FoFo combi 1.6L 74kw 1999 FYDA chyba P0135 - vyhřívani lamda sondy

Odpovědět
hertzwatt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20.06.2022 21:18
Bydliště: Zlín

FoFo combi 1.6L 74kw 1999 FYDA chyba P0135 - vyhřívani lamda sondy

Příspěvek od hertzwatt » 02.08.2022 14:21

Ahoj mám dotaz na zkušenější.

Řeším problém s Lamdou na mém FoFo combi 1.6L 74kw 1999 FYDA. 238tis. km Kolísající otáčky při zatížení světly, větrákem topení, klímou , stahováním oken atd.
Vyskytl se problém s kolísajícími otáčkami a zvětšoval se. Prošel jsem anabázi s hadičkami, ventilem, očista klapky, čidlo polohy klapky dále kontrola těsnosti hadiček kolem klapky - skrze únik podtlaku atd. Výměna alternátoru už odcházel nedobíjel. Čidlo rychlosti. Test čidla teploty v hlavě. Vždy jsem se dostal o kus dále.

Nicméně mě zůstal problém s lamdou. Po Úpravě správnosti a opravě konektoru sondy. Přehozené pořadí kabelů na pinech. (Asi vadný svazek v prvovýrobě. Na původní sondě byli vodiče v konektoru dle svazku v autě. Nové díly after market a origo ford měli zapojení jiné.) Mě stále v řídící jednotka hází chybu P0135.

A dotaz zní. Spíná řídicí jednotka skrze zem topení sondy? Protože + 12V je skrze pojistku F18 10A pořád proti zemi zapojeno po nastartování. Anebo topení sondy jede pořád. Auto se chová ok a v pořádku. Ale chyba se vyskytuje pořád i po vymazání. Je otázka, jestli je stále zapojené vytápění korektní a jestli ANO jak jednotka pozná nefunkční vyhřívaní.

Pokud NE (a to si myslím je korektní stav) je buď proražený tranzistor v ŘJ nebo někde kabel na cestě k ŘJ. Takže který pin na konektoru do ŘJ je určen pro spínaní uzemnění vyhřívaní lambda sondy. V dostupných schéma na netu jsem to nedohledal.

Taky si nemyslím že by vydrželo vyhřívaní sondy dlouhou dobu, pokud bude topit i při zatížení motoru.

Předem díky za info.
Naposledy upravil(a) hertzwatt dne 03.08.2022 00:07, celkem upraveno 1 x.
FoFO Mk1 Combi 1.6 74kW 1999 FYDA


hertzwatt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20.06.2022 21:18
Bydliště: Zlín

Re: FoFo combi 1.6L 74kw 1999 FYDA chyba P0135 - vyhřívani lamda sondy

Příspěvek od hertzwatt » 03.08.2022 00:18

Díky. Chyba P0135 se již nezobrazuje. Pomohla schéma moc díky. Našel jsem zalomený/prodřený káblik ve svazku u řídicí jednotky. Svazek byl rodělaný. Asi tam někdo (předšlý majitel nevím, něco měřil.) a káblik byl opřený o plech čili ukostřený. Po zapojení, proměření vše ok.
Najel jsem s tím 30km kolem Zlína. Vše riaguje jak má. Zvýšení otáček při dojezdu na křižovatku, volnoběžné otácky, přidání otáček při pohybu volantem atd. Deakcelerace.Po vyřazení do neutrálů otáčky hezky padnou na cca 800ot a drží se. Zatížení svetly, spotřebiči, zatahováním oken atd není téměř znát na volnběžných otáčkach.

Tak snad to tak zůstane.
Přílohy
Diag_2.jpeg
Diag_1.jpeg
FoFO Mk1 Combi 1.6 74kW 1999 FYDA

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti