Ecoboost 1.5 automat

Cirdemanko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 10.10.2022 11:26

Re: Ecoboost 1.5 automat

Příspěvek od Cirdemanko » 25.10.2022 21:03

A ten remeň na olejové čerpadlo majú aj 3 valcové 1.5 EB ? Aký interval dáva Ford na ich výmenu prosím ?

Marek1988
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2023 00:39

Re: Ecoboost 1.5 automat

Příspěvek od Marek1988 » 25.04.2023 14:34

Caute. Mate s tymto motorom niekto nejake dlhsie skusenosti ? 1.5 R3 ecoboost 110kw s 8st hydromenicom ?
Co sa tyka ako motora ci su uz vychytane muchy co sa objavovali napr 1.5 R4 110kw ? A ten automat ? Myslim ze lepsie ako dvojspojka ci ?

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5086
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Ecoboost 1.5 automat

Příspěvek od Anduril » 25.04.2023 15:41

Mam 1.5EB R3 150koni s 8st automatem 2 roky. Motor nema nic spolecneho s motorem 1.5EB R4. Pokud ma/bude mit motor nejake chyby, tak to s R4 primo nesouvisi. Tento motor je spise pribuznejsi s 1.0EB R3. Vyhoda je, ze ma hydrostely, rozvod retezem a kombinovany vstrik. Nevyhoda je, ze pohon olejoveho cerpadla je remenem.

S motorem jako tak problem nemam. Pred rokem mi tekla olejova vana, to bylo vyreseno vymenou vany. Nekdo mel problemy s netesnosti v jinych castech motoru. Motor je pekne zivy a ma podle me dobry zvuk. Spotreba je zavisla na stylu jizdy, resp. typu trasy. Po meste to neni zadna vyhra, tam se pohybuju kolem 8-9l/100km. Cim delsi trasa, tim samozrejme lepsi. Dalnice a okresky nejsou problem, tam se da dostat i pod 6l/100km. S manualem by to mozna bylo lepsi. Celkove mam za 2 roky spotrebu 7,7l/100km, ale jezdim prakticky denne po meste a nejezdim vylozene eko. Stejnou spotrebu jsem mel i s 1.6EB R4 a s 1.6 atmosferou.

Prevodovka je celkem OK. Nekdo si stezuje na tvrdsi reakce pri razeni P/N -> D/R - ano, je to takove humpolacke obcas (ne vzdy). Nemam ale zkusenost s jinym menicem. Minuly rok jsem resil, ze mi obcas nechtelo zaradit zpatecku a vydavalo to divne zvuky a zpatecka tam padala velmi hrube, zacalo to po aktualizaci PCM (predtim zase obcas hrube podrazovala). Doctes se o tom v me galerii nekde. Pak jsem to reklamoval, nevim, co s tim udelali, jestli neco, ale od te doby to nedela, resp. jen velmi zridka a jinym zpusobem, uz ne tak hrube. Pokud jde o jizdu, tak tam nemam s touto prevodovkou zatim (po 31k km) problem. Mam jinak zkusenosti pouze s DSG u Skodovky, takze neumim uplne porovnat s jinym hydromenicem. Ale proste menicova prevodovka neni dvouspojka, kazda ma svoje vlastnosti. Pokud je studena, projevuje se mene uhlazene, nez se ohreje olej v prevodovce. Na druhou stranu treba rozjezd, poamel popojizdeni a parkovani mi prijde lepsi nez u DSG. Z hlediska trvanlivosti by mel byt menicovy automat odolnejsi, ale dnes kdovi.

Ford nepredepisuje vymenu oleje v prevodovce. V servisu jsem se ptal a rikali, ze by olej menili po 60k km, jako u jinych. Ve Svete motoru psali prvni vymena po 120k a pak po 60k...

U me vybavy neni moznost manualniho razeni, coz by se nekdy hodilo, ale da se s tim zit. Dalsi (pro me) drobnou vadou je, ze prevodovka od nejakeho 4/5. stupne podle me zbytecne brzo prerazuje na vyssi stupen a nenecha otacky vystoupat do pasma vykonu ani kdyz drtis plyn do podlahy. To se tedy projevi hlavne ve vyssich rychlostech, dalnice a tak. S manualem by tedy motor asi dokazal jet svizneji. U 180 konove verze je to totez, proto se podle me s automatem vubec nevyplati.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Marek1988
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2023 00:39

Re: Ecoboost 1.5 automat

Příspěvek od Marek1988 » 25.04.2023 16:01

Super dakujem ti pekne 8)

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2018 >“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti