Odjištění zadních sedadel z kufru

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel II
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 14.09.2015 21:26
Bydliště: Praha východ

Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Pavel II » 13.08.2021 16:39

Ahoj, neřešil někdo problém nebo nevíte, kde by mohl být zakopaný pes v tom, že mi nefunguje pravé odjisteni a sklopení zadního sedadla z kufru? Na levé straně to funguje normálně, ale na té pravé to jde z volna. Pravda je, že to moc často nepoužívám. Taky bych to mohl vzít do Fordu, ale kvůli relativní prkotině se mi tam nechce. Když mám pravidelny servis až za několik měsíců.
Přijde mi to jako kdyby v sedačce někde to lanko vypadlo, ale vážně nevím jak je to dělané.
Diky všem. 8)
Ford Focus MK4 1,5 EcoBoost Titanium 110kW, r.v. 2020

Peter26
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 19.11.2020 20:52

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Peter26 » 23.09.2021 16:31

Mám podobný problém, podarilo sa Vám ho nejako vyriešiť?

Uživatelský avatar
Pavel II
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 14.09.2015 21:26
Bydliště: Praha východ

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Pavel II » 29.09.2021 19:54

Kdyby člověk aspoň věděl jak to tam v té sedačce je dělané. :? . Možná by oprava nebyla složitá, ale rozebírat na slepo se mi to moc nechce :(
Ford Focus MK4 1,5 EcoBoost Titanium 110kW, r.v. 2020

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Anduril » 01.10.2021 18:16

Od páčky v kufru (lanko je ukotveno do páčky, lze vidět při vyklopení páčky) vede lanko k sedáku zadní sedačky - do místa, kde je vedle sedáku ukotven krajní bezpečnostní pás. V tom místě pod sedákem je taková spojka, kde se lanko z kufru napojuje na lanko z opěráku sedadla (to pak uvolňuje pojistku, jako byste zmáčkli tlačítko přímo na opěradle).
Je možné, že to v té spojce máte vypadlé.

Stačí oddělat sedák - sedák je zajistěn k podlaze pomocí dvou pojistek - každá ve středu levého, resp. pravého zadního sedadla. Stačí tam dát ruku a pohnout pojistkou na stranu a sedák vyskočí. Pak sedák zvednete - ještě trochu drží ke koberci na bocích pomocí suchých zipů. Pak odklopíte koberec pod sedákem a uvidíte ty lanka.
sedak1.jpg
sedak2.jpg
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Pavel II
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 14.09.2015 21:26
Bydliště: Praha východ

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Pavel II » 13.10.2021 19:59

Ahoj,
až dneska jsem se k tomu dostal. Práce max na 5 minutek, na pohodu. Kdyby se to někomu stalo, a že bych se tomu vzhledem k provedení spojky vůbec nedivil! Tak se toho nebojte, je to fakt chvilka a zvládne to každý. Tímto kolegovy Anduril děkuji za návod, čekal jsem to složitější :wink:

A teď k samotné spojce, jestli se to tak dá vůbec nazvat :puke_r:
Za prvé nechápu tak složitý kus plastu, který jen spojuje dvě lanka.
Za druhé ta spojka se tam jen valí a to i na druhé straně, prostě nejsou nijak přidělané. Aspoň u mě :?
Za třetí spojka má evidentně dva otvory a přichycení, ale aspoň u mě to nebylo kam chytit. Vedle je sice nastřelený trn šroubu, ale evidentně to není myšleno na to. Sic sem to na ten trn dal, ale evidentně to tam nemá být a ani to moc nedrží. Kdyby ta spojka byla přichycená tak to lanko vypadnout nemusí. Tahle jak se tam válí, tak to lanko vypadne jak nic. :x

Naštěstí jak jsem psal oprava je jednoduchá :-)
Přílohy
20211013_170702.jpg
20211013_170743.jpg
Ford Focus MK4 1,5 EcoBoost Titanium 110kW, r.v. 2020

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Anduril » 13.10.2021 20:32

Ta spojka ma drzet na tom trnu. Presne jak mas oznacene cervenou barvou. Dira na spojce prijde na trn. Spojka ma diry dve, protoze je univerzalni na obe strany (zrcadlove).
Btw. rekl bych, ze ta moje vypada trochu jinak u vystupu lanka do operaku. Asi revize kvuli vypadavani lanka?
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Pavel II
Nováček
Nováček
Příspěvky: 75
Registrován: 14.09.2015 21:26
Bydliště: Praha východ

Re: Odjištění zadních sedadel z kufru

Příspěvek od Pavel II » 15.10.2021 07:38

Že jsou univerzální mě taky napadlo. Nicméně na tom trnu to drží na boží slovo :idea: . Schválně sem se šel podívat na druhou stranu a taky jen tak volně položená :roll: . Důležité je, že oprava je v pohodě :-)
Ford Focus MK4 1,5 EcoBoost Titanium 110kW, r.v. 2020

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2018 >“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti