nefunkční zámek kapoty motoru

Uživatelský avatar
L_u_k_y_n
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 10.04.2009 14:26
Bydliště: Praha-východ

nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od L_u_k_y_n » 17.04.2009 07:20

Nemohu se dostat do motoru, zámek otevírání kapoty nereaguje ani na jednu polohu. Není zaseklý, klíčem se dá otáčet, ale to je asi tak všechno, kapota neodskočí :-( Nemáte s tím někdo zkušenost? Bourané na předek to není.
Ford Focus II 2.0 TDCi Ghia, r.2005

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od Boban » 17.04.2009 07:49

a zkusils třeba pomoct tý kapotě když otočíš a normálně odskakuje kapota jí jakoby nadlehčit ?

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od zirafak » 17.04.2009 08:45

Pravdepodobne ti vypadlo to tiahlo,ktore je nasunute v klbiku,ktory otvara kapotu.Ako sa vsak k tomu dostat,to poradit neviem :cry: mozno nejakym sposobom cec prednu mriezku to tam skusit nasmatrat :idea:

Uživatelský avatar
L_u_k_y_n
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 10.04.2009 14:26
Bydliště: Praha-východ

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od L_u_k_y_n » 17.04.2009 09:37

Pánové vyřešíno ... kolega v práci měl u staršího C-maxe stejný problém, tak se mnou k autu zaběhl, vzali sme druhý klíč (ne ten vyklápěcí) a s troškou více úsilí se kapotu podařilo otevřít. Celý ten mechanismus byl dost zatuhlej, tak sme to prostříkali pěknou dávkou WD-40tky, rozhejbali a teď už to běhá jako víno.

Tímto se omlouvám za poplach, mám to teprve tejden a tohle je fakt specifikum Fordu.

Každopádně to budu občas kontrolovat a mazat, aby ta ovládací osička nemusela překonávat velký odpor, protože se mi nezdá zrovna masivní, včetně toho kardanovýho kloubu na ní.
Ford Focus II 2.0 TDCi Ghia, r.2005

Uživatelský avatar
dino82
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 01.08.2008 19:41

Neda sa otvorit predná kapota

Příspěvek od dino82 » 18.04.2009 15:26

Mam problem s otvorenim prednej kapoty na dvojkovom fokuse... klucik sa mi v zamku iba toci a nic. Neviete nahodou ako to otvorit bez klucika?

maverick
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 981
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od maverick » 22.04.2009 15:44

tento problem som riesil tento vikend, od zamku ku kapote ide take plastove tiahlo (skvele riesenie designerov od fordu) a to bolo vyskocene z klbu. Musel som odstrojit kryt motora + jeden plast a odspodu som rukou pootocil tiahlo a otvoril kapotu....
FFIII kombi 1.5 110kW

Uživatelský avatar
L_u_k_y_n
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 10.04.2009 14:26
Bydliště: Praha-východ

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od L_u_k_y_n » 23.04.2009 07:54

tak to chlapci nevymysleli moc chytře :( Když jsem ten mechanismus nedávno zkoumal, doufal jsem, že ta osička s kardanovejma kloubama bude alespoň kovová. Vzhledem k tomu s jakým odporem se musí vypořádat, tak sem zvědavej, jak dlouho vydrží.
Naposledy upravil(a) L_u_k_y_n dne 12.04.2010 08:03, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus II 2.0 TDCi Ghia, r.2005

aldaalfa
Příspěvky: 1
Registrován: 29.08.2009 07:35

Zamek kapoty FF2

Příspěvek od aldaalfa » 29.08.2009 07:44

Dobry den. Jsem majitelem FOFOII(06) a prosim o radu. Pokazil se mi zamek kapoty motoru(neotvira,jen se protaci). Nekde jsem tu cetl o podobnem problemu, ale u C-maxe, ale nevim jestli je to to same. Mohl by mi prosim nekdo poradit, co s tim jde udelat(tak aby to nestalo majland)? Dekuji za odpoved

Uživatelský avatar
jisol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 155
Registrován: 23.12.2008 01:43
Bydliště: Třebíč

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od jisol » 14.11.2009 19:27

No tak mi se to také stalo, Ten ovládací kloub byl na konci ulomený, V servise se na něj dostali po odloupnutí přední masky. Bylo tam sice málo místa ale dalo se to, tak nemuseli spodem motoru.
MONDEO 2.0 TDCi 2011

vasinalubomir
Příspěvky: 1
Registrován: 13.02.2010 10:31

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od vasinalubomir » 13.02.2010 10:36

Dobrý den mam ten samý problem chtěl sem dolít kapalinu do ostřikovačů anejde otevřít přední kapota. Sundal sem plastový dekl pod motorem a nevím jestli mam tahlem zatočit silou. Můžete někdo poradit. Dík všem za radu

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od foki » 14.02.2010 17:54

tycku vyhaknout na strane zamku a na druhe strane otocit stejne jako se otaci s klicem
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

paw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2010 23:34
Bydliště: Praha

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od paw » 07.04.2010 00:00

Ahoj vsem,
dnes jsem z hruzou zjistil, ze mi nejde otevrit kapota. Klickem jde otocit, ale je citit ze nekde neco dre, ci spatne doleha. Ze zamku se ozyvaji takove praskave/lupave zvuky. Pomuze trochu potlacit na predni mrizku, pak se obcas povede, ze se dostanu pres prvni pozici. Ve druhe pozici vsak situace vypada podobne. Nakonec se mi kapotu sice povedlo otevrit, ale byl to boj. Dle rad zde jsem zkusil mechanizmus zamku promazat (bila vazelina ve spreji). Bohuzel problem to nevyresilo. Vizualne vypada vse ok, nikde nic utrzeneho nebo tak neco. Mam pomerne strach se zamkem dal hybat, abych to nezhorsil. Nevite o nekom, kdo by byl ochoten a schopen to opravit (Praha a okoli)? Rad bych se vyhnul koupi noveho mechanizmu a oprave v autorizovanem servisu, pry je to docela palka :(
Mam takove podezreni, ze mi zamek znicili v servise, kam jsem si pred tydnem zajel nechat naplnit klimu. Predtim totiz otevirani fungovalo bez problemu. Bohuzel jim to nemam jak dokazat, takze smolik, chjo :(

Kazdopadne diky za kazdy napad.

paw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2010 23:34
Bydliště: Praha

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od paw » 08.04.2010 18:48

Tak jsem s tim byl v servisu, kde konstatovali totalni zniceni zamku a namontovali novy. Pro info prikladam i ceny:

Zamek kapoty FOC/C-MAX - ALARM - 766,-
Sada-opr zamku - 909,-
Spoj zamku kapoty - C MAX 58,-
-----------------------------------------------------------
Material celkem 1734,- bez DPH

+ prace 679,- bez DPH

takze me tahle sranda vysla na "krasnych" 2895,- s DPH :(
Takze uz vim, do jakeho klimaservisu priste nepojedu...

Uživatelský avatar
slunecniceila
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 18.05.2010 09:31
Bydliště: Kladno Kročehlavy
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od slunecniceila » 18.05.2010 20:10

paw píše:Ahoj vsem,
dnes jsem z hruzou zjistil, ze mi nejde otevrit kapota. Klickem jde otocit, ale je citit ze nekde neco dre, ci spatne doleha. Ze zamku se ozyvaji takove praskave/lupave zvuky. Pomuze trochu potlacit na predni mrizku, pak se obcas povede, ze se dostanu pres prvni pozici. Ve druhe pozici vsak situace vypada podobne. Nakonec se mi kapotu sice povedlo otevrit, ale byl to boj. Dle rad zde jsem zkusil mechanizmus zamku promazat (bila vazelina ve spreji). Bohuzel problem to nevyresilo. Vizualne vypada vse ok, nikde nic utrzeneho nebo tak neco. Mam pomerne strach se zamkem dal hybat, abych to nezhorsil. Nevite o nekom, kdo by byl ochoten a schopen to opravit (Praha a okoli)? Rad bych se vyhnul koupi noveho mechanizmu a oprave v autorizovanem servisu, pry je to docela palka :(
Mam takove podezreni, ze mi zamek znicili v servise, kam jsem si pred tydnem zajel nechat naplnit klimu. Predtim totiz otevirani fungovalo bez problemu. Bohuzel jim to nemam jak dokazat, takze smolik, chjo :(

Kazdopadne diky za kazdy napad.

Tak jak to tady čtu , tak se v tom sama nacházím, mám jen týden FF combi 2007, 1,6 tdci, 66 kw, ale stejné problémy se zámkem, až tak , že bohužel se nepodařilo kapotu do dneška otevrít,, neboť umělohmotná součástka samotného zámku se ulomila - světe div se, jak mohlo forda napadnout udělat tuto součástku z uměle hmoty????? - no takže pozor , součástka se samotná neprodává, ale cely mechanizmus a cena? 1800 Kč,,,výborný a to v tom není ješt započítaná budoucí práce opravy, která se bude řešit zítra...
joooo je to bájo takhle solit a solit....
:-(
Ford Focus combi 2007 (N1) C-MAX , 1.6 TDCI 66 kw (99 k), stříbrná metaliza

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční zámek kapoty motoru

Příspěvek od foki » 19.05.2010 15:11

ted nevim co stoji 1800 , zamek komplet stoji cca 900kc .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti