Trailer modul ECS elektronics nebo náhrada.

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Trailer modul ECS elektronics nebo náhrada.

Příspěvek od Stanley_vy » 02.08.2019 08:29

Řeším nefunkční trailer modul na našel Galaxy. Viz popis problému níže (zkopírováno za galerky). Neřešil někdo podobný problém a náhradou modulu jiným (jiná značka nebo origo)?

Při první jízdě s vozíkem cca 2 měsíce zpět jsem zkontroloval obrysovky, blinkry a vyrazil. Týden zpět jsem si půjčoval nosič kol na tažné a nesvítili brzdová světla. To stejné se opakovalo u nového vozíku. Začal jsem tedy hledat příčinu a prvně se zaměřil na zásuvku. Platovou jsem na radu "odborníka" vyměnil za kovovou (u toho si provrtal dlaň, protože šrouby nešly povolit), proměřil vedení ze zásuvky a z can bus do konektoru pro modul v autě a (bez problému) a problém stále přetrvával. Nakonec jsem rozebral samotný modul a zjistil, že je z části zhořelý. :dih: A zrovna u pinu pro brzdy. Doufám, že k tomu došli zkratem na nějakém příslušenství u předchozího majitele.
modul.jpg
Jal jsem se tedy shánět nový modul. Ze stejným označením již k sehnání není, napsal jsem do eshopu ECS elektronic v UK a poslali mi kód náhrady (modul 5f008, part number SP191ZZ) s informací, že mimo UK nezasílají a mám kontaktovat centrálu v NL. Tam mě zase odkázali na zastoupení v ČR, firmu SVC group v Náchodě, kde mají právě celozávodní dovolenou. :mrgreen:
Jsem sám zvědavý, jak to nakonec dopadne.

Ceny samostatného modulu se blíží ceně celé elektroinstalace (> 2 000 Kč). Vzhledem k tomu, že nefungují pouze brzdovky, napadá mě ještě varianta napojit je natvrdo ke světlům, ale nevím, zda by to nedělalo problémy. Poslední variantou je pak náhrada originálním modulem (> 4.000 Kč), případně jiným (tam ale nevím, za je kompatibilní se stávající instalací v autě). Modul by měl mít vypínání parkovacích seznzorů a detekci nefunkčních blinkrů.

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Trailer modul ECS elektronics nebo náhrada.

Příspěvek od Stanley_vy » 08.08.2019 11:48

Nakonec bude vyřešeno náhradním modulem, který mi objednají z Nizozemí za cca 1.600 Kč.

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů