Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 21.08.2019 01:32

U mého focusu jde asi o částku 4.500 Kč za prodloužení záruky. Uvažujete o tom někdo má to smysl?
Najezdím necelých 30.000 km ročně a tak by mi záruka na 7let/200.000km možná seděla lépe než 5let/120.000km.
Nějak se nemohu rozhodnout, za jakýkoliv názor či zkušenost, díky.
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Adow » 21.08.2019 05:05

Záleží na tom, co všechno to kryje, jak dlouho plánuješ auto mít atd. Jinak mi to přijde za ty peníze v pohodě...

Uživatelský avatar
patekradek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 16.02.2018 20:56
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od patekradek » 21.08.2019 08:16

Spíš bych vznesl dotaz na lidi co se pokoušeli nejaké ty záruky uplaťnovat, aby sis mohl představit návratnost.
Já snad krom značky VOLVO neslyšel o značce která by se starala o své jméno, a to i například PORSHE z porsheBrno, a to u součástky za pár set korun... to radsi řekli že se na to záruka nevztahuje a radeji nauctovali náhradní vůz za 24 000. Zato u toho volva můžu říct že znám alespoň tři lidi kterým poskytli full servis(oprava, náhradní vůz) bez nárokování tučných faktur.
mondeo combi 11/2011 2.0 ecoboost 149kW
Ford FOCUS 2 combi 2008 1.6 benzin (mozna pul milionu kilometru a pořád je nezastavitelnej :D)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Sentik » 21.08.2019 08:36

Ok, přidám zkušenost vlastní ... na každýho novýho Forda co jsem bral, tak jsem bral nejdelší možnou záruku. Často za značně větší peníze než zde zmiňováné (svýho času byla záruka 2 roky, vše víc za příplatek)

Většinou jsem ji nevyužil a měl ji "jen pro ten pocit", auta jezdila víceméně bez závad.

Ale např. na FoFo 2 mi v rámci Ford Protect vyměnili gufero po 6,5 letech, který trochu začlo téct ... tam jsem skoro ani nečekal, že by to na to šlo a bez problému.

Věci kolem motoru a nespotřební věci to krejt musí, u novýho auta mi přijde ten příplatek zcela minimální a bral bych to.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Vendelin_odjinud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2019 13:49

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Vendelin_odjinud » 28.08.2019 23:44

Více méně to asi udělám. Jediné co mě trochu odrazovalo, bylo to že třeba po 6 letech budu muset spojku vyměnit za 27.000 u Forda místo za půlku u neznačkového servisu. Samozřejmě varianta když klekne motor, je taková záruka požehnáním. Pokud jí uznají, že co si budeme namlouvat.
Díky za reakce, kdyby ještě někdo měl třeba osobní zkušenosti, tak si je rád přečtu
Ford Focus IV 1.5 EcoBlue 2018 Titanium kombi
Fordy dříve:
Ford Focus II 1.6 Duratec 2008, první a poslední LPG
Ford Fiesta 1,4 TDCi 2006, první diesel, první předokolka
Ford Scorpio 2.0i 1986, první automat
Ford Granada 2,3 V6 1976, první šestiválec

tezkac
Junior
Junior
Příspěvky: 313
Registrován: 11.09.2012 21:48
Bydliště: Kladno

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od tezkac » 29.08.2019 09:30

no...myslím, že zrovna spojku ti po 6ti letech na garanci nevymění :-(
Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium
05/2018

Uživatelský avatar
Konik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2974
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Konik » 29.08.2019 10:15

Tak to on ani neočekává. Jenom píše, že jí bude muset vyměnit v autorizáku (tudíž dráž), protože auto bude ještě v záruce :wink:
Ford Focus MkIII Combi 1.6 EB (2014)
Mazda MX-5 NB 1,8 (1999)
ex: Ford Focus MkI 1.6 Combi (2003)

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Anduril » 29.08.2019 10:19

Kdyz se prodlouzena zaruka na spojku nevztahuje, tak proc by ji musel menit v autorizaku?
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od enjoy » 29.08.2019 12:18

Protože je podmínkou dodržení kompletního servisního plánu?
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Anduril » 29.08.2019 12:25

Nic takoveho v podminkach Ford Protect vyslovne neni, pokud se bavime o prodlouzene zaruce, ne o servisnim planu.
Asi by se za urcitych podminek dalo narazit na problem a neuznani zaruky, ale v podminkach neni vyslovne uvedeno, ze musis vozidlo servisovat pouze v autorizovanem servisu Ford (i kdyz mi to v jednom ostravskem servisu tvrdili) - je to pouze doporuceno, aby ses vyhnul moznym komplikacim. Akorat zaruku je nutne uplatnit tam.
V podminkach se uvadi, ze udrzba a servis musi byt provaden vyskolenym personalem podle postupu spolecnosti Ford s vyuzitim originalnich nebo kvalitativne stejnych dilu s potrebnym vybavenim a ze bezna udrzba musi byt evidovana v servisni knizce. Vymena spojky ale neni bezna udrzba zapisovana do servisni knihy, podle me - navic kdo by to overoval :)
Mel jsem Ford Protect 2x (na dvou autech) a nikdo pri reklamaci nic nezkoumal, akorat jsem ukazal smlouvu a servisni knihu. A to jsem na obou autech mel hromadu uprav a spotrebni dily jsem si menil sam.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

mildorf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 05.03.2019 21:26

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od mildorf » 27.09.2019 13:19

mně to smysl dává velkej...kupuješ si záruku v hodnotě 5-6 halířů na každý kilometr nad těch 120 000, pokud bys tedy najel za 7 let těch 200000 Km nebo něco přes dvojky na rok -o to je? ... já jsem si ji taky připlatil, objednával jsem na konci července a to pro případ, že dojde k objevení nějaké zásadní výrobní vady....která se jako na potvoru objeví po skončení té základní záruky...asi všichni ví o problémech s vadnou hadičkou chlazení u ecoboostů, kdy v Británii uhořelo x fordů a až po letech se ford odhodlal uhradit škodu, protože to byla auta po záruce....

kupuju fofo s novým motorem 1.5 ecoboostem a cena za tu záruku navíc je nízká i jako % poměr k celkové ceně auta

někdy mi přijde, že lidi v čr obecně pojištění považují za projev srabáctví a pak čumej, když to uhodí, at už jde o barák, zdraví nebo auta...
FF 2019, kombi, manuál, 1.5 ecoboost 110 kW

BoBik_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 20.08.2009 10:11

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od BoBik_CZ » 01.10.2019 08:19

U FoFo II kupovaném v roce 2008 jsem si připlatil 9000Kč za prodlouženou záruku (ze zákonných 2 let na 5 roků/100tis km). Nekupoval jsem to s představou, že budu mít bezplatný servis prvních 100tis km, ale spíše jako pojištění v případě většího průseru.

Co uznali bylo vadné gufero na vstupním hřídeli převodovky ve čtyřech letech a 80tis. km. Co neuznali byl vyteklý zadní tlumič v 90tis km. Tlumič je spotřební materiál a na ten se záruka nevztahuje. :roll:
Ale nehádal jsem se, neměli problém s tím, že jsem si sehnal tlumiče vlastní a autorizáku platil jen za práci.

Já bch do toho za těch doslova pár korun šel. Nepočítal bych, že uznají automaticky všechno, ale větší průsery by to krýt mělo a kdyby se cukali, tak se má právník o co opřít. 8)

BoBik_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 20.08.2009 10:11

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od BoBik_CZ » 01.10.2019 08:34

Když jsme v tématu Karoserie a prodloužených záruk, tak se možná podělím o jinou zkušenost s Fordem. A to řešení koroze v rámci záruky na prorezivění karoserie. Tady už to taková sranda není.

Jak jsem psal výše, mám FoFo II kupovaný v roce 2008 jako nový. Servisovaný výhradně v autorizovaném servise. Záruka na karoserii je 12 let, takže teoreticky ještě pořád platí.

V roce 2016 začaly na některých místech (zadní blatník, prahy) vyskakovat pupínky. Tak jsem to jel řešit. Ten blatník se nějak pořešil, i když úplně hladce to nešlo, ale co mě dostalo byla hláška, že prahy řešit nebudou, protože nemám přední zástěrky a tak jsou logicky ostřílené od kamínků. Takže když nového Forda, tak jedině s předními zástěrkami.

Loni se objevila počínající koroze na vnitřní straně pátých dveří (úplně dole, u lemu). To už byla větší sranda. Stručně sepíšu co se dělo:
1. V listopadu 2018 jsem na pravidelné serisní prohlídce zmínil, že to chci řešit, Technik se na to podíval a sdlělil mi, že je to v úplném počátku. Že doporučuje nechat to na jaro, až se koroze trošku rozleze, že to pak na centrále snáze schválí.
2. V dubnu jsem tedy přijel dle domluvy z listopadu.
3. Dozvěděl jsem se (od stejného technika!!!!), že koroze už moc pokročila, že to na centrále asi neschválí, že se to mělo řešit hned.
4. Po kontrole servisní knížky mi sdělil, že od roku 2016 tam nemám záznamy o prohlídce karoserie. Když jsem řekl, že je to jejich a ne můj problém (jezdím výhradně k nim), tak mi bylo řečeno, že oficiální stanovisko Fordu je takové, že za úplnost záznamů v servisní knize zodpovídá majitel auta, ne servis. Prohlídkou starých faktur jsem zjistil, že na fakturách z pravidelného servisu je opravdu do roku 2015 i položka za prohlídku karoserie. Od roku 2016 dále nebylo fakturováno.
5. Majitel servisu to vzal na sebe a opravili to.

Můj závěr: Záruka na prorezivění karoserie je hodně virtuální. Ford dělá vše pro to, aby nemusel plnit. Moje doporučení:
1. Koupit si přední zástěrky a případně všechny další nabízené ochranné prvky. Aby se pak nemohli vymlouvat, že neuznají protože chybí tohle nebo tamto.
2. Důsledně po každé servisní prohlídce kontrolovat servisní knihu, zda byla zaznamenána prohlídka karoserie.
3. V případě problému tlačit do okamžitého odstranění, nenechat se uchlácholit řečmi typu "odložme to na později, na fotkách to pak bude líp vidět a na centrále to snáze schválí". Hovno. Je tam počínající koroze, tak to řešte. Nechcete to řešit? OK, dejte mi písemné vyjádření. Pak právník . . .

BoBik_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 20.08.2009 10:11

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od BoBik_CZ » 01.10.2019 08:42

mildorf píše:mně to smysl dává velkej...kupuješ si záruku v hodnotě 5-6 halířů na každý kilometr nad těch 120 000, pokud bys tedy najel za 7 let těch 200000 Km nebo něco přes dvojky na rok -o to je? ... já jsem si ji taky připlatil, objednával jsem na konci července a to pro případ, že dojde k objevení nějaké zásadní výrobní vady....která se jako na potvoru objeví po skončení té základní záruky...asi všichni ví o problémech s vadnou hadičkou chlazení u ecoboostů, kdy v Británii uhořelo x fordů a až po letech se ford odhodlal uhradit škodu, protože to byla auta po záruce....

kupuju fofo s novým motorem 1.5 ecoboostem a cena za tu záruku navíc je nízká i jako % poměr k celkové ceně auta

někdy mi přijde, že lidi v čr obecně pojištění považují za projev srabáctví a pak čumej, když to uhodí, at už jde o barák, zdraví nebo auta...
K té poslední větě: v zásadě souhlas. Ale před časem jsem s prodejcem Fordu diskutoval o prodloužené záruce na FoFo IV. Ptal jsem se ho na podmínky té záruky, že v případě koupě nového Focusu bych si je rád pročetl předem, abych věděl jestli má cenu ji kupovat nebo ne. Bylo mi řečeno, že nic takového nemají, a že se podmínky stejně časem mění. Takže tohle není pojištění, ale pouhý finanční příspěvek Fordu. Za ty prachy bych do toho asi stejně šel, ale . . .

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Prodloužená záruka z 5 na 7 let

Příspěvek od Anduril » 01.10.2019 08:52

Podminky prodlouzene zaruky mas normalne na webu Fordu a vzdycky to tak bylo.
Takze se tam treba doctes, ze na tlumice se zaruka nevztahuje ;)

https://www.ford.cz/pred-nakupem/navic/ ... va-vozidla
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2018 >“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů