palubovka nesvítí

Odpovědět
Uživatelský avatar
yarousch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 28.07.2009 06:18
Bydliště: Rumburk / Böhmisch Budweis
Kontaktovat uživatele:

Palubka zahada

Příspěvek od yarousch » 02.08.2009 22:27

Ahoj všem. urcite uz to tady bylo reseny. moja palubka proste nesviti. kdyz otocim klickem a nastartuju a mam vypli svetla tak mi sviti pouze displej u kilimetrovniku ale jakmile rozsvitim tak se vsecno zashne? neviote v cem to muze bejt? ovladac svetel? dik za pomoc
1,6 16v Zetec se

willy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 02.01.2009 14:01
Bydliště: Borec ze Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od willy » 15.08.2009 09:31

Problém byl nalezen. Všichni, kdo máte stejný problém. Viníkem je ten přepínač světel. Dochází tam k přepnutí na svorkách, vlivem toho, že jsou špatně upevněné.
pokud budete mít problém, rozudělat střed toho přepínača a u základní desky přitáhnout ty zobáčky na ty drátky.
mějte se..

Uživatelský avatar
Troy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15.11.2009 23:02
Bydliště: Nový Jičín

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od Troy » 16.11.2009 09:35

:D Mě taky jednoho dne přestala svítit palubovka, ale hodiny normalně šly,(jo a týden před tím jsem měnil žárovky v osvětlení spz )tak jsem na to juknul a ukázalo se , že byla vadná pojistka. Jenže tím to zdaleka nekončilo,na druhý den ,když jsem jel z práce se mi z palubky začal linout bílý štiplavý kouř. Dostal jsem bobky , tak jsem rychle zastavil, zhasl motor a z auta sakra rychle vypálil. Za nějakou chvíli jsem zjistil, že to dělá spínač světel. Nicméně jsem auto odvezl k autoelektrikáři a ten mi druhý den řekl , že mám komplet shořelou elektriku. :x :!: Takže bacha na to :!: :!:

Uživatelský avatar
kajicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od kajicek » 16.11.2009 10:08

tak to byl extrem teda u tebe.
ja po dlouhe dobe, viz predchozi prispevky, vymenil vypinac za novy a v pohode
Ford Focus 1.4i, ZETEC, r.v. 2000

Uživatelský avatar
vilimass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Koleč

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od vilimass » 16.11.2009 11:58

Jo byl extrém, ale taky zkušenost. Díky všem za tyhle příspěvky.

Uživatelský avatar
MacekHK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 10.08.2008 21:12
Bydliště: HK

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od MacekHK » 17.03.2010 11:09

mám ten stejnej problám s přepýnačem světel. Části osvětlení budíku mě svítí jak zrovna chtěj a když do toho přepínače potukám, tak to na to reaguje, jak píšete a zase se to rosvítí. Ja se teda dostanu k tomu přepínači? Musím sundat celej ten plast pod volantem potom se na něj nějak dostat či ho budu moc vyšroubovat ? 8O
1.8 Tdci ST pack 136ps

Uživatelský avatar
vilimass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Koleč

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od vilimass » 17.03.2010 18:35

Celej ne. Stačí se trošku kouknout jakoby ze spoda a uvidíš tam šrouby. To už ti dá potom samo co rozebrat. Až vyndáš přepínač a tak kousek po kousku ho rozeber až se dostaneš k jádru věci, tak jako většina zdejších kutilů. Jestli budeš mít zájem, tak mám i foto. Napiš mi zprávu a dej mi tam meil, ti to případně pošlu. Pár lidí to už ocenilo. Můžeš klidně nafotit i podrobnější postup a popis. ahoj vilimass.

Uživatelský avatar
MacekHK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 10.08.2008 21:12
Bydliště: HK

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od MacekHK » 17.03.2010 20:19

tak a je to v... :) rozhodil jsem ten vnitřní váleček a nemůžu to dát dohromady... Ty pozice jednotlivých světel mam prostě rozhozený a nevím co dál. Jsem rád že mě svítěj alespon potkávačky jinak nic. Dá se to ješte nějak srovnat? Nebo si mám koupit rači už novej. :D
1.8 Tdci ST pack 136ps

Uživatelský avatar
vilimass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Koleč

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od vilimass » 17.03.2010 20:40

určitě se to dá srovnat. Popřemýšlej a určitě to dáš dopucu. Jak říkám, pošli mi zprávu a dej mi meilovku. Zašlu foto.

Uživatelský avatar
Miki.N
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 08.02.2009 09:26
Bydliště: Uherský Brod a Brno

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od Miki.N » 17.03.2010 21:29

Souhlasím, určitě to jde srovnat. Když jsem s tím laboroval před rokem já, než jsem teda nakonec radši koupil nový, tak jsem si taky ten vnitřní váleček rozhodil. Prostě jsem postupně pootáčel tím válečkem a vždy zkusil připojit dokud jsem se netrefil. Ale měl jsem poprvé z toho taky hrůzu. Každpádně mám ten starý teď předsebou. Když se na to dívám ze strany připojovacích konektorů a mám ho v pozici tak jak je umístěn v autě, tak je na tom válečku vidět dírka se zářezem a ten zářez je otočený svisle nahoru.
Snad to taky pomůže. Jinak zkoušet :wink:
Je: Ford Focus kombi, r.v. 2014, 1.6 EcoBoost 110kW FFV, lunar sky

Byl:Ford Focus kombi, r.v. 2000, 1.6 benzin, Aquamarine Fros

ja_kub
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14.11.2009 12:21
Bydliště: Praha

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od ja_kub » 18.03.2010 08:46

zdravim vsechny, pripojuji se k tematu i kdyz nevim jestli se jedna uplno o stejny problem. Praskly mi postupne dve zarovky v osv.pristrojovky. Pri vymene druhe jsem to slozil a rozsvitil a z pod pristrojovky se trosku zakourilo a prestaly svitit vsechny. takze sem je znova vymenil + k tomu zarovicku co osvetluje display s km. No a zacalo svitit osvetleni displaye plus jedna ta vetsi zarovka co je za tahochmetrem. Dalsi dve nesviti az jsou nove. Vse ostatni co ma byt podsvetleno tak od zacatku sviti a neblbne. Jen ta samotna pristrojovka me zlobi. Hlavne ji ted sviti jen pulka i kdyz jsou nove zarovky. Mam se tedy pustit taky do toho vypinace? Nebo napada nekoho neco jineho? Diky moc
Ford Mondeo 11/2011, 2,0 tdci,103kw

Uživatelský avatar
MacekHK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 10.08.2008 21:12
Bydliště: HK

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od MacekHK » 18.03.2010 09:21

Hlavně bacha při tý demotáži na ten knoflík co ovládá to zapínání těch světel, včera jsem to rozdělal a ani za dvě hodiny se mě to nepodařilo nastavit zpátky tak, aby všechno svítilo, jak má. :? Takže jsem objednal dneska novej, protože kdo ví, jestli by to stejně ďálo dál dobrotu. Pár lidí tady psalo, že jim to stejně moc nepomohlo.
Cena za novej přepínač v mým případě je 3200,- :| (mám xenony) Počítal jsem tak do těch 2000,- jak se tady psalo a vono...... :roll:
1.8 Tdci ST pack 136ps

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od petulak » 18.03.2010 20:23

Kluci ve FORDU servi. mě říkali,když vyndám přístrojovku,že musí bejt stále ve svislé poloze,že je tam nějaký olej. Jak jsem koupil tak prodávám. Víc nevím.
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
MacekHK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 10.08.2008 21:12
Bydliště: HK

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od MacekHK » 21.03.2010 07:25

takže 3200,- za přepínač nepomohlo. Nenapadá vás co by to mohlo dál dělat? :x
1.8 Tdci ST pack 136ps

Uživatelský avatar
vilimass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Koleč

Re: palubovka nesvítí

Příspěvek od vilimass » 21.03.2010 18:28

No jediný co mě napadá, tak původně si psal, že když to poklepes na tom přepinači, tak to reaguje. Vypínač si přehodil za novej a je to stejný?? Souhlasí to?? Zkus tedy zkontrolovat někde po cestě sorkovnice. Určitě tam nějaký budou. Už si to tak nepamatuju, protože jsem to před rokem pořádně vyčistil a od té doby OK. kus ty svorkovnice pořádně domáčknout a případně rozpojit, prostříknou kontaktolem a zase zapojit. Klidně s tím zavexluj víckrát. Jinak nevím co by to mohlo být. asi budeš muset bádat. Až na to přijdeš, tak dej zase vědět, abych případně věděl na co se mám připravit :) Tak zatím.....

Odpovědět

Zpět na „Focus - budíky (palubní počítač, kontrolky)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů