Silentbloky přední nápravnice S-max - Mondeo mk4

Karoserie, lak a vše kolem ...
Moderátor:foki
Odpovědět
K EM
Junior
Junior
Příspěvky: 221
Registrován: 01.09.2011 17:22
Bydliště: Nymburk

Silentbloky přední nápravnice S-max - Mondeo mk4

Příspěvek od K EM » 17.08.2021 09:28

Ať hledám jak hledám tak tyhle silentbloky snad nikdo neřeší... Před pár týdny jsem měnil spojku a tyhle silentbloky mám úplně KO (220tkm) tak nevím jestli mám smůlu a jsem jedinej... Nejradši bych tam narval powerflexy ale ti je z nějakýho důvodu nevyrábí na přední nápravu. Tak jsem teda googlil a googlil a nakonec objednal FEBEST FDAB-CA2F. Stav starých silenbloků je takový, že je jejich průměr menší než má být a v nápravnici se volně otáčí a pohybují v rozmezí cca 1mm.

Co se výměny týče, tak včera jsem si našel pár hodin se na to podívat. Výsledek je jeden novej zničenej silenblok a jeden vyměněnej... Takže znova ke googlu. Silentbloky jsou z vnějšku v plastovým pouzdru. Z vrchu je "osazení" a ze spodu (lisovací stranou) je silentblok rozšířen. Tak nějak jsem doufal že silentblok bude nějak uzpůsoben pro vlisování ale bohužel není. Pokud ho pouze opřete spodní hranou do nápravnice a pokusíte se ho vlisovat tak dojde k jeho zničení... na vlisování je potřeba přípravek 204-598-01 což pokud chápu dobře je "rozpůlitelný trychtýř" zkrze něj se silenblok zmáčkne do vnitřního průměru nápravnice.

Každopádně zatím jsem našel na internetu pouze celou sadu 204-598 za 297e takže si budu muset poradit zase nějakým samodomo způsobem. Každopádně přikládám stav silentbloků.
Přílohy
WP_20210816_15_30_44_Pro.jpg
WP_20210816_15_30_29_Pro.jpg
Ford Focus HB 2.0i r.v. 2002
Ford S-Max 2.0i r.v. 02/2008
Ford Focus HB 5dv. 1.6 16V r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů