Dodělání parkovací kamery

Uživatelský avatar
Hrobokop220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 22.09.2015 19:37
Bydliště: Okres HK

Re: Montáž parkovací kamery ford focus combi 2008

Příspěvek od Hrobokop220 » 24.09.2015 17:56

no bude to přímo do rádia :)
Ford Focus II combi 2008 1,6 TDCI TITANIUM
byl Ford Focus hečbek 1,4 16V zetec 1998

dekker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2016 14:01

Re: Montáž parkovací kamery ford focus combi 2008

Příspěvek od dekker » 22.03.2018 18:56

Uvažuji, že si pořidím parkovací kameru se senzorama, mám zatmavená skla a při určitejch povětrnostních podmínkách je skrze zadní sklo prd vidět a boční zrcádka neukážou vše + couvačka svítí fakt mizerně. Nikde na foru sem nenašel nic ohledně parkovací kamery tak to dávám sem snad to nevadí. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? jakou pořídit, dá se to udělat samodoma, nebo radši do servisu atd. Dík za případné rady :)
Ford Focus Combi 1.6 durateck 74kW benzín

Uživatelský avatar
mirac
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2017 21:22
Bydliště: Hodonín

Re: Zapojení parkovací kamery na FF II před fl.

Příspěvek od mirac » 12.10.2021 20:41

Nemá někdo zkušenost s parkovací kamerou v rámečku SPZ CMOS-801? :mrgreen:
Ford Focus 11/2005 1.6 Ti-VCT 85kW/115k Titanium

hatas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 17:07

Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od hatas » 14.07.2022 17:24

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda by neporadil někdo kdo už si dodělával parkovací kameru.
V první řadě s Fordama zkušenost nemám, mám zkušenost pouze s VW do svého Passata jsem si originál parkovací kameru dodělával sám, takže věřím, že to zvládnu, jen bych potřeboval nějak nasměrovat... Chci to udělat pro svého tátu jako dárek, který si koupil Focuse mk2 liftback - facelift (rok asi 2010 nebo 2011).
Má tam original rádio Ford s takovym tim červenym displejem, model teď nevím ale už jsem mu zjišťoval ten PIN když mu mechanik odpojil baterku.
Je mi jasný, že tohle rádio půjde pryč, a rád bych to nahradil nějakou nejlépe origo navigací co dokáže zobrazit pak obraz té kamery, našel jsem, že se dělaly Blaupunkt TravelPilot FX a NX - ani nevím jaký je v nich rozdíl. Prostě bych chtěl nějakou nejlevnější origo Ford co umí zobrazit tu kameru. Pak bych ještě potřeboval bědět jakou kameru hledat protože nevím jaký vstup ta navigace pro ní bude mít. Například jsem našel tuhle https://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpec ... 9UQAvD_BwE
obávám se ale že to je pro Mk3, takže další otázka jakou kameru vlastně použít, dávala se vůbec origo do Mk2 ?
Takže moje otázky:
1) jakou nejlevnější navi Ford lze použít pro zobrazení kamery ?
2) jakou kameru ?
3) jakou kabeláž ke kameře ?
4) je potřeba nějaké kodování jako ve VW nebo je to plug & play ?

Moc děkuji všem kdo si najde čas na odpověď !

Uživatelský avatar
jirkaj
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 855
Registrován: 28.04.2013 20:47
Bydliště: Vsetín

Re: Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od jirkaj » 14.07.2022 21:34

1. nejlevnější rádio s video vstupem: asi čína. Origo rádia s videovstupem na mk2 jsou, ale jsou nesehnatelné (jak NX tak FX jsou dva druhy s video vstupem a bez), vtup tam je (když je) klasický video signál a konektor je Fakra.
2. kameru jakoukouli pro auta s video výstupem a nebo originál, ale ta je taky nesehnatelná, navíc ta musí mít ještě speciální modul, ze kterého teprve leze video signál pro rádio. Ale ten zase například umí vložit do obrazu barevné proužky podle vzdálenosti překážky z parkovacích senzorů a taky zřeba natáčet navigační proužky podle polohy volantu.
3. součástí (i třeba čínské kamery) je potřebná kabeláž, jen je potřeba zredukovat výstupní konektor (většinou je cinch) na Fakru - v případě origo rádia. V případě rádia z číny (Android rádia) je vstup cinch.

Origo rádio s couvací kamerou: FX je třeba tady a NX třeba tady

4. kódovat se nic nemusí

Rozdíl mezi NX a MCA je asi ten, že klasické NX má mapy pro navigaci na DVD a MCA má na SD kartě (toto pojmenování platilo např. u Mondea/S-maxe, u Focusu/Kugy to nějak Ford nerozlišoval a všem říkal NX i když mapy už byly na SD).

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1734
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od ScorpionSX » 14.07.2022 22:31

Jirka má pravdu v tom čo píše vyššie, len by som k tomu chcel dodať ešte jedno "origo" riešenie a tým je originál spätné zrkadlo so vstavaným displejom na zobrazenie kamery - https://allegro.pl/oferta/lusterko-kame ... 1497019615 - Ford ho dodával napr. do Transitu, alebo Connectu a podobne.
K tomu je možné pripojiť hociakú čínsku kameru - ja napr. preferujem taký typ, ktorý sa montuje do tlačítka otvárania dverí - je asi najbližšie k stredu auta ako to ide.

Dve nevýhody, ktoré má toto riešenie sú - 1. auto musí mať svetelný/dažďový senzor - zrkadlo nahrádza to, ktoré je použité pri senzore a 2. bude treba asi trochu viac úprav na kabeláži, ale keď to bude hotové, tak je zachovaný asi najviac OEM vzhlad v interiéri.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

hatas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 17:07

Re: Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od hatas » 29.07.2022 21:56

Moc děkuji jirkaj a ScorpionSX za vaše užitečné odpovědi !
Pokud je problém sehnat originální navigaci jak píšete, tak asi opravdu budu muset sáhnout po Číně.
Jinak ten nápad s tím zrcátkem se mi líbí :D ani si to nedokážu moc představit, ani jsem nevěděl, že to Ford dával origo do dodávek. Když by se to sehnalo tak se to jen přecvakne kus za kus ? Ten držák bude pasovat ?

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23431
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od ZaQik » 29.07.2022 22:10

nemusi - zrcatka maji bud sestihrannou patici nebo patici ve tvaru U
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12873
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Dodělání parkovací kamery

Příspěvek od stano. » 29.07.2022 22:21

Scorpion spravne pisal, ze v aute musi byt dazdovy senzor. Potom je tam samozatmavovacie zrkadlo a to ma 6hranny uchyt.
Bez senzoru maju U uchyt.

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti