Galaxy MKIII a pneu RunFlat

Co nelze nikam zařadit pro Smax a Galaxy ...
Moderátor:foki
Odpovědět
otík
Junior
Junior
Příspěvky: 244
Registrován: 24.07.2017 18:59
Bydliště: ValMez

Galaxy MKIII a pneu RunFlat

Příspěvek od otík » 03.08.2020 13:07

Ahojte, protože mám Galaxy (rv. 2008, VIN: WF0MXXGBWM8Y84206), schválně zakládám nové téma sem a nepokračuji ve vláknech Focusu/ Mondea.
O co jde: auto jsem kupoval s obutými letními pneu typu RunFlat, na Ford orig. ALU discích R17. V discích jsou i funkční orig. snímače pro měření tlaku v pneu. Auto nemá dojezdové ani rezervní pneu, pouze opravnou sadu.
Protože životnost těchto letních pneu již končí, na příští sezonu plánuji pořídit nové (původně jsem zamýšlel opět RunFlat), ale v pneuservise mě upozornili, že pneu typu RunFlat se ke Galaxy MKIII vůbec nehodí, nadměrně opotřebovávají podvozek + disky a snižují komfort jízdy. Naopak mě doporučili standardní pneu a pořídit si dojezdové kolo. Bohužel pro toto kolo není v zavazadlovém prostoru místo tak aby nepřekáželo. Jen doplním, že na zimu používám standardní pneu na ocelových discích R16, bez čidel.
V TP mám jen uvedeny rozměry kol: R16 na zimu a R17 a R18 na léto.

Chci se proto zeptat jak to tedy je, zda se dá dle VINu určit vhodnost tohoto typu pneu na moje konkrétní auto (varianta pružin, tlumičů, silentbloků, ...), případně co byste doporučili jako řešení pro případný defekt pneu.

Při prostudování návodu k autu jsem ještě narazil na tato dvě upozornění:
1) Nemontujte na vozidlo bezpečnostní a zároveň i standardní pneumatiky. V ojedinělých případech lze na vozidlo jinak vybavené bezpečnostními pneumatikami dočasně namontovat standardní pneumatiku. Řidiči však musí být zdůrazněno, že standardní pneumatika nemá vlastnosti pneumatiky bezpečnostní. Zde prosím o vysvětlení jak je to v mém konkrétním případě, viz VIN v úvodu, co se může stát, ....
2) Nemontujte bezpečnostní pneumatiky na vozidlo, které jimi nebylo vybaveno od výrobce. Pro další informace ohledně záměn se obraťte na svého prodejce.

Děkuji za objasnění.
Ford Galaxy Ghia, rv 2008, 2.2 TDCi (129kW)

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti