět otočit šel, ale ve směru nee, pak se rozhýbal a byl i proměřitelný). Tedy pro všechny co by měli stejný problém, jako my: Ford Focus 1,6 R.V:2002 pokud se někomu na displeji(stav tachometru, ujeté kilometry) objeví pomlčky, nejde nastartovat(startér ani nehlesne a praská 20A pojistka v pojistkovce u motoru, když se vytáhne černá dioda, otočí se klíčkem a pojistka se nepřepálí, v momentě, jak se dioda dá na své místo, pojistka šlus ámen) a nepřipojí se diagnostika na ŘJ, může to být altík v kraťasu. Ostatní jako stahování oken, klimatizace a přidružené věci diagnostika načetla, ale motor nikoliv.
Píši to tady, neboť jsem prošla mraky příspěvků a nic takového jsem zde nenašla, také mně rozzlobilo pár věcí, kdy se někdo na něco ptal a pak nedal ani zpětnou vazbu, přesto, že mu poradilo mnoho lidí, ale co jeho Fofovi bylo už nenapsal. Jak pak mají Ti co jsou ve stejném srabu jako on si pomoct. Vím, že nemám právo poučovat, jsem tu nováček, ale sluší se aspoň za rady poděkovat a napsat jaké bylo řešení. V dnešní době se moc nenosí pomoc druhým. Všichni se snaží jen brát, ale aby pak poskytli cenné informace druhým, je pro ně cizí. Díky vir73, že ses snažil pomoci. :D
S pozdravem Mytýsek
Ford Focus 1,6 ZETEC-SE FYDB 2002(2001)

Uživatelský avatar
vitr73
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3916
Registrován: 25.02.2011 20:33
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od vitr73 » 28.07.2016 22:46

to nedekuj...jen jsem napsal jak bych na to vletel ja.... :palec_nahoru: ale gratuluji ze jste to nasli a vyresili.... :palec_nahoru:
Ford Focus kombi 1.8 16V zmetec -E léta páně 1999
Byl Peugeot 309 1.4 zvaný Rozbuch-budiz mu vrakoviste lehke
Byl Daihatsu Applause 1.6 16V...zlaty auto.totalni nehoda na 483tis km
Byla Mazda 323 1.6 turbo rok 1990...prodan pro poruchu turba...

Zvíře
Junior
Junior
Příspěvky: 203
Registrován: 12.05.2017 23:10

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od Zvíře » 16.08.2017 09:39

Funguje Super i v fd mk3 2011 ecoboost a s win 10? Co všechno s ní jde? Motor + abs, klima, gem...? Díky za info.
Mondeo mk4 turnier 2.0 duratec LPG

chessuss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 01.05.2014 20:07

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od chessuss » 19.01.2021 20:53

janak píše: 09.05.2015 20:04 Umí ten Ford scanner F-super následující?:
Zajímá mě mimo jiné i schopnost monitorovat, určovat a případně mazat chyby týkající se i manuálních i automatických a robotických převodovek, vč. řídící jednotky převodovky. Mám tu robotickou převodovku, možnost automatu nebo manuálního řazení,je to vlastně manuální převodovka, řízená elektrickými "bazmeky". Nedávno se mi rozsvítila kontrolka převodovky, ale jak to vypadá, je to prý někde v elektrice, možná v řídící jednotce převodovky či v motorcích, které hážou ty kvalty.
Nemáte někdo zkušenosti, zda tahle diagnostika tohle zvládne načíst?
Nebo by to snad uměla i ta ELM 327?
...Případně těchto úpravách viz příspěvek od "Aldator":

forum_cars_cz

Má to někdo vyzkoušené?
Předem díky za jakékoli reakce.
Původní web nejde, ale téma o úpravě kabelu ELM327 je stále tu.

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=69&t=22084

GodeX
Příspěvky: 1
Registrován: 30.03.2023 06:00

Re: Diagnostika USB Ford scanner F-super

Příspěvek od GodeX » 05.05.2023 09:05

user11 píše: 08.09.2011 14:15 chtel bych se zeptat jake s tim mas zkusenosti jestli jde napriklad mazat interval pro vymenu oleje atd diky
Otoč klíček Jednou a drž zároveň plyn i brzdu tak se to resetuje, napíše ti to i na palubce🙂

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a SW“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti