co vas v posledni dobe vytocilo

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1197
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stastlivec » 21.05.2022 19:58

nevim, jak to maji v takovych organizacich, pohybuji se v jinych a tam takovy problem nehrozi..nicmene jsem reagoval na Sentika

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 21.05.2022 21:35

Jo, dělal, proto o tom píšu.. :roll:
Jak jsem psal, co si plati, to asi maj.. predpokladat selhani lidskyho faktoru je naprostej zaklad, pac pres lidi je vzdy nakonec nejsnadnejsi cesta.
btw. furt to jeste nemaka...
(muzem tu jen spekulovat, ale myslim, ze Stano to trefil :mrgreen: )
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1197
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stastlivec » 21.05.2022 22:12

taky nevime, co je za tim, neni to "jen" web..jestli vubec nejakou zalohu maji :-)

Medmen
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 925
Registrován: 05.09.2009 17:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Medmen » 23.05.2022 21:10

Je: Ford Focus combi III Titanium 2018 1.5 16V 110kw, Caribou, po FL
Bylo: Ford Focus combi II Style 2008 1.6 16V 74kw, Vision Blue, po FL

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23445
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 24.05.2022 07:13

takze ransomware spusteny ITkem s pristupem k zaloham?
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1197
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stastlivec » 24.05.2022 09:12

to vypada spis jako vysmech :D tipuju ze na spoustu veci zadne zalohy ani nemaji, podle popisu jsou systemy nezabezpecene a nezalohovane..sami to priznali tim, ze mytny system zabezpecen byl..takze bud obri strategicka chyba vedeni IT, nebo nedostatek financi a tim padem obri chyba vedeni RSD..

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 24.05.2022 09:14

To vypadá jak kdybyste měli nakonec pravdu všichni..... :mrgreen:

Začíná to bejt úplná blamáž, s tim nezálohovaným účetnictvím už je to i moc, nevím jestli si z nás úplně dělaj srandu a nebo jestli je to fakt tak špatný, ani jedna varianta neni dobrá.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1197
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stastlivec » 24.05.2022 09:22

začal bych tím, že nemají proškolený personál co z mailu otevírat a co ne a že nemají dostatečně zabezpečený exchange.. , případně jestli to někdo přinesl na flash disku, to byla ještě větší prdel :-)

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 02.06.2022 14:07

Zase ty personalisti, resp. personalistky a jejich nabídky práce. Napsala mi "HR Recruiting Consulant", odpověděl jsem, ať mi zavolá, a když mi zavolala, tak vlastně jen proto, aby mi řekla, že pro mě nic nemá.

"Mám pro vás pracovní nabídku, ale je to až v Plzni, koukám do vašeho životopisu, to byste měl daleko".

Já "no to je pekelně daleko, to by musela být práce snů, resp. pohádkově zaplacená".

"No oni mají strop..." - a řekla částku, že bych na tom byl vlastně hůř než teď a to i kdybych do tý Plzně jezdil jednou, dvakrát týdně.

Tak jsme se rozloučili a za 15 minut volala znova, jestli bysme tu Plzeň přecejen nezkusili, tak jsem jí vysvětlil, že kromě toho, že je to daleko, tak je to taky mizerně placené a to by museli fest přitlačit.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 30.06.2022 11:18

OMG. Jak to chodí, když je dům v socialitické péči nájemníků...

Koupil jsem byt. Je to bývalý rodinný dům, rozdělený na tři byty, koupili jsme to před 2 lety všichni tři ve stejnou dobu. Jsme tedy tři spolumajitelé. Já jsem v podkroví, mám tu terasu, která je součastí zastřešení domu (pod ní má soused ložnici). Prší. Terasou někudy teče, soused mi posílal fotky mokrých zdí. Nemáme žádnou písemnou dohodu, drobné společné náklady jsme si vždycky rozdělili, dohodli jsme se. Já de facto funguju jako správce domu. Všechno bylo na dobré slovo, vycházeli jsme spolu OK.

Je jasné, že terasa potřebuje rekonstrukci, novou dlažbu a vůbec. Volám do firmy, která se tím zabývá a sonduju, co by to stálo. 26m2 cca 150-200 tisíc. Píšu sousedům, co to bude stát a že si musíme promluvit, jak to budeme financovat. Reakce: jsou na mě nasraný, že po nic chci peníze, podle nich je to můj problém, moje terasa a ať si trhnu nohou. Volal jsem i právníkovi, pravda je na mojí straně (už z logiky věci, vnější obal domu je prostě společný, střecha, krytina, fasáda, ale i balkón i když má na něj přístup jen jeden z vlastníků; prostě naše terasa součást zastřešení).

Místo "děkuju, že se staráš, Pavle", se mi dostalo "já nemám nic našetřeno, já ti nic nedám, vyřeš si to, je to tvoje terasa". OK, ten soused, co bydlí pode mnou, si nedávno koupil v áčkách zánovního mergla. Možná měl řešit spíš to, že má v ložnici mokro a houbu a v posteli omítku, než nový auto. Jenže on nic neřekl, koneckonců, je to jeho byt, kam teče, starat a zajímat se má především on.

Další reakce: "jestli ti mám dát peníze na opravu terasy, přistavím si žebřík a budu ti tam chodit grilovat".

Los dementos.

(Hlavně mi nic neraďte, já mám jasno. Jestli ty dva umělci nemaj žádný úspory, tak by si měli vzít půjčku, abysme to mohli společně nechat opravit. A že to ten umělec pode mnou nechal dojít do havarijního stavu, je zase jen jeho problém. Mně do bytu neteče.)
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 30.06.2022 14:13

pkadecka píše: 30.06.2022 11:18 vnější obal domu je prostě společný, střecha, krytina, fasáda, ale i balkón i když má na něj přístup jen jeden z vlastníků; prostě naše terasa součást zastřešení).
Tam kde to máš koupený to máte řešený jako SVJ? Pokud jo, jak to je v "prohlášení vlastníka"?

Kolem tohodle je takovej bordel, že se v tom nevyznaj asi ani ti právnici, v relativně nový bytovce, kde jsem jeden z vlastníků, jsou tyhle věci v prohlášení celkem jasně definovaný, třeba i vstupní dveře do bytů jsou "společný" a řeší se teda z fondu, střecha, fasáda taky, ale jinde jsem viděl, že balkony jsou přímo k těm jednotlivým jednotkám a řeší si to danej majitel...

Na baraku to mam "jednodušší", tam si všecno platím sám s manželkou :totlsmile: Třeba včera ten při bouřce chcíplej plynovej kotel :wallbash: :mrgreen:
To me taky vytočilo, ale vzhledem k tomu ze do druhyho dne servisem, kterej mi delá pravidelnou údržbu a servis opraveno, tak jsem vlastně i potěšen :palec_nahoru:

EDIT:
Jinak to co popisuješ, to v bytovce s 55 bytama řešíme od začátku, pořád, různý dohady, proč platit tohle a ne tamto, proč se utrácí statisíce tady a ne tamhle, nikdy nikdo neni spokojen :D
Kdo kdy pere, kdo griluje kde se nemá, kdo dělá hluk, kdo nezavírá garáž, kdo zavírá topení, kdo dělá bordel, kdo parkuje na cizím ... nebydlel bych tu ani za zlatý prase :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13052
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od miki21 » 30.06.2022 14:28

Říká se, že spolky ani čert nechce.
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 30.06.2022 14:30

Tak má to pro majitele/nájemníky i svoje výhody. ... je to relativně bez starostí, neco nejde, zvedneš telefon a správce řeší.... Je ale až prekvapení, kolik lidí, i když v tom má kopici penez, se vůbec nestará, neřeší, nezajímá. :nixw:

Ta relativní bezstarostnost je dobrá, ale nevýhody toho společnýho soužití jsou velký, každej si musí vybrat.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 30.06.2022 15:54

Moji dva sousedi se právě nestaraj a nezajímaj o nic. Starám se já.

Pořídit si byt je o jinejch penězích než postavit dům, proto tolik lidí bydlí v paneláku. Každej na to prostě nemá. My máme dům rozdělený na byty, což je docela dobrý kompromis, mám byt, ale přitom ne v paneláku, máme tu i dvůr / zahradu (malou) a já i svoji garáž / dílnu. Jsme jen tři, takže relativně dobrá šance se dohodnout, ne jako v paneláku, kdy se 50 spoluvlastníků nedokáže dohodnout, jeslti se vyměněj ty shnilý okna nebo jestli se zateplí fasáda... Tady šance byla, jenže to by ty druhý dva nesměli bejt kokoti. Takže na to mrdám, soused bude na podzim asi doma pěstovat žampióny, podmínky na to má. Já jsem v suchu.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9403
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od phofy » 30.06.2022 20:11

Hele to je podobny u nás v paneláku na schůzi, ikdyz ty normální přehlasují ty nenormální :mrgreen: doporučuji se podívat na film vlastníci :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů