GPS sledování levné, funkční z číny

Co nelze nikam zařadit pro Smax a Galaxy ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

GPS sledování levné, funkční z číny

Příspěvek od jivo » 15.11.2019 16:58

GPS/GSM
GPS/GSM
Mám v autě již asi 1\2 roku primitivní GPSsledování a zatím spokojenost. Hledal jsem něco lepšího, což asi neexistuje, ale před dovolenou do ITL je ho chtěl a vzal tedy to nejlevnější řešení, čína Alliexpress cca 450CZK. Tedy na dobu neurčitou za snad měsíční paušál komerčního řešení. Původní plán byl zabudovat do pojistové skříňky, ale na volné (nezapojené) pozice se nevejde. V plánu je vlastní řešení asi Arduino i s připojením na ODB a logováním více stavů a možná a zapojování zabudované kamery. Plán na desetiletí (není čas).

Po asi půl roce mohu doporučit. Jedná se o primitivní GPS, která má jen napájení a vypnutí bere asi ze senzoru pohybu či rychlosti. Jako bonus měří napětí ACU (do SMS zasílá jen kódovaně a 12,6V je asi 6ACC). Jde pomocí SMS uspat (potřeboval jsme v CH abych nezkrachoval) a používám při delším odtavení na bezpečném místě. Funguje jen s čínským web portálem či SMS a tedy bůhví kdy začnou žadonit o peníze nebo to vypnou. Nastavení IP kam zasílkat pakety jsem nenašel. Ale umí to i docela slušný tracking a tedy použitelné.
GPS nemá baterii, ale v případě odpojení od napájení OKAMŽITĚ VOLÁ. Tedy nějaký slabší kapacitátor/větší kondenzátor.

Při shánění SIM berte v potaz životnost kreditu. Já nakonec vybral KAKTUS, protože má kredit na 12měsíců. Instalace, testování, dovolená a skoro 6.000km ten 150CZK kredit vyždímalo sice za necelé 2měsíce, ale teď s úpravou a snížení frekvence zasílání a občasným uspáním na více jak týden jsem za 2měsíce a cca 2000km vyčerpal jen 70CZK.

Výhody:
  • Ovládání SMS (pár drobných příkazů).
    Při zavolání z admin čísla zavěsí a ihned posílá polohu.
    Při odpojení napájení IHNED volá na admin číslo.
    Má nějaké poplachy, nepoužívám a nemám nastaveno (rychlost, otřesy, poloha)
    Minimální cena asi 500CZK a 150CZK kredit na cca 2-5měsíců.
    Vypadá jak relé, ale stejně neschováte.
    Při uspání stále reaguje na volání, SMS, bohužel GPS se vypne.
    Měří to napětí ACU.
    Připojení jen dva vodiče.
    Má relé na odpojení něčeho. U diesla vypnutí pumpy => zničení vstřiků, ale třeba lze siréna, světla apod.
    Součástí je i webportál ke sledování
    Součástí je i pojistkové pouzdro. Ale počínsku 250V10A, tedy koupit novou pojistku cca 3A by mohlo stačit.
Nevýhody:
  • Při uspání vypne GPS a přestane vysílat GSM (snad). Teď 1h po probuzení stále nespočetla polohu a hlásí starou při uspání (přitom má 7příjmačů). Tedy pomalé probuzení .
    Napětí ACUv SMS asi nefunguje, kód 6ACC je stale u ruzneho napeti. Mozna kod ke konci SMS.

    Není v návodu změna serveru, tedy jen jejich.
    Nelze jen zakázat datový přenos a poté dotáhnout. Prostě jen uspat GPS a datové vysílání.
    Netuším, jak dlouho pojede podpora na jejich portálu, ale expiried je za půl roku. Dále jsme nezkoumal.
    Nemáte info, jak změnit server. Tedy zprovznit si třeba vlastní.
Zapojení
  • Je nutné vypnout u SIM pin.
    Zapojit na 12V
    SMS poslat příkaz na nastavení APN dle operátora
    SMS nastavit admin tel. číslo
Výstup na jejich portálu v mapě. Těsně po zapnutí, tedy bez polohy. Poloha je sice udána, ale špatně. Tedy žádná indikace špatné
Výstup na jejich portálu v mapě. Těsně po zapnutí, tedy bez polohy. Poloha je sice udána, ale špatně. Tedy žádná indikace špatné
Poloha v SMS jako odpověď na zavolání.
Poloha v SMS jako odpověď na zavolání.
Máte li dotazy, ptejte se. Systém bude u jistě plno čínských GPS stejný.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: GPS sledování levné, funkční z číny

Příspěvek od jivo » 17.11.2019 12:35

To napětí v té SMS nefunguje. Ten kód 6ACC je u 11.8, 12.2, 14.8, 15.2 stejný. Včera jsem chtěl udělat referenční měření, nechal si poslat pár SMS a byl v šoku. V příspěvku doplněno.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

GPS sledování levné, funkční z číny

Příspěvek od Adow » 17.11.2019 12:54

Mám něco podobného už asi 5 let, jen v jiném obalu. Ten příkaz na relé pro rozpojení mám na zapalování. Pošlu povel a auto už nepůjde nastartovat. Pokud jede, pojede dál. Na nic nebezpečného jsem to dávat nechtěl. Mám to napojeno na alarm od auta - pokud začne houkat, tak GPS volá a píše. Jinak nejčastěji pro zjištění polohy nebo příkazy používám aplikaci na android. Přijde mi to nejjednodušší.

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: GPS sledování levné, funkční z číny

Příspěvek od jivo » 17.11.2019 15:18

Jo, na tu apku jsme ještě nekoukal. Na druhou stranu čínská aplikace do mobila s bankama, i když přes oficiální GPlay by to neměl být takový problém. Jak jsi prodlužoval správu konta.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: GPS sledování levné, funkční z číny

Příspěvek od Adow » 18.11.2019 18:56

První GPS už asi nemá aktivní konto. U té druhé jsem si to chtěl přikoupit na furt, z Číňana nechtěla vypadnout smyslná cena, takže to nedopadlo. Každopádně tato mi už funguje určitě přes 3 roky, účet pořád jede.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti