Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od ZaQik » 09.07.2021 09:52

presne - co jsem si wapkou otryskal podomacku lakovane objimky parkovaku, jsem presel zpet ke kybliku a hoube :)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
foker
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 535
Registrován: 15.01.2012 14:27
Bydliště: Nitra

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od foker » 09.07.2021 10:48

Alebo zopar kamienkov ti nacne vrchny lak a potom to wapka dorazi
Obrázek

Odoslané z LM-G710

Ford S-Max 2014 2.0TDCi 120kW

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Sentik » 09.08.2022 08:17

Koukám, že se v tomhle threadu dlouho nic neřešilo :oops:

Přes léto šmudlám jak Pumu tak ST víceméně všim možným od AutoFinesse - rukavice (Plush Mitt a Wash Mitt - drahá jak čert, ale naprosto výborný :palec_nahoru: ), snowfoam pěna, šampon - vůbec nemam důvod hledat něco jinýho, naprostá spokojenost.
(jen to teda nechává občas takový nepěkný "hologramy", ale to je jak vodou, tak mojim neumětelstvím, že to včas nestáhnu tim mikrovláknovým hadrem a nechám uschnout :oops: )

Na kola Soft99 Iron, to je taky neuvěřitelný, co to ušetří práce - kola pak stačí dojet Gyeon WheelBrush udělátkem a nádhera, ale rád bych si nechal poradit..

Co používáte na čištění vnitřku předního skla, aby to nenechávalo šmouhy atd.? Plus jestli máte doporučení na čistidlo palubovky z toho měkčenýho plastu, já to beru (teda tohle jen manželka :mrgreen: ) jen jemnym hadrem a čistou vodou, ale něco bych na to do košíku taky přihodil.
(auto vypadá po dvou letech jak kdyby včera vyjelo od dealera, tak bych mu rád dopřával pořád lepší péči... )
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od jenikHK » 09.08.2022 11:03

Nejsem žádnej detailingovej expert, ale mám rád auto čistý (s dětma poněkud náročnější).
Na skla používám z vnitřní i vnější strany od ValetPro GlassCleaner + 2 mikrovlaknovy hadříky. Nastříkat, rozmydlit jedním, stáhnout do vlhkého a po lehkém oschnutí druhým čistým hadříkem dolestit. Pokud objevím následně šmouhu, za sucha jde vzít hadříkem.

Na plasty je naprosto fantastický Poorboys Natural Look. Vypadají lepší než nový.

BTW dostal se mi do rukou ještě RenoPlast Cocpit od Druhemy a vypadá taky velmi dobře, lahvička za 100,- mile překvapila.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů