Chrastivý zvuk při zahřátém motoru

Odpovědět
Mindless
Příspěvky: 1
Registrován: 29.07.2018 15:53

Chrastivý zvuk při zahřátém motoru

Příspěvek od Mindless » 30.11.2019 20:05

Zdravím, mám na Vás hoši dotaz ohledně pazvuku co náš focus posledních pár tis vydává. Zní to jako vychozené ložisko popř něco na ten způsob. Zachytit to na mobil nejde, mk1 focus je celkem hlučný a zanikne to tam. Zvuk se ozývá nad +2tis ot/min pouze při zahřátém motoru na všechny převodové stupně. Nejsem si jistý, ale na volnoběh nebo s vyšlápnutou spojkou to nedělá, to ale ještě zkusím, úplně mi to uniklo. Netuší někdo čím by to mohlo být? Jestli to nedělá nějaké ložisko v převodovce nebo nebo spojkové ložisko? Motor táhne úplně normálně, žádný úbytek výkonu nepozoruji, najeto 227tis km. Motorizace 1.8 16V rok 1999 (před FL)

Uživatelský avatar
Olut
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 13.01.2012 10:02

Re: Chrastivý zvuk při zahřátém motoru

Příspěvek od Olut » 06.12.2019 11:46

Jestli to reaguje na sešlápnutí spojky, bude to nejspíš spojkové ložisko. V tom případě ale není třeba nutně propadat panice, mně například kdysi dávno na Unu chrastilo celou dobu, co jsem ho měl (asi 5 let) a vyměnil jsem ho teprve v rámci celé sady až když začala spojka prokluzovat.
1,6 16V 2000
Fix Or Repair Daily
Drivers Return On Feet

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Chrastivý zvuk při zahřátém motoru

Příspěvek od petulak » 06.12.2019 17:00

spojkové ložisko se zde točí stále, i při " vypnuté " spojce.
je to to ložisko na stálém převodu, = neřešit. :mrgreen: :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Chrastivý zvuk při zahřátém motoru

Příspěvek od petulak » 06.12.2019 17:09

Olut píše:Jestli to reaguje na sešlápnutí spojky, bude to nejspíš spojkové ložisko. V tom případě ale není třeba nutně propadat panice, mně například kdysi dávno na Unu chrastilo celou dobu, co jsem ho měl (asi 5 let) a vyměnil jsem ho teprve v rámci celé sady až když začala spojka prokluzovat.
Nejsem si jistý, ale na volnoběh nebo s vyšlápnutou spojkou to nedělá, to ale ještě zkusím, úplně mi to uniklo.
+ to chceš srovnávat spojku Una , s fordem? :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti