FOREX

Moderátor:phofy
TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FOREX

Příspěvek od TripleJay » 20.11.2009 11:13

Inac prave citam tuto knizku: http://books.google.com/books?id=jNG7r- ... CCYQ6AEwBQ. Prve interview mam aj na scanovane, ak ma niekto zaujem, poslem na mail

Uživatelský avatar
Tesna
.
.
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2009 16:52
Bydliště: ValMez

Re: FOREX

Příspěvek od Tesna » 25.11.2009 02:29

Tak já si investováním přivydělávám dlouhodobě, ale teprve před rokem jsem do toho vrazil trošku větší finance (když se čekal ten kolaps systému a akcie byly za babku, tak co dělat s penězi?) a sázka, v té době teda skoro na jistotu (pokles ekonomik okolo 5%, burz o 50-70%), vyšla už dnes tak 4x líp, něž jsem čekal. Většinu jsem vrazil do těch nejvíce propadnuvších fondů ČS, ale část přímo i do českých akcií - ty kupuju přes FIO, e-broker.

Jako ekonom bych asi měl znát věci, o kterých píšeš v úvodním příspěvku, ale kašlu na ně řídím se jen vlastním úsudkem a zdravým rozumem, protože trh, hlavně v posledním období se neřídil žádnými indikátory, ukazateli apod., ale emocemi. Objektivně je to skutečně ruleta, protože ty jako pidiinvestor absolutně nemáš šanci dění ovlivnit nebo se alespoň včas dostat k patřičným informacím, popř. ty dostupné vůbec správně vyhodnotit. Je to o objektivním posouzení rizika a o tom, kolik si schopen ho unést. Je třeba se oprostit od jakýchkoliv předsudků, protože ceny nejsou nijak "objektivní", jsou prostě dané nabídkou a poptávkou, za nimi je milion faktorů a logika mezi nimi často není (viz. třeba propad české burzy, když našich firem se finanční krize prakticky nedotkla?).

Uživatelský avatar
Mayral
Příspěvky: 1
Registrován: 08.09.2021 12:54

Re: FOREX

Příspěvek od Mayral » 08.09.2021 12:57

Taky si obchodováním na forexovém trhu přivydělávám – a to už nějakou dobu. Určitě se tomu nevěnuju na plný úvazek, mám normálně denní zaměstnání a forexu se věnuju ve volném čase. V tom mi hodně pomáhají automatické obchodní systémy, díky kterým nemusím celý den sedět před obrazovkou a zkoumat cenové grafy. V podstatě jen ráno nastavím parametry, jdu do práce a večer zjistím případné zisky/ztráty, uzavřu obchody, připravím se na obchodování příští den. Jako vedlejší příjem celkem příjemný způsob, jak přijít k penězům a dlouhodobě vydělávat.
Naposledy upravil(a) Mayral dne 20.09.2021 11:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
patekradek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 16.02.2018 20:56
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: FOREX

Příspěvek od patekradek » 08.09.2021 22:14

Pokud si clověk chce trošku hrat s penězi tak vidím jako jedinou volbu klasickou burzu a uplně se vyhýbat spekulatyvním papírům(to si musí každej zhodnotit sám)... a hrat si jen s tím co případně muže i dva tři roky nechat ležet a pak v tom zásadni risk nevidím. Přecijenom jsou firmy co ve výhledu několika let mají praci jistou. A asi bych nedoporučoval si takhle hrát s řády tisíců či pár desetitisíců je to pak práce pro práci.
mondeo combi 11/2011 2.0 ecoboost 149kW
Ford FOCUS 2 combi 2008 1.6 benzin (mozna pul milionu kilometru a pořád je nezastavitelnej :D)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: phromcik a 19 hostů